Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Problemy nastolatków w XXI wieku .

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Problemy nastolatków w XXI wieku ."— Zapis prezentacji:

1 Problemy nastolatków w XXI wieku .
‘’ Aby zdobyć wielkość, człowiek musi tworzyć, a nie odtwarzać. „

2 Alkohol Dla dzieci i młodzieży alkohol wydaje się atrakcyjny, bo uważają, że bez niego nie ma dobrej zabawy. Nie przejmują się zdrowiem, konsekwencjami uzależnień i problemami, brakuje im wiedzy na temat skutków oddziaływania alkoholu na organizm i psychikę człowieka, Poza tym brakuje łatwo dostępnych publikacji i ulotek informujących o negatywnym wpływie procentowych trunków.

3 Palenie Papierosów Palenie to najważniejsza przyczyna przedwczesnej umieralności w naszym kraju. Palenie papierosów przez dzieci i młodzież w wieku szkolnym wywołuje jeszcze większe szkody niż palenie przez dorosłych.

4 Choroby wywołane paleniem:
Rak płuc, nerki, trzustki, rak wargi, języka, jamy ustnej, przełyku i krtani, rak pęcherza moczowego, choroba niedokrwienna serca, przewlekłe zapalenie oskrzeli gruźlica układu oddechowego , nadciśnienie tętnicze , udar mózgu , wrzody żołądka oraz dwunastnicy , przepukliny jelitowe, impotencje

5 Narkotyki uszczerbek na zdrowiu, problemy w relacjach międzyludzkich,
uczucie wstydu i przegranej

6 Czasami wydaje nam SiĘ…
..Że mieszka w nas dwóch różnych ludzi. Jeden, który wszystko doskonale czyni i tego człowieka prezentujemy światu. Jest też i ten drugi, którego się wstydzimy, i tego ukrywamy. W każdym człowieku istnieje coś takiego jak wewnętrzny dysonans i niespójność. Każdy chciałby być dobry, a jedynie dokonuje czynów, których sam często nie rozumie. Dlaczego tak jest? Dlatego, że człowiek nie jest Bogiem, nie jest też aniołem, ani jakąś nadistotą, a jedynie małym pielgrzymem w długiej, dalekiej drodze swojego życia. Własne słabości czynią go wyrozumiałym i łagodnym w stosunku do innych. Ktoś, kto jest bezkrytyczny wobec samego siebie, będzie twardy i niezdolny wczuć się w innych. Nie będzie umiał nikogo pocieszyć, dodać odwagi i wybaczyć. Szczęście i przyjaźń tkwią tam, gdzie ludzie są wrażliwi, łagodni i delikatni w słowach, i wzajemnie kontaktach.


Pobierz ppt "Problemy nastolatków w XXI wieku ."

Podobne prezentacje


Reklamy Google