Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

do oglądania prezentacji Podróże po krajach Europy

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "do oglądania prezentacji Podróże po krajach Europy"— Zapis prezentacji:

1 do oglądania prezentacji Podróże po krajach Europy
Zapraszamy do oglądania prezentacji Podróże po krajach Europy

2 Symbole Unii Europejskiej
Dwanaście złotych gwiazd ułożonych koliście na lazurowym tle. Waluta Unii Europejskiej euro Maskotka Syriusz Dzień Europy

3 Hymn Unii Europejskiej
O Radości, iskro bogów, Kwiecie Elizejskich Pól Święta na twym świętym progu Staje nasz natchniony chór. Jasność twoja wszystko zaćmi Złączy co rozdzielił los Wszyscy ludzie będą braćmi Tam gdzie twój przemówi głos. Kto przyjaciel, ten niech zaraz Stanie tutaj pośród nas, I kto wielką miłość znalazł Ten niech z nami dzieli czas. Z nami ten, kto choćby jedną Duszę rozpłomienić mógł. Ale kto miłości nie zna, Niech nie wchodzi tu na próg. Patrz, patrz: wielkie słońce światem Biegnie sypiąc złote skry, Jak zwycięzca, jak bohater - Biegnij, bracie, tak i ty. Radość tryska z piersi ziemi, Radość pije cały świat. Dziś wchodzimy, wstępujemy Na radości złoty ślad.

4 Kraje Unii Europejskiej
Austria Belgia Dania Finlandia Francja Grecja Hiszpania Holandia Irlandia Luksemburg Niemcy Portugalia Szwecja Wielka Brytania Włochy Cypr Czechy Litwa Łotwa Estonia Malta Polska Słowacja Słowenia Węgry x

5 Najczęściej odwiedzane miasta Europy
Londyn Rzym Paryż Berlin

6 Włochy Włochy to jeden z najczęściej odwiedzanych przez turystów krajów na świecie. Znajdują się tu takie słynne miejscowości jak: Rzym, Wenecja, Florencja, Rimini, Siena, Piza, Mediolan, Neapol, Sorrento czy Portofino, bogate w zabytki sięgające od czasów Imperium Rzymskiego, poprzez średniowiecze i renesans (którego Włochy były kolebką), po okres baroku. Światową sławą cieszą się tak ruiny w Pompejach, Koloseum w Rzymie oraz Krzywa wieża w Pizie, jak i bazylika Asyżu, czy klasztor na Monte Cassino. Szacuje się, że we Włoszech jest tyle zabytków klasy "0" co w pozostałej części Europy. Włochy to także nieprzebrane dzieła sztuki, zgromadzone w licznych galeriach, pałacach i kościołach, z pierwszą w dziejach galerią Uffizi na czele.

7 Hiszpania Burzliwa historia, która pozostawiła ślad w postaci niezliczonych zabytków i przebogatych muzeów oraz najcieplejszy klimat na kontynencie sprzyjają masowej turystyce, która stanowi jeden z filarów gospodarki przysparzający znacznych dochodów - w 2001r. ponad 47 mld. euro. Liczba turystów zagranicznych odwiedzających Hiszpanię wyniosła prawie 71 mln, którzy wypoczywali głównie na wybrzeżu śródziemnomorskim Rias Altas- Rias Balas, na Balearach i Wyspach Kanaryjskich oraz zwiedzali hiszpańskie miasta i muzea –Toledo ,Madryt ,Barcelon , Sewilla , Salamanka i in. Ośrodkiem pielgrzymkowym o europejskiej sławie jest Santiago deCompostela. Z dochodów z turystyki sfinansowano budowę dróg oraz przemysł

8 Francja Francuska gospodarka oparta jest na dominującym sektorze prywatnym (prawie 2,5 mln zarejestrowanych przedsiębiorstw) połączonym ze znaczną (choć zmniejszającą się) ingerencją państwa w gospodarkę (zob.interwencjonizm) i sektorem publicznym. Rząd posiada znaczny wpływ na kluczowe segmenty gospodarki, szczególnie infrastrukturę, posiada większościowe udziały w przedsiębiorstwach kolejowych, lotniczych, energetycznych oraz telekomunikacyjnych. Od roku 1990 rząd stopniowo pozbywał się udziałów w firmach. Obecnie następuje powolna prywatyzacja France Telecom i Air France, jak również firm ubezpieczeniowych, banków i firm zbrojeniowych.

9 Litwa Serdecznie zapraszamy Państwa na wczasy na Litwie. Tym bardziej, że nie jest do tego potrzebna ani wiza, ani znajomość języka. Podróż nie wymaga też długich przygotowań. Z każdym dniem piękniejąca Litwa dostarczy niezapomnianych wrażeń i zachęci Państwa do ponownych przyjazdów. Wystarczy wsiąść do samochodu lub pociągu, by przynajmniej na weekend wraz z rodziną, przyjaciółmi przyjechać na Litwę. Przyjmiemy Państwa bardzo serdecznie i dla każdego z naszych gości potrafimy zaoferować coś specjalnego.

10 Łotwa Łotwa jest krajem nizinnym, z licznymi wzniesieniami , oraz około 5000 jezior w większości polodowcowych. Słabo urozmaicony krajobraz, oraz także liczne źródła wód mineralnych predestynują Łotwę do stania się miejscem wypoczynku. Dużym atutem Łotwy jest długa linia brzegowa i nadbałtyckie plaże. Najsłynniejszym miastem wypoczynkowym jest otoczona wianuszkiem mniejszych ośrodków Jurmała, skąd można dopłynąć promem do innych portów nad Bałtykiem. Poza Rygą i Jurmałą wielu turystów odwiedza nieodległą od stolicy Siguldę, leżącą na skraju Parku Narodowego Jagła, gdzie podziwiać można: zamki, jaskinie ,jeziora ,starodrzew . Turyści chętnie odwiedzają także drugie miasto kraju, położony nad DźwinąDyneburg .

11 KONIEC!!!!!


Pobierz ppt "do oglądania prezentacji Podróże po krajach Europy"

Podobne prezentacje


Reklamy Google