Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Problemy nastolatków w XXI wieku. Aby zdoby ć wielko ść, cz ł owiek musi tworzy ć, a nie odtwarza ć. Aby zdoby ć wielko ść, cz ł owiek musi tworzy ć, a.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Problemy nastolatków w XXI wieku. Aby zdoby ć wielko ść, cz ł owiek musi tworzy ć, a nie odtwarza ć. Aby zdoby ć wielko ść, cz ł owiek musi tworzy ć, a."— Zapis prezentacji:

1 Problemy nastolatków w XXI wieku. Aby zdoby ć wielko ść, cz ł owiek musi tworzy ć, a nie odtwarza ć. Aby zdoby ć wielko ść, cz ł owiek musi tworzy ć, a nie odtwarza ć.

2 Alkohol Dla dzieci i młodzieży alkohol wydaje się atrakcyjny, bo uważają, że bez niego nie ma dobrej zabawy. Dla dzieci i młodzieży alkohol wydaje się atrakcyjny, bo uważają, że bez niego nie ma dobrej zabawy. Nie przejmują się zdrowiem, konsekwencjami uzależnień i problemami, Nie przejmują się zdrowiem, konsekwencjami uzależnień i problemami, brakuje im wiedzy na temat skutków oddziaływania alkoholu na organizm i psychikę człowieka, brakuje im wiedzy na temat skutków oddziaływania alkoholu na organizm i psychikę człowieka, Poza tym brakuje łatwo dostępnych publikacji i ulotek informujących o negatywnym wpływie procentowych trunków. Poza tym brakuje łatwo dostępnych publikacji i ulotek informujących o negatywnym wpływie procentowych trunków.

3 Palenie Papierosów Palenie to najważniejsza przyczyna przedwczesnej umieralności w naszym kraju. Palenie to najważniejsza przyczyna przedwczesnej umieralności w naszym kraju. Palenie papierosów przez dzieci i młodzież w wieku szkolnym wywołuje jeszcze większe szkody niż palenie przez dorosłych. Palenie papierosów przez dzieci i młodzież w wieku szkolnym wywołuje jeszcze większe szkody niż palenie przez dorosłych.

4 Choroby wywo ł ane paleniem: Rak płuc, Rak płuc, nerki, nerki, trzustki, trzustki, rak wargi, rak wargi, języka, języka, jamy ustnej, jamy ustnej, przełyku i krtani, przełyku i krtani, rak pęcherza moczowego, rak pęcherza moczowego, choroba niedokrwienna serca, choroba niedokrwienna serca, przewlekłe zapalenie oskrzeli przewlekłe zapalenie oskrzeli gruźlica układu oddechowego, gruźlica układu oddechowego, nadciśnienie tętnicze, nadciśnienie tętnicze, udar mózgu, udar mózgu, wrzody żołądka oraz dwunastnicy, wrzody żołądka oraz dwunastnicy, przepukliny jelitowe, przepukliny jelitowe, impotencje impotencje

5 Narkotyki uszczerbek na zdrowiu, uszczerbek na zdrowiu, problemy w relacjach międzyludzkich, problemy w relacjach międzyludzkich, uczucie wstydu i przegranej uczucie wstydu i przegranej

6 Czasami wydaje nam Si Ę …..Że mieszka w nas dwóch różnych ludzi. Jeden, który wszystko doskonale czyni i tego człowieka prezentujemy światu. Jest też i ten drugi, którego się wstydzimy, i tego ukrywamy. W każdym człowieku istnieje coś takiego jak wewnętrzny dysonans i niespójność. Każdy chciałby być dobry, a jedynie dokonuje czynów, których sam często nie rozumie. Dlaczego tak jest? Dlatego, że człowiek nie jest Bogiem, nie jest też aniołem, ani jakąś nadistotą, a jedynie małym pielgrzymem w długiej, dalekiej drodze swojego życia. Własne słabości czynią go wyrozumiałym i łagodnym w stosunku do innych. Ktoś, kto jest bezkrytyczny wobec samego siebie, będzie twardy i niezdolny wczuć się w innych. Nie będzie umiał nikogo pocieszyć, dodać odwagi i wybaczyć. Szczęście i przyjaźń tkwią tam, gdzie ludzie są wrażliwi, łagodni i delikatni w słowach, i wzajemnie kontaktach.


Pobierz ppt "Problemy nastolatków w XXI wieku. Aby zdoby ć wielko ść, cz ł owiek musi tworzy ć, a nie odtwarza ć. Aby zdoby ć wielko ść, cz ł owiek musi tworzy ć, a."

Podobne prezentacje


Reklamy Google