Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Biopaliwa Energia Odnawialna. Co to są biopaliwa? Są to paliwa powstałe z przetwórstwa produktów organizmów żywych np. roślinnych, zwierzęcych czy mikroorganizmów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Biopaliwa Energia Odnawialna. Co to są biopaliwa? Są to paliwa powstałe z przetwórstwa produktów organizmów żywych np. roślinnych, zwierzęcych czy mikroorganizmów."— Zapis prezentacji:

1 Biopaliwa Energia Odnawialna

2 Co to są biopaliwa? Są to paliwa powstałe z przetwórstwa produktów organizmów żywych np. roślinnych, zwierzęcych czy mikroorganizmów. Rzepak, może być przetworzony na biopaliwo.

3 Rodzaje biopaliw. §Stałe: - słoma (brykiety, granulaty (tzw. pellet), bele słomiane) - odpady roślinne - drewno (trociny, kora) - wierzba energetyczna § Ciekłe: - alkoholowe (proces fermentacji alkoholowej np. kukurydzy, ziemniaków, zbóż i innych roślin z dużą ilością skrobi) - z przetworzonych olejów roślinnych, jest to tak zwany Biodiesel (najbardziej opłacalny do tego celu jest rzepak) § Gazowe: - obornik z hodowli zwierząt - organiczne odpady z oczyszczalni ścieków

4 Dlaczego właśnie biopaliwa? § Światowe zapasy ropy i węgla kiedyś się skończą. § Stan środowiska poprawia się, gdyż biopaliwa nie zawierają szkodliwych substancji. § Nie trzeba niszczyć środowiska, aby je otrzymać. § Odpady nie gniją na wysypiskach, tylko służą naszym potrzebom. § Produkcja rolnicza bardziej się opłaca. § Jesteśmy pewni, że nie zabraknie nam energii!

5 Do czego używamy Biopaliw? §Biopaliwa zasilają samochody! §Ogrzewają mieszkania! § Mogą zasilać najróżniejsze urządzenia, od generatorów elektryczności do latarek! Producent biopaliwa podczas procesu produkcji!

6 Ciekawostki: §Biodiesel oznacza się symbolem B w zależności od liczby procentowej czystego biodiesla tworzy się B100(%) B80 itd. §W lubuskim dominującymi biopaliwami są wierzba energetyczna i olej rzepakowy. §Biopaliwo produkowane w USA na największą skalę to alkohol (etanol) wyrabiany z kukurydzy. §Biomasa (materia organiczna) to najbardziej pożądane paliwo w Europie. Do pełna proszę!


Pobierz ppt "Biopaliwa Energia Odnawialna. Co to są biopaliwa? Są to paliwa powstałe z przetwórstwa produktów organizmów żywych np. roślinnych, zwierzęcych czy mikroorganizmów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google