Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wegetarianizm.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wegetarianizm."— Zapis prezentacji:

1 Wegetarianizm

2 Współcześnie Wegetarianizm to sposób odżywiania, a dla wielu styl życia. Wegetarianie nie jedzą ani nie stosują produktów, które pochodzą z uboju zwierząt: ich mięsa, żelatyny, futer, skóry.

3 W diecie dominują : rośliny zbożowe rośliny strączkowe rośliny oleiste
warzywa owoce orzechy grzyby.

4 Człowiek posiada cechy charakterystyczne dla stworzeń owocożernych.
1. Zęby ludzkie mają budowę przystosowaną do rozgniatania i przeżuwania pokarmu. Mamy płaskie trzonowce i dobrze rozwinięte siekacze.

5 2. Zawartość i odczyn śliny, długość przewodu pokarmowego, długość jelit, czynności wątroby, kształt, struktura i działanie żołądka. Poza tym stworzenia drapieżne posiadają charakterystyczne ostre, twarde pazury, przeznaczone do zabijania zwierząt i rozdzierania mięsa.

6 3. Skóra stworzeń mięsożernych nie ma porów, a temperatura ciała regulowana jest przez oddech. 

7 Zalety mała kaloryczność potraw, wysoka wartość odżywcza,
ograniczona zawartość tłuszczu i nasyconych kwasów tłuszczowych, zwiększony udział jedno i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych,

8 Zalety niska zawartość cholesterolu,
wysoka zawartość węglowodanów złożonych, wysoka podaż błonnika pokarmowego, zwiększona ilość witaminy C. zmniejszone ryzyko zachorowania na otyłość, nadciśnienie tętnicze, schorzenia mięśnia sercowego i miażdżycy.

9 Mity Wegetarianizm prowadzi do niedoborów białka , witaminy D oraz B12. Wegetarianizm prowadzi do anemii 3. Dieta wegetariańska nie jest różnorodna.

10 Wszystko z powodu nieodpowiednio zbilansowanej diety.
Niezależnie od tego, czy jesz mięso, czy nie możesz mieć niedobór białka, witaminy B12 i D ; zachorować na anemię ; mogą rozdwajać ci się paznokcie i wiele innych. Wszystko z powodu nieodpowiednio zbilansowanej diety.

11 Wegetariańskie potrawy

12 Wiesz co jesz ? KOSZENILA ( E120)
Niektóre środki chemiczne i substancje używane do konserwowania, poprawiania smaku, barwienia żywności produkowane są z mięsa, kości lub odpadów zwierzęcych np. żelatyna(odpadki tkanki łącznej) KOSZENILA ( E120) czerwony barwnik otrzymywany jest z odwłoków i jaj owadów. Dodawany do jogurtów, galaretek, żelek itp.

13 1 października Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu
Skąd pomysł na obchody Dnia Wegetarianizmu w Polsce? Celem tego dnia jest promocja wegetarianizmu oraz informowanie o korzyściach z niego płynących, w tym o korzyściach dla zdrowia.

14 Aby dowiedzieć się więcej wejdź na :


Pobierz ppt "Wegetarianizm."

Podobne prezentacje


Reklamy Google