Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Monolityczne układy scalone

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Monolityczne układy scalone"— Zapis prezentacji:

1 Monolityczne układy scalone
Łukasz Gaweł kl. I G Monolityczne układy scalone OFF Zastosowanie Monolityczyny układ scalony Parametry Wady i zalety Galeria

2 Co to jest? Monolityczny układ scalony jest układem elektronicznym, którego elementy czynne i bierne oraz połączenia między nimi i obszary izolujące są wytworzone w monokrystalicznej płytce półprzewodnika w wyniku złożonych procesów fizykochemicznych.

3 Parametry -Maksymalny prąd wyjściowy -Maksymalna moc wyjściowa -Rezystancja obciążeniowa -Margines zakłóceń -Odporność na zakłócenia -Czas propagacji -Rodzaje wejść -Synchronizm -Oddziaływanie na układ

4 Zastosowanie - Jako układ mikroelektroniczny przeznaczony do realizacji założonych funkcji (np. wzmacniacz, generator, procesor komputera itp.) - Znajdują zastosowanie zarówno w prostych obwodach pamięci, jak i w wielkich mikroprocesorach składających się z milionów elementów elektronicznych - W bardzo wielu urządzeniach codziennego użytku jak: telewizor, radio, odtwarzacz CD, telefon komórkowy, zegarek elektroniczny, kalkulator, których zasadniczą częścią są różne układy scalone.

5 Wady i zalety Zalety: -Możliwość bezstratnego kodowania i przesyłania informacji – jest to coś, czego w układach analogowych operujących na nieskończonej liczbie poziomów napięć nie sposób zrealizować. -apis i przechowywanie informacji cyfrowej jest prostszy. -Mniejsza wrażliwość na zakłócenia elektryczne. -Możliwość tworzenia układów programowalnych, których działanie określa program komputerowy Wady: -Są skomplikowane zarówno na poziomie elektrycznym, jak i logicznym i obecnie ich projektowanie wspomagają komputery -Chociaż są bardziej odporne na zakłócenia, to wykrywanie przekłamań stanów logicznych, np. pojawienie się liczby 0 zamiast spodziewanej 1, wymaga dodatkowych zabezpieczeń i też nie zawsze jest możliwe wykrycie błędu. Jeszcze większy problem stanowi ewentualne odtworzenie oryginalnej informacji.

6


Pobierz ppt "Monolityczne układy scalone"

Podobne prezentacje


Reklamy Google