Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

POLSKA JAKIEJ NIE ZNAMY. Kilka słów o naszej Ojczyźnie… Polska, inaczej Rzeczpospolita Polska, to państwo położone w Europie Środkowej, między Bałtykiem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "POLSKA JAKIEJ NIE ZNAMY. Kilka słów o naszej Ojczyźnie… Polska, inaczej Rzeczpospolita Polska, to państwo położone w Europie Środkowej, między Bałtykiem."— Zapis prezentacji:

1 POLSKA JAKIEJ NIE ZNAMY

2 Kilka słów o naszej Ojczyźnie… Polska, inaczej Rzeczpospolita Polska, to państwo położone w Europie Środkowej, między Bałtykiem na północy a Karpatami i Sudetami na południu w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie, natomiast 9. w Europie. Zamieszkana przez ponad 38 milionów ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a 6. w Unii Europejskiej. Godło Polski Flaga Polski

3 Polska to nie tylko EURO 2012… Razem z Ukrainą jesteśmy gospodarzami mistrzostw Europy w piłce nożnej. 5 lat przygotowań znacznie zmieniły Polskę. Kibice, którzy przyjechali do naszego kraju, aby wspierać swoje drużyny, mogą zobaczyć uroki polskich miast chociażby: Warszawy, Krakowa, czy Gdańska. Przed rozpoczęciem rozgrywek Polacy pogrążyli się w piłkarskich emocjach. Tak kibicują nawet najmłodsi.

4 Dla każdego coś dobrego… polskie góry polskie morze polskie jeziora

5 Mazury- cud natury… Mazury to stolica polskiego żeglarstwa oraz kajakarstwa. Największe jeziora to m.in.: Śniardwy, Mamry, Niegocin, a najgłębsze to jezioro Hańcza. Największą atrakcją turystyczną jest Pole Bitwy- Grunwald, na których w 1410 r. wojska polsko-litewskie pokonały Krzyżaków. Natomiast w 2011 roku Mazury startowały w konkursie na nowe 7 cudów świata, ale niestety przegrały m.in.: z Amazonką.

6 Polskie góry dla wszystkich Miłośnicy wędrówek po szlakach i zdobywania szczytów górskich na pewno znajdą coś dla siebie wśród pasm górskich, jakie są Polsce. W naszym kraju znajduje się wiele górskich zakątków, które pozwalają turystom na najróżniejsze formy wypoczynku w tych niesamowitych krajobrazach. Na terenie Polski znajduje się aż 28 szczytów należących do Korony Polskich Gór i wiele atrakcyjnych miejsc zlokalizowanych w takich pasmach górskich jak: Tatry, Beskidy, Bieszczady, Pieniny, Góry Świętokrzyskie oraz Karkonosze.

7 Bałtyk- nasze morze Morze Bałtyckie to płytkie morze śródlądowe w północnej Europie. Połączone z Morzem Północnym przez Cieśniny Duńskie (Sund, Mały i Wielki Bełt). Jego powierzchnia wynosi 415 266 km², a głębokość 52,3 m. Ze względu na niskie zasolenie Bałtyk zalicza się do wód słonawych i określa morzem półsłonym. Wybrzeże Morza Bałtyckiego to rejon najczęściej odwiedzany przez turystów krajowych. Niewątpliwą zaletą polskiego wybrzeża są szerokie piaszczyste plaże uważane za jedne z najładniejszych w Europie oraz wały wydmowe i ciągnące się na ich zapleczu lasy. Szczególnie atrakcyjne są piaszczyste mierzeje odcinające od morza spokojne zatoki, zalewy bądź jeziora przybrzeżne. Niestety niska temperatura wód Bałtyku raczej zniechęca turystów zagranicznych do pobytu nad polskim morzem.

8 Zróżnicowana roślinność i zwierzęta żubr bocian bóbr dąb sasanka

9 Ciekawe miejsca w Polsce Kopalnia soli w Wieliczce Kopalnia soli kamiennej pod Krakowem. W kopalni powstało Muzeum Żup Krakowskich. Najstarszą zlokalizowaną dziś częścią kopalni, w której odbywało się wydobywanie soli metodami górniczymi, jest szyb Goryszowki. Jest to jedyny obiekt górniczy na świecie czynny bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej, pozwalający prześledzić rozwój techniki górniczej w poszczególnych epokach historycznych. Centrum Nauki Kopernik Centrum nauki założone w 2005 w Warszawie, którego celem jest promowanie nowoczesnej komunikacji naukowej. Zwiedzający mogą poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. i wiele innych...

10 Największe miasta w Polsce Warszawa Kraków Gdańsk Wrocław Poznań

11 Nie do opowiedzenia, do zobaczenia.

12 Dziękuję za uwagę Pracę przygotowała: Gabriela Stankiewicz


Pobierz ppt "POLSKA JAKIEJ NIE ZNAMY. Kilka słów o naszej Ojczyźnie… Polska, inaczej Rzeczpospolita Polska, to państwo położone w Europie Środkowej, między Bałtykiem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google