Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pomysł na biznes- spływ kajakowy na rzece Wieprz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pomysł na biznes- spływ kajakowy na rzece Wieprz."— Zapis prezentacji:

1 Pomysł na biznes- spływ kajakowy na rzece Wieprz.

2 Czy spływ kajakowy to dobry pomysł na biznes?
Aktualnie w powiecie puławskim nie znajduje się żaden spływ kajakowy. Jest to dobry pomysł aby się odprężyć od codziennych obowiązków. Można się wybrać samemu, z rodziną lub znajomymi. Aktualnie wiele ludzi przebywa większość czasu w domu. Ten pomysł może „pociągnąć” mieszkańców tego rejonu do wyjścia na świeże powietrze.

3 Kto może wprowadzić ten pomysł w życie?
Warunkiem założenia spływu kajakowego jest znajomość rzeki na której ma być ten oto spływ- w tym przypadku jest to Wieprz. Trzeba mieć też odpowiednie fundusze na zakup sprzętu, oraz ewentualny dojazd jeśli ktoś zamierza zorganizować spływ kajakowy jako atrakcja jego gospodarstwa agroturystycznego. Nie zapomnijmy zapoznać się z kursem pierwszej pomocy który jest niezbędny.

4 Koszty. Koszt jednego kajaka to ok. 1500zł. Jeśli chcemy aby wszystko dobrze funkcjonowało potrzebujemy minimum 8 kajaków. Ewentualny dojazd, czyli dwa busy po ok. 50 tys zł. Oraz przyczepa na kajaki bez której transport kajaków byłby niemożliwy- ok. 4500zł.

5 Inne potrzebne elementy.
stojaki na kajaki – aby kajaki mogły być dobrze przechowywane kiedy będą nieużywane, pole namiotowe – dla nowo przybyłych klientów; jeśli całość zlokalizowana jest przy rzece po której odbywają się spływy to można na nim przyjmować na noclegi osoby z innych spływów; na polu oczywiście musi być pełne zaplecze sanitarne, pokoje gościnne – w razie niepogody, albo wyjątkowego zmęczenia niektórych uczestników spływów mogą się okazać przydatne.

6 Walory pradoliny wieprza
O atrakcyjności przyrodniczej i krajobrazowej doliny rzeki Wieprz decydują zespoły leśne, rozległe wilgotne łąki, zbiorowiska zaroślowe i murawy kserotermiczne. We wszystkich tych zespołach można odnaleźć szereg roślin i zwierząt objętych ochroną gatunkową. Bardziej strome brzegi Wieprza umacniają zespoły wiklin nadrzecznych oraz łęgu wierzbowo-topolowego, które bez trudu znoszą wiosenny spływ kry lodowej i zalewanie.

7 Fotografie okolic rzeki Wieprz.

8 Dolina rzeki Wieprz.

9

10 W każdej porze roku Wieprz jest piękną rzeką.

11 gatunki zwierząt i roślin.
Występują tu różne gatunki zwierząt i roślin.

12 Występuje tu wiele szlaków rowerowych.

13 Wschód słońca jest przepiękny.

14 Podsumowanie. Spływ kajakowy to biznes sezonowy (letni), lecz dobrze prowadzony przyniesie dobry dochód. Jeśli ktoś ma ok 70 tys. zł może się nad tym zastanawiać, aby rozpocząć taki biznes.

15 Prezentację wykonał: Artur Rybak


Pobierz ppt "Pomysł na biznes- spływ kajakowy na rzece Wieprz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google