Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Komunikacja.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Komunikacja."— Zapis prezentacji:

1 Komunikacja

2 Komunikacja Werbalna Komunikacja werbalna opiera się na mowie ludzkiej. Ludzie porozumiewają się za pomocą słów, maili, SMS-ów. Komunikacja werba;na stanowi niewielki procent komunikacji międzyludzkiej.

3

4 Komunikacja Niewerbalna
Komunikacja niewerbalna opiera się na mowie ciała, czyli gestach, mimice i parajęzyku, czyli tonie głosu, śmiechu, westchnieniom. Wbrew pozorom stanowi ona około 80% całej komunikacji międzyludzkiej.

5

6 Czasy, gdy człowiek nie umiał mówić
W dalekiej prehistorii, kiedy ludzie nie umieli jeszcze mówić, posługiwali się wyłącznie komunikacją niewerbalną. Największą rolę odgrywały mowa ciała i dźwięki wydawane przez ludzi, oraz obrazki rysowane na skałach. W prehistorii ludzie porozumiewali się również na odległość np. palili ogniska na wzgórzach.

7 Rysunki na skale w jaskini Altamira

8 Czasy gdy człowiek już umiał mówić
Gdy człowiek nauczył się mówić do komunikacji niewerbalnej dołączyła komunikacja werbalna. Narody zaczęły tworzyć również swoje własne języki. W komunikacji na odległość dominowały listy, które przewozili posłańcy. Później powstałą również poczta.

9 List z czasów średnowiecza

10 Od elektryczności do czasu komputerów
Gdy pojawiła się elektryczność, powstały również radia, telefony, zaczęły powstawać telewizory. Ludzie coraz częściej korzystali z nowych technologii, więc komunikacja na odległość stałą się bardzo popularna.

11 Telefon Bella

12 Komputery i czasy współczesne
Niedługo po stworzeniu komputerów, stworzono również internet. Dzisiaj, w rozwiniętych gospodarczo krajach jest on prawie w każdym domu, a świat nazywany jest globalną wioską. Ludzie coraz mniej komunikują się przez z bliskiej odległości przez rozmowę, mowę ciała, bo wyparły je sms-y maile oraz portale społecznościowe.

13 Internet

14 Koniec


Pobierz ppt "Komunikacja."

Podobne prezentacje


Reklamy Google