Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Biopaliwa Energia Odnawialna.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Biopaliwa Energia Odnawialna."— Zapis prezentacji:

1 Biopaliwa Energia Odnawialna

2 Co to są biopaliwa? Są to paliwa powstałe z przetwórstwa produktów organizmów żywych np. roślinnych, zwierzęcych czy mikroorganizmów. Rzepak, może być przetworzony na biopaliwo.

3 Rodzaje biopaliw. Stałe:
- słoma (brykiety, granulaty (tzw. pellet), bele słomiane) - odpady roślinne - drewno (trociny, kora) - wierzba energetyczna Ciekłe: - alkoholowe (proces fermentacji alkoholowej np. kukurydzy, ziemniaków, zbóż i innych roślin z dużą ilością skrobi) - z przetworzonych olejów roślinnych, jest to tak zwany Biodiesel (najbardziej opłacalny do tego celu jest rzepak) Gazowe: - obornik z hodowli zwierząt - organiczne odpady z oczyszczalni ścieków

4 Dlaczego właśnie biopaliwa?
Światowe zapasy ropy i węgla kiedyś się skończą. Stan środowiska poprawia się, gdyż biopaliwa nie zawierają szkodliwych substancji. Nie trzeba niszczyć środowiska, aby je otrzymać. Odpady nie gniją na wysypiskach, tylko służą naszym potrzebom. Produkcja rolnicza bardziej się opłaca. Jesteśmy pewni, że nie zabraknie nam energii!

5 Do czego używamy Biopaliw?
Biopaliwa zasilają samochody! Ogrzewają mieszkania! Mogą zasilać najróżniejsze urządzenia, od generatorów elektryczności do latarek! Producent biopaliwa podczas procesu produkcji!

6 Ciekawostki: Biodiesel oznacza się symbolem B w zależności od liczby procentowej czystego biodiesla tworzy się B100(%) B80 itd. W lubuskim dominującymi biopaliwami są wierzba energetyczna i olej rzepakowy. Biopaliwo produkowane w USA na największą skalę to alkohol (etanol) wyrabiany z kukurydzy. Biomasa (materia organiczna) to najbardziej pożądane paliwo w Europie. Do pełna proszę!


Pobierz ppt "Biopaliwa Energia Odnawialna."

Podobne prezentacje


Reklamy Google