Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Łebie Nauczyciel: Ewelina Bladoszewska Uczniowie z klas czwartych i szóstych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Łebie Nauczyciel: Ewelina Bladoszewska Uczniowie z klas czwartych i szóstych."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Łebie Nauczyciel: Ewelina Bladoszewska Uczniowie z klas czwartych i szóstych

2 Doskonalenie umiejętności wyszukiwania i selekcji informacji. Sporządzenie prezentacji w programie Power Point na temat epoki średniowiecza. Doskonalenie umiejętności pracy z komputerem. Wykonanie makiety zamku. Nabycie umiejętności systematycznej pracy.

3 Tematem projektu była pasjonująca epoka średniowiecza. Uczniowie mieli zebrać informacje na jej temat, przygotować prezentację w Power Point oraz wykonać makietę zamku średniowiecznego. Cała prezentacja projektu odbyła się w gabinecie historycznym, gdzie uczniowie z poszczególnych klas zapoznawali się z prezentacją i oglądali przygotowane zamki.

4 wyszukiwarka Google, poczta elektroniczna-komunikacja z nauczycielem podręczniki historii, program Power Point, Microsoft Word, kartony, materiały plastyczne, piasek, kamienie

5 W pracy projektu wzięło udział ośmioro uczniów z klas szóstych oraz czworo z czwartych. Na początku projektu uczniowie (klasy szóste) indywidualnie mieli dostarczyć informacje do prezentacji. Każdy uczeń miał opracować konkretny element epoki średniowiecza. Dwie grupy po dwie osoby pracowały nad prezentacją. Cztery grupy po dwie osoby nad makietami zamku. Przygotowanie prezentacji naszej pracy w szkole było zadaniem moim i uczniów klas szóstych.

6 Pomoc w selekcji informacji. Sprawdzenie poprawności przygotowanych elementów i całej prezentacji. Nadzorowanie pracy nad zamkami. Przypominanie uczniom o terminach i ponaglanie, gdy trzeba. Organizowanie spotkań. Przygotowanie prezentacji w szkole.

7 Wyszukanie informacji na temat różnych elementów średniowiecza i ich selekcja. Przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat Pasjonującej epoki średniowiecza. Wykonanie makiety zamku średniowiecznego. Systematyczność i terminowość pracy. Umiejętność współpracy w grupie.

8 Prezentacja Pasjonująca epoka średniowiecza; Prezentacja Na zamku rycerskim; Makiety zamków.

9

10

11 Alicja, Paulina, WiktoriaMaja, Jakub, Albert, Jarek

12

13

14

15 Projekt będzie zaprezentowany w gabinecie historycznym uczniom klas IV-VI. Uczniowie i nauczyciele obejrzą dwie prezentacje multimedialne oraz makiety zamków. Zdjęcia i informacja na temat projektu zamieszczona zostanie na stronie szkoły oraz w gazetce szkolnej POMOST, która jest kierowana do rodziców.

16 Zazwyczaj na początku pracy nad projektem jest większy zapał niż pod koniec. Ważne jest, aby na początku ustalić wszystkie szczegóły pracy (np. ilość grup czy osób w grupie, zakres obowiązków itp.). Mierz siły na zamiary : Wybraliśmy zbyt duże kartony i mieliśmy problem z wykończeniem zamku.


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Łebie Nauczyciel: Ewelina Bladoszewska Uczniowie z klas czwartych i szóstych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google