Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Polska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Polska."— Zapis prezentacji:

1 Polska

2 Symbole Narodowe Flaga Godlo

3 Podstawowe informacje
o Polsce Stolica: Warszawa Prezydent: Bronisław Komorowski Hymn: Mazurek Dąbrowskiego Ludność: Powierzchnia: km2 Wstąpienie do UE 1 maja 2004

4 Znane miejsca w Polsce Polskie góry
Tatry są najbardziej znanym i popularnym pasmem w naszym kraju. Najwyższy szczyt polskich Tatr stanowią Rysy (2 499 m n.p.m.).

5 Bałtyk nazywany jest morzem śródziemnym północnej Europy, ponieważ ze wszystkich stron jest otoczony lądem, a z Morzem Północnym łączy go jedynie kilka płytkich cieśnin. Bałtyk łączy się z północną częścią Polski. Jego wybrzeże to wymarzone miejsce na wypoczynek. Czyste powietrze, doskonały klimat, piękne plaże. Nasze morze

6 Kraków Kraków to niebywale atrakcyjne miasto pod względem kultury i szeroko rozumianej sztuki. To również najczęściej odwiedzane przez zagranicznych turystów, polskie miasto. Karków był niegdyś stolicą Polski. Kościół Mariacki jest zabytkiem w stylu gotyckim, ozdobiony jest dwiema wieżyczkami. Z wyższej co godzinę rozbrzmiewa słynny hejnał mariacki. Kościół powstał w latach

7 warszawa Warszawa- stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju. Warszawa jest ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym na skalę europejską. Mieszczą się w niej siedziby parlamentu, Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych władz centralnych Pałac Kultury i Nauki Został zbudowany w centrum Warszawy w latach Mieści się w nim Prezydium PAN, Sala kongresowa, teatry, księgarnia Muzeum Techniki, i wiele innych instytutów. Co roku odbywają się tam Targi Książki.

8 Gdansk Gdańsk– miasto portowe w Polsce nad Morzem Bałtyckim. Centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej Polski, stolica województwa pomorskiego. Żuraw w Gdańsku Jedna z największych i najoryginalniejszych turystycznych atrakcji w Gdańsku – najstarszy dźwig portowy w całej Europie. Żuraw jest bez wątpienia symbolem nie tylko miasta Gdańska, ale i całego kraju. Stanowi ważny zabytek naszej kultury a także stosunków międzyludzkich. Turyści z całego świata chcą uwieczniać się na zdjęciach właśnie na tle tego niepowtarzalnego dźwigu portowego.

9 Łazienki Zespół pałacowo-parkowy w Warszawie z licznymi zabytkami klasycystycznymi. Park jest miejscem licznych wydarzeń o charakterze kulturalnym, naukowym, rozrywkowym i sportowym, a także ulubionym miejscem spacerów warszawiaków. Syrenka staromiejska- symbol Warszawy, nawiązujący do legendy o rybaku Warsie i syrenie Sawie, którzy mieli założyć miasto. Znajdowała się na murach Starówki, niedawno przeniesiono ją na rynek Starego Miasta.

10 Fryderyk Franciszek Chopin
Znani Polacy Fryderyk Franciszek Chopin ( – ) Jeden z najsławniejszych polskich kompozytorów, jest twórcą między innymi utworów takich jak: -Etiuda Rewolucyjna -Marsz pogrzebowy

11 Mikołaj Kopernik ( ) Polski astronom. Autor teorii heliocentrycznej, głoszącej, że planety kręcą się wokół Słońca.

12 Karol Wojtyła - Papież Jan Paweł II
( – ) Jeden z najsławniejszych polaków, został ogłoszony papieżem w roku Poeta i poliglota, a także aktor, dramaturg i pedagog. Filozof historii, fenomenolog, mistyk i przedstawiciel personalizmu chrześcijańskiego.

13 Lech Wałęsa (ur. 29 września 1943)
Polski polityk i działacz związkowy, z zawodu elektryk. Współzałożyciel i pierwszy przewodniczący "Solidarności", opozycjonista w okresie PRL. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1990–1995. Człowiek Roku tygodnika Time (1981), laureat Pokojowej Nagrody Nobla.

14 Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, oficjalnie UEFA EURO 2012 – czternasty turniej piłki nożnej o Mistrzostwo Europy. Organizowane wspólnie przez dwa państwa: Polskę i Ukrainę. W czerwcu 2012 odbędzie się mecz otwarcia na Stadionie Narodowym w Warszawie. 1 lipca 2012 odbędzie się finał Mistrzostw na Stadionie Olimpijskim w Kijowie. Na turnieju zostanie rozegranych 31 meczów.

15 Polskie potrawy Gołąbki Oscypek Bigos Żurek

16 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Polska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google