Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zdjęcia: Paweł Wardak. Radzymin, ul. Weteranów. Kapliczka zaprojektowana przez inż. Feliksa Michalskiego (1879 - 1946). Usytuowana jest przy drodze na.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zdjęcia: Paweł Wardak. Radzymin, ul. Weteranów. Kapliczka zaprojektowana przez inż. Feliksa Michalskiego (1879 - 1946). Usytuowana jest przy drodze na."— Zapis prezentacji:

1 Zdjęcia: Paweł Wardak

2 Radzymin, ul. Weteranów. Kapliczka zaprojektowana przez inż. Feliksa Michalskiego (1879 - 1946). Usytuowana jest przy drodze na Beniaminów, i stoi tam od roku 1926, na miejscu kilku (3) poprzednio zniszczonych. Jest też votum dziękczynnym za Cud nad Wisłą w roku 1920. Najstarsi mieszkańcy ulicy Zjawienia pamiętali, jak przed ołtarzem zniszczonej kapliczki krzyżem leżał dowódca Błękitnej Armii generał Józef Haller, dziękując za zwycięstwo.

3 Kapliczka ufundowana przez Pana Balcera, jako dziękczynienie, że ocalał w czasie wojny z Niemcami. Wybudował ją Józef Redlin

4 Kapliczka ufundowana przez rodzinę Wardaków jako dowód wdzięczności za zdrowe narodziny dziecka.

5 Kapliczka znajduje się przy drodze do Kuligowa. Powstała w 1939 roku.

6 Kapliczka znajduje się przy ul Jana Pawła II. Malowniczo usytuowana nad stawem wodnym.

7 Kapliczka znajduje się na plebani miejscowej Parafii Rzymskokatolickiej


Pobierz ppt "Zdjęcia: Paweł Wardak. Radzymin, ul. Weteranów. Kapliczka zaprojektowana przez inż. Feliksa Michalskiego (1879 - 1946). Usytuowana jest przy drodze na."

Podobne prezentacje


Reklamy Google