Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jurek Owsiak. Dobry z Niego człowiek… Jerzy Zbigniew Owsiak (ur. 6 października 1953 w Gdańsku) – polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, showman,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jurek Owsiak. Dobry z Niego człowiek… Jerzy Zbigniew Owsiak (ur. 6 października 1953 w Gdańsku) – polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, showman,"— Zapis prezentacji:

1 Jurek Owsiak

2 Dobry z Niego człowiek…

3 Jerzy Zbigniew Owsiak (ur. 6 października 1953 w Gdańsku) – polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, showman, działacz charytatywny. Założyciel i prezes zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, główny pomysłodawca i realizator corocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, twórca jednej z największych cyklicznych imprez muzycznych Przystanku Woodstock. Jest prezesem spółki "Złoty melon" [1]. Jest także witrażystą i posiada uprawnienia psychoterapeuty. Jest żonaty (jego żona Lidia Niedźwiedzka-Owsiak jest dyrektorem ds. medycznych Fundacji WOŚP).

4 Dzięki znajomości z Wojciechem Waglewskim Owsiak zaistniał w środowisku muzycznym. Z założonym przez siebie Towarzystwem Przyjaciół Chińskich Ręcznikówod 1988 roku pojawiał się na koncertach Voo Voo oraz zaczął prowadzić w Rozgłośni Harcerskiej autorską audycję. Po zakończeniu współpracy z Rozgłośnią Harcerską następnym przedsięwzięciem Owsiaka była audycja "Brum" prowadzona przez niego w latach 1991-1994 na falach PR Program III.Audycja była nadawana w piątki. W latach 1994-1999 zmieniła nazwę na "Sie kręci". Potem była audycja "Kręcioła" nadawana przez PR Program Ii spotkania ze słuchaczami w sobotnie przedpołudnia na antenie RMF FM, jednak po konflikcie z władzami stacji zdjęte z anteny po kilku emisjach. W latach 1991-2007 Jurek Owsiak współpracował z TVP. Od grudnia 1991 zaczął przygotowywać dla Dwójki program "Róbta, co chceta, czyli rockandrollowa jazda bez trzymanki", który od lata 1994 zmienił nazwę na "Dziura w koszu", a od 1996 – na "Kręcioła W 2007 powrócił do radia. 4 lutego na antenie radia WAWA po raz pierwszy poprowadził "Dźwiękoszczelny Magazyn Jurka Owsiaka". Od 03.08.2008 do 04.04.2010 r. prowadził ten program na antenie radia Eska Rock. Ponadto w 2007 roku podjął się tworzenia młodzieżowego kanału O.TV (Owsiak.TV), który był dostępny na platformie cyfrowej n i jako pasmo wieczorne kanału ZigZap. O.TV zakończyła nadawanie 29 października 2010 roku. Jest współautorem książki Orkiestra Klubu Pomocnych Serc, czyli monolog – wodospad Jurka Owsiaka, w której zawarty jest wywiad-rzeka prowadzony przez Bartłomieja Dobroczyńskiego. Od 18 stycznia 2012 w Programie Trzecim Polskiego Radia ponownie prowadzi audycję "Sie kręci" [3].

5 Odbył się 3 stycznia 1993r w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Sukces pierwszego Finału pozwolił na podział zebranych pieniędzy pomiędzy wszystkie ośrodki kardiochirurgii dziecięcej w Polsce. Sukces spowodował też, że postanowili powołać do życia Fundację, która podjęłaby się zorganizowania następnego Finału. Ta historia trwa do dziś.

6

7 W jubileuszowym roku X Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także w jubileuszowym roku 50-lecia GOPR, ratownicy górscy uczestniczyli 13 stycznia 2002 r. w wielkim plenerowym widowisku, reżyserowanym przez Jerzego Zonia, na płycie Rynku Głównego w Krakowie. Podczas finału 'Światełka do nieba' ratownicy wcielali się w postacie aniołów zjeżdżających z nieba (wieża ratuszowa) ze światełkiem miłości i odpalali na płycie rynku ogromne serce - znak Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

8 XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrał 9 stycznia 2011 r. w Polsce i na całym świecie. Pieniądze zebrane w czasie XIX Finału WOŚP przeznaczone będą na doposażenie oddziałów intensywnej terapii, oddziałów dializ, dziecięcych klinik urologicznych i nefrologicznych, zakładów diagnostyki obrazowej, doposażenie ośrodków opieki zdrowotnej w sprzęt niezbędny do ratowania życia i zdrowia dzieci.

9

10 XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Słowa J. Owsiaka wypowiedziane przed finałem:Chcemy kupić kolejnych kilkaset urządzeń, aby w 100% zaspokoić potrzeby przyszłych matek. W czasie tego Finału chcemy także przeprowadzić ogromną kampanię medialną na rzecz walki z tą chorobą wszystkich Polaków, bez względu na ich płeć czy wiek. Jesteśmy tu konsekwentni - przypominamy, że ogromnym sukcesem zakończyła się realizacja Programu Leczenia Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą – Fundacja kupiła blisko 3000 urządzeń i w chwili obecnej program ten przejęło Ministerstwo Zdrowia.

11 Dzięki tak wspaniałym akcjom prowadzonym przez J. Owsiaka w Polsce ratuje się tysiące noworodków z wadami wrodzonymi. Możemy być dumni, iż w Polsce istnieje taka akcja ratująca życie dzieciom założona właśnie przez Niego. Ważną zaletą tej akcji jest również to, że każdy z nas może wziąć w niej udział.

12


Pobierz ppt "Jurek Owsiak. Dobry z Niego człowiek… Jerzy Zbigniew Owsiak (ur. 6 października 1953 w Gdańsku) – polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, showman,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google