Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ratownik medyczny Do zadań ratownika medycznego należy: komunikowanie się z pacjentem, ocena miejsca zdarzenia pod kątem ewentualnych zagrożeń, zabezpieczanie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ratownik medyczny Do zadań ratownika medycznego należy: komunikowanie się z pacjentem, ocena miejsca zdarzenia pod kątem ewentualnych zagrożeń, zabezpieczanie."— Zapis prezentacji:

1

2 Ratownik medyczny

3 Do zadań ratownika medycznego należy: komunikowanie się z pacjentem, ocena miejsca zdarzenia pod kątem ewentualnych zagrożeń, zabezpieczanie osób znajdujących się w miejscu zagrożenia, podejmowanie działań zapobiegających zwiększeniu liczby ofiar,

4 zabezpieczanie osób znajdujących się w miejscu zagrożenia, podejmowanie działań zapobiegających zwiększeniu liczby ofiar, ocena parametrów życiowych ofiar, ustalenie kolejności ich leczenia i transportu oraz podejmowanie zleconego przez kierownika zespołu postępowania ratowniczego chroniącego życie i zdrowie poszkodowanych i transportowanych,

5 posługiwanie się sprzętem ochrony osobistej (aparaty oddechowe, ubrania ochronne) i medycznymi (aparaty zapewniające drożność oddechową, urządzenia do elektroterapii i tlenoterapii, urządzenia do unieruchomienia i transportu chorych), zapobieganie zakażeniom przez stosowanie zasad aseptyki i antyseptyki, podejmowanie prawidłowego postępowania przeciwwstrząsowego w tym postępowania traumatologicznego (tamowanie krwotoków, unieruchamianie i zabezpieczanie złamań).

6 Środowisko pracy : Pogotowie ratunkowe, Szpitalny Oddział Ratunkowy, Służby mundurowe, Prywatne firmy medyczne, Inne oddziały, Własna działalność gospodarcza, Firmy farmaceutyczne i inne medyczne.

7 Wymagania psychologiczno- fizyczne : Bardzo dobra kondycja wzrokowo-słuchowa-ruchowa, Zdolności manualne, Zdolności decyzyjne, Umiejętności pracy w zespole, Zdolności organizacyjnie i przywódcze, Odporność psychiczna, Zrównoważenie emocjonalne.

8 Zawody pokrewne : ratownik pokładowy, ratownik wodny, strażak, ratownik górski.

9 Wymagania kwalifikacji : Ukończona szkoła średnia lub policealna o kierunku ratownika medycznego, Szkoła wyższa o kierunku lub specjalności ratownika medycznego.

10 Ścieżki edukacyjne prowadzące do zdobycia zawodu : szkoła policealna, lub studia licencjackie na kierunku ratownictwo medycznego.

11 Prezentacje przygotowały : Magda Cegielska i Angelika Orzechowska


Pobierz ppt "Ratownik medyczny Do zadań ratownika medycznego należy: komunikowanie się z pacjentem, ocena miejsca zdarzenia pod kątem ewentualnych zagrożeń, zabezpieczanie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google