Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

P R E Z E N T A C J A -Bożena Kopczyńska-. Zapomniana kapliczka Kapliczka, której centralnym punktem jest krzyż powstała w 1905 roku. Została ufundowana.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "P R E Z E N T A C J A -Bożena Kopczyńska-. Zapomniana kapliczka Kapliczka, której centralnym punktem jest krzyż powstała w 1905 roku. Została ufundowana."— Zapis prezentacji:

1 P R E Z E N T A C J A -Bożena Kopczyńska-

2 Zapomniana kapliczka Kapliczka, której centralnym punktem jest krzyż powstała w 1905 roku. Została ufundowana przez mieszkańców przedmieścia Majdan. Była podziękowaniem złożonym przez nich za obfitość darów i pomyślne zbiory plonów.

3 Miejsce, warte obejrzenia Kapliczkę osłaniają swymi konarami trzy drzewa, które posadzono prawdopodobnie w tym samym okresie, w którym wzniesiono kapliczkę. Za drzewami znajduje się płot odgradzający ją od położonej za nią Centrali Materiałów Budowlanych znajduje się płot odgradzający ją od położonej za nią Centrali Materiałów Budowlanych

4 Mimo upływu lat jest w dobrym stanie Kapliczka składa się z cokołu, postumentu i krzyża. Cokół na którym umieszczony jest postument ma 135 cm wysokości i 130 cm szerokości u podstawy.

5 Pamiątka wolności sumienia Postument, na którym umieszczony jest krzyż ma 140 cm wysokości i 55 cm szerokości. Na nim wyryto informację o tym kto jest fundatorem kapliczki i na pamiątkę jakiego wydarzenia została ona wzniesiona.

6 Ryngraf z wizerunkiem Chrystusa odbitym na chuście. Nad wizerunkie m znajduje się napis: Okaż nam Panie oblicze Twoje a będziemy zbawieni

7 Krzyż Ostatni element budowli stanowi krzyż. Ma on 100 cm wysokości. Widok z tyłuWidok z boku

8 W stronę ulicy Kilińskiego Figurka ogółem mierzy 370 cm. Krzyż zwieńczony jest małym stalowym krzyżem, który nie od razu rzuca się patrzącemu w oczy.

9 Ciekawostki Po obu stronach krzyża znajdują się dwa małe krzyże, na których umieszczono dwie podkowy, jako symbol szczęścia i pomyślności

10 Dokładne położenie…

11 Jak tam trafić…


Pobierz ppt "P R E Z E N T A C J A -Bożena Kopczyńska-. Zapomniana kapliczka Kapliczka, której centralnym punktem jest krzyż powstała w 1905 roku. Została ufundowana."

Podobne prezentacje


Reklamy Google