Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wypożyczalnia Kto czyta, nie błądzi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wypożyczalnia Kto czyta, nie błądzi."— Zapis prezentacji:

1 Wypożyczalnia Kto czyta, nie błądzi

2 Vademecum wypożyczalni
Materiały gromadzone w wypożyczalni Kto i w jaki sposób zostaje naszym czytelnikiem? Karty czytelnika Na jak długo można wypożyczyć książkę lub multimedia? Katalog komputerowy – nieocenione źródło informacji Półka z nowościami i nie tylko Kącik do nauki Co jeszcze powinieneś wiedzieć? Zdjęcia wypożyczalni i kart czytelnika zostały wykonane przez Kubę Dąbrowskiego

3 W WYPOŻYCZALNI czekają na Was
książki i multimedia: lektury beletrystyka poezja i dramat literatura popularnonaukowa wydawnictwa informacyjne różnego typu opracowania do wszystkich przedmiotów atlasy, słowniki, podręczniki filmy i lektury, programy edukacyjne na DVD i VHS Wszystkie materiały są zakodowane tzn. ze każdy egzemplarz ma swój kod kreskowy i wypożyczenie następuje poprzez czytnik.

4 Kto i w jaki sposób zostaje naszym czytelnikiem?
Z naszej biblioteki, a szczególnie wypożyczalni, mogą korzystać wszyscy uczniowie i ich rodzice, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły. Nowi uczniowie zostają automatycznie wpisani do komputerowego systemu bibliotecznego i otrzymują imienną kartę czytelnika z kodem kreskowym. Karty wydawane są bezpłatnie i ważne są do zakończenia nauki lub pracy w naszej szkole. Jeżeli ktoś zgubi kartę, zobligowany jest do zgłoszenia tego w bibliotece. Bibliotekarz wyrabia uczniowi nową kartę.

5

6 Na jak długo można wypożyczyć książkę lub multimedia?
Zasada jest taka, że jednorazowo można wziąć cztery książki (w tym dwie lektury) na okres trzech tygodni. Jeżeli książka nie została przeczytana, a wypożyczalnia nie ma na nią zamówień, można poprosić o prolongatę terminu. Z księgozbioru podręcznego wypożyczane są materiały na jeden dzień albo na weekend. To samo dotyczy multimediów.

7 Katalog komputerowy – nieocenione źródło informacji
Katalog komputerowy to tworzona przez nauczycieli bibliotekarzy na podstawie zbiorów baza haseł na różne tematy. Wystarczy, że wpiszesz pierwsze litery interesującego Cię zagadnienia, a na pewno znajdziesz coś odpowiedniego.

8 Półka z nowościami i nie tylko
Na lewo od lady bibliotecznej znajduje się ekspozycja nowych nabytków oraz książek, które warto przejrzeć i przeczytać: od prozy poprzez literaturę popularnonaukową do przewodników turystycznych i albumów.

9 Czy w wypożyczalni możliwa jest praca z udostępnionym tekstem?
Czeka na Was niewielki kącik przyjazny pracy indywidualnej, jak i zespołowej. W razie potrzeby nauczyciele bibliotekarze służą pomocą i fachową radą.

10 Co jeszcze powinieneś wiedzieć
Wszyscy korzystający z centrum multimedialnego powinni dbać o porządek i zachowywać się tak, aby nie przeszkadzać innym. Materiały można wypożyczać wyłącznie na swoje nazwisko (po okazaniu karty czytelnika lub legitymacji szkolnej). Każdy jest odpowiedzialny za materiały, które wypożycza. W ogłoszonym terminie pod koniec roku szkolnego uczniowie są zobowiązani zwrócić do biblioteki wszystkie wypożyczone materiały.


Pobierz ppt "Wypożyczalnia Kto czyta, nie błądzi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google