Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nie wypalaj trawy!!!. Wypalanie traw… W Polsce, pomimo że jest to nielegalne, wypalanie roślinności nadal stosowane bywa jako forma oczyszczania terenów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nie wypalaj trawy!!!. Wypalanie traw… W Polsce, pomimo że jest to nielegalne, wypalanie roślinności nadal stosowane bywa jako forma oczyszczania terenów."— Zapis prezentacji:

1 Nie wypalaj trawy!!!

2 Wypalanie traw… W Polsce, pomimo że jest to nielegalne, wypalanie roślinności nadal stosowane bywa jako forma oczyszczania terenów nieużytków rolnych, wczesnowiosenny i późnojesienny sposób oczyszczania pastwisk lub sposób na letnie oczyszczanie pól po zbiorach. Zwyczaj ten utrzymuje się głównie na obszarach zaniedbanych rolniczo oraz nieużytkach. W Polsce, pomimo że jest to nielegalne, wypalanie roślinności nadal stosowane bywa jako forma oczyszczania terenów nieużytków rolnych, wczesnowiosenny i późnojesienny sposób oczyszczania pastwisk lub sposób na letnie oczyszczanie pól po zbiorach. Zwyczaj ten utrzymuje się głównie na obszarach zaniedbanych rolniczo oraz nieużytkach.

3 Zdaniem organizacji ekologicznych:

4 brak jest uzasadnienia zarówno ekologicznego jak i rolniczego dla wypalania traw, brak jest uzasadnienia zarówno ekologicznego jak i rolniczego dla wypalania traw,

5 Wypalania skutkują niszczeniem roślin i zwierząt, mikroorganizmów glebowych. Wypalania skutkują niszczeniem roślin i zwierząt, mikroorganizmów glebowych.

6 Podczas pożaru niszczona jest część niezbędnej dla żyznej gleby materii organicznej, w wyniku czego zostaje spowolniony proces tworzenia próchnicy (humusu). Podczas pożaru niszczona jest część niezbędnej dla żyznej gleby materii organicznej, w wyniku czego zostaje spowolniony proces tworzenia próchnicy (humusu).

7 Podczas spalania materii organicznej w wysokich temperaturach tworzą się znaczne ilości szkodliwych związków takich jak dioksyny czy wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne. Podczas spalania materii organicznej w wysokich temperaturach tworzą się znaczne ilości szkodliwych związków takich jak dioksyny czy wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne.

8 Wypalając trawy możesz pozbawić domu wiele zwierząt, ptaków, owadów i wiele innych istot…

9 Wypalając trawy możesz pozbawić pożywienie wiele zwierząt…

10 Jest jeszcze wiele innych zwierząt, które przez ludzką głupotę i chęci palenia traw cierpi...!

11 Wypalając trawy na łąkach niszczysz też kwiaty….

12 Wolisz aby łąka wyglądała tak

13 Czy może tak Wybór zależy od ciebie!

14 PAMIĘTAJ !!! Wykonała: Małgorzata Dusza kl. VI c


Pobierz ppt "Nie wypalaj trawy!!!. Wypalanie traw… W Polsce, pomimo że jest to nielegalne, wypalanie roślinności nadal stosowane bywa jako forma oczyszczania terenów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google