Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W ZBIORACH BIBLIOTEKI G Ł ÓWNEJ W ZBIORACH BIBLIOTEKI G Ł ÓWNEJ TEMATYCZNE WYSZUKIWANIE LITERATURY W KATALOGU ONLINE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W ZBIORACH BIBLIOTEKI G Ł ÓWNEJ W ZBIORACH BIBLIOTEKI G Ł ÓWNEJ TEMATYCZNE WYSZUKIWANIE LITERATURY W KATALOGU ONLINE."— Zapis prezentacji:

1 W ZBIORACH BIBLIOTEKI G Ł ÓWNEJ W ZBIORACH BIBLIOTEKI G Ł ÓWNEJ TEMATYCZNE WYSZUKIWANIE LITERATURY W KATALOGU ONLINE

2 BELETRYSTYKA Co to takiego? Według Wikipedii oraz Słownika Języka Polskiego Beletrystyka to (fr. belles-lettres – literatura piękna) – proza fabularna, np.: powieści, opowiadania, nowele itp., przede wszystkim o charakterze rozrywkowym. W utworach beletrystycznych obecna jest fikcja literacka. Jest to także pojęcie różnych opowiastek. Można go używać w odniesieniu do różnego rodzaju książek.fr.literatura pięknaproza fabularnapowieściopowiadanianowelefikcja literacka Beletrystyka to ogół utworów zaliczanych do literatury pięknej.

3 Zapoznaj się z literaturą piękną oraz popularno-naukową, która zagościła w naszych zbiorach Przeszukaj nasz katalog OPAC i zgromadzone przez nas tytuły w nowej kolekcji BELETRYSTYKA

4 SPRÓBUJ SIĘ Z NIĄ ZAPRZYJAŹNIĆ

5 Autora Tytuł Klasyfikację lokalną Słowa kluczowe Hasła przedmiotowe ZANIM SIĘGNIESZ PO INTERESUJĄCY CIĘ TYTUŁ, BYŚ BYŁ W PEŁNI USATYSFAKCJONOWANY, ZAPOZNAJ SIĘ Z TWORZENIEM ZAAWANSOWANYCH STRATEGII WYSZUKIWAWCZYCH JAKIE OFERUJE SYSTEM. WYSZUKAJ KSIĄŻKĘ POPRZEZ:

6 W prosty i intuicyjny sposób będziesz mógł dotrzeć do interesujących Cię tytułów z literatury pięknej polskiej i obcej. Przeszukaj katalog komputerowy przy pomocy dostępnych kryteriów wyszukiwawczych (autor, tytuł, hasło przedmiotowe, słowa kluczowe) i uzyskaj informację o miejscu przechowywania dokumentu (Czytelnia, Czytelnia Językowa, Magazyn). Katalog daje możliwość ograniczania wyników wyszukiwania według przygotowanych uprzednio indeksów wyszukiwawczych oraz ograniczania wyników wyszukiwania do rodzajów dokumentów używanych przez bibliotekę tak, aby wyniki jego wyszukiwania były najbardziej adekwatne do poszukiwanej tematyki.

7 Wpisz w pole wyszukiwawcze Klasyfikacja lokalna biblioteki termin wyszukiwawczy: BELETRYSTYKA. Zapamiętaj wynik, a następnie ogranicz go do wybranego kryterium, którym może być:

8

9

10 Wpisz w pole wyszukiwawcze Słowa kluczowe termin wyszukiwawczy: BELETRYSTYKA. Zapamiętaj wynik, a następnie ogranicz go do wybranego kryterium, którym może być:

11

12

13 JAK ZNALEŹĆ POWIEŚĆ, POEZJĘ, SATYRĘ BĄDŹ KSIĄŻKI Z ZAKRESU POPULARNO-NAUKOWEGO NIE ZNAJĄC AUTORA ANI TYTUŁU DZIEŁA? ??????????????????????????????????????????????????????????????????? Sprecyzuj temat i wpisz go w pole wyszukiwawcze HASŁA PRZEDMIOTOWE Poszukiwanie tekstów literackich rozpocznij od wpisania nazwy gatunku lub rodzaju literackiego oraz określających je przymiotników od nazwy narodowości, bądź uzupełnij je określnikami takimi jak rok, nazwa państwa, gatunek np.: Powieść sensacyjna Powieść argentyńska Powieść historyczna angielska Poezja polska – 1990-. Bajki Literatura średniowieczna Fantastyka naukowa...

14 WYBIERZ

15 Niektóre teksty literackie można znaleźć wpisując temat dzieła np.: Polityka światowa Wojna światowa Ilustracja prasowa Sławni ludzie Mann, Thomas

16

17 JEŚLI SOBIE NIE PORADZIŁEŚ, NIE MARTW SIĘ. PRZEJDŹ DO DYŻURUJĄCEGO BIBLIOTEKARZA. CZEKAMY NA CIEBIE CZYTELNIKU W WYPOŻYCZALNI, CZYTELNI BĄDŹ INFORMACJI NAUKOWEJ.

18 Czytanie czegoś, na czym można polegać, przynosi pożytek. Czytanie rzeczy różnorodnych, sprawia przyjemność.


Pobierz ppt "W ZBIORACH BIBLIOTEKI G Ł ÓWNEJ W ZBIORACH BIBLIOTEKI G Ł ÓWNEJ TEMATYCZNE WYSZUKIWANIE LITERATURY W KATALOGU ONLINE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google