Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co to jest?? Geneza nazwy Jak to działa Zalety Czy to wogóle ma jakieś wady?? Przykłady urządzeń Podsumowanie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co to jest?? Geneza nazwy Jak to działa Zalety Czy to wogóle ma jakieś wady?? Przykłady urządzeń Podsumowanie."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Co to jest?? Geneza nazwy Jak to działa Zalety Czy to wogóle ma jakieś wady?? Przykłady urządzeń Podsumowanie

4 Bluetooth (ang. Sinozęby) to technologia bezprzewodowej komunikacji pomiędzy różnymi urządzeniami elektronicznymi np. zegarek, klawiatura, telefon komórkowy, drukarka, palmtop.

5 Nazwa technologii pochodzi od przydomka króla duńskiego Haralda Sinozębego który znany był ze zjednoczenia walczących dotąd ze sobą plemion z Danii, Norwegii i Szwecji. Chrzest Haralda Sinozębego

6 Podobnie do Haralda Sinozębego, Bluetooth został zaprojektowany, aby "zjednoczyć" różne technologie jak: komputery, telefony komórkowe, aparaty cyfrowe, drukarki i zegarki. Logo Bluetooth łączy litery H i B alfabetu runicznego.

7 Jeśli chcemy, żeby dwa urządzenia przekazywały między sobą informacje, trzeba wiedzieć kilka rzeczy: po pierwsze, w jaki sposób łączą się one fizycznie– przez ile przewodów? A może bezprzewodowo? Musimy też wiedzieć, jakie są uzgodnione komendy, które będą zrozumiałe dla obu urządzeń (protokół). Bluetooth jest standardem branżowym, który jest tanim rozwiązaniem obu powyższych zagadnień i który zużywa bardzo niewiele prądu

8 jest to niedrogi radiowy układ scalony, którego zadaniem jest przesyłanie danych na specjalnej częstotliwości radiowej do innego układu scalonego Bluetooth.

9 działa na częstotliwości 2,45 GHz, czyli od 2,40 do 2,48 GHz. W tym zakresie jest 79 kanałów, a urządzenie przełącza się losowo między nimi 1600 razy na sekundę! Kiedy w sieci połączone są dwa lub więcej urządzeń, przełączają się one między kanałami synchronicznie.

10 Niedrogie proste w produkcji, a cały proces zużywa niewiele prądu. Elektroniczna komunikacja Przesyłanie danych, pliki głosowe (można rozmawiać!!!) oraz audio, gry itd. Unikanie zakłóceń Dużo mniej kabli i problemów z ich dopasowaniem (zasięg około 10m)

11 bluejacking (przesyłanie wizytówki) bluesnarfing (dostęp do danych i numerów IMEI (międzynarodowym numerem identyfikacyjnym urządzenia komórkowego) bluebugging (dostęp do poziomu zarządzania telefonem)

12 Odległość do 10m Specjalistyczny sprzęt (powyżej >10m) Tryb ukrywania Odmowa wizytówek Nie rozmawiaj z nieznajomymi

13

14 Tania nowoczesna technologia Pojednanie- kablom mówimy NIE!!! Inteligencja i brak zakłóceń Zagrożenie, jak wszędzie … Popularność

15


Pobierz ppt "Co to jest?? Geneza nazwy Jak to działa Zalety Czy to wogóle ma jakieś wady?? Przykłady urządzeń Podsumowanie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google