Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ten dzień rozpoczął się niezwykle.Siedząc w naszym kręgu rady I b omówiliśmy dotychczas zdobyte wiadomości o produktach żywnościowych i grupach tych produktów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ten dzień rozpoczął się niezwykle.Siedząc w naszym kręgu rady I b omówiliśmy dotychczas zdobyte wiadomości o produktach żywnościowych i grupach tych produktów."— Zapis prezentacji:

1 Ten dzień rozpoczął się niezwykle.Siedząc w naszym kręgu rady I b omówiliśmy dotychczas zdobyte wiadomości o produktach żywnościowych i grupach tych produktów tak,by śniadanie które wkrótce mieliśmy przygotować dało nam moc i było zdrowe! Chętnych do odpowiedzi dziś było dużo, prześcigaliśmy się więc w popisach kto wie więcej!

2 Następnie praktycznie sprawdziliśmy swoją wiedzę, rozkładając przyniesione przez nas do klasy produkty na oznaczone miejsca wspólnego stołu. Produkty zbożowe, tłuszcze, nabiał, mięso i wędliny oraz owoce i warzywa prezentowały się bardzo okazale.

3 Nauka smarowania chlebka okazała się wcale niełatwym zadaniem!!!!!!!!!!!!!!! Nie za dużo masełka tak, by kromka była wysmarowana od brzegu do brzegu a jednocześnie skórka pozostała czysta i chrupiąca! no, no to wielka sztuka ale i temu sprostaliśmy.

4 Kolorowe, apetyczne kanapki pod wprawnym okiem i zręcznymi rękoma naszych mam i Pani Małgosi rosły jak: „grzybki po deszczu”. Mieliśmy wiele pomysłów na urozmaicenie każdej kanapki. Znalazły się na nich nie tylko warzywa: sałata zielona, rzodkiewka. ogórek, pomidor, natka pietruszki, szczypiorek, cebulka papryka ale również jajko, kiełbaska lub szyneczka, pasztety i rozmaite gatunki serów. MNIAM!!!!!!!

5 W czasie gdy my poznawaliśmy tajniki estetycznego, poprawnego nakrycia stołu, nasze mamy postanowiły ze zgromadzonych w klasie owoców przyrządzić nam pyszną sałatkę. Aż ślinka nam ciekła gdy oglądaliśmy jak krojone zostają banany, jabłuszka, gruszki, pomarańcze, ananas, brzoskwinie a nawet melon.!!! SAMO ZDROWIE PEŁNA MISKA WITAMIN!!!!!!!!!!!!!!

6 Zdrowe II śniadanko było już prawie gotowe, ale nasza Pani miała kolejne niespodzianki. Naszym zadaniem było teraz nakrycie do stołu!!! TYLE sztućców, gatunków naczyń i talerzy ! Jak to pomieścić bo przecież i tu musi panować porządek!!! Wspólnymi siłami rozwiązaliśmy problem i nakryliśmy do klasowego mini-stolika. Szkło, naczynia się nie potłukły a noże, widelce, łyżki, łyżeczki i widelczyki znalazły swoje prawidłowe miejsce.

7 Nareszcie!!! śniadanko !!! Czekaliśmy na nie jak nigdy dotąd!!! Apetyty dopisywały i zajadaliśmy z wielkim zapałem. Tylu zadaniom daliśmy radę!!! Nasze mamy, pani Małgosia, pani dyrektor i szkolna higienistka z podziwem patrzyły jak ze stołu znikają przygotowane wspólnie smakołyki!!! Ale pycha mniam! mniam! Zachwytom i podziwom nie było końca! To było najwspanialsze bo wspólnie przygotowane II śniadanie!!!

8 Po takim zdrowym śniadanku mogliśmy pokazać, ile mocy i energii nam przybyło!!! To był cudowny dzień z wielką ucztą ! Teraz możemy się bawić,bez końca!. Na pewno nie zapomnimy tego dnia a zdobytą praktycznie wiedzę i umiejętności wykorzystamy w przyszłości!!!!!!!!!!!!!!!!!! To było dla każdego z nas wspaniałe doświadczenie!


Pobierz ppt "Ten dzień rozpoczął się niezwykle.Siedząc w naszym kręgu rady I b omówiliśmy dotychczas zdobyte wiadomości o produktach żywnościowych i grupach tych produktów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google