Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Młodzi Aktywiści Prezydencji - Bachowice

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Młodzi Aktywiści Prezydencji - Bachowice"— Zapis prezentacji:

1 Młodzi Aktywiści Prezydencji - Bachowice

2 O nas Wyimaginowana nazwa, jak i ciekawe, ambitne, pełne humoru plany i pomysły – to niektóre z cech odróżniających naszą grupę “Wyprzedzając Przeszłość Team” od pozostałych. Jesteśmy uczniami 3 klasy Gimnazjum w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bachowicach (woj. małopolskie, pow. wadowicki). Nasz zespół składa się z zróżnicowanych w zainteresowaniach, posiadających własne dojrzałe aspiracje na życie, pełnych werwy i błyskotliwych osób. Opiekę nad nami dzierży pani mrg Janina Jezierska-Bobak. Skład Grupy: Weronika Jasińska Magdalena Dębska Agnieszka Dębska Agata Wiecheć Marcelina Bartel Ilona Świergosz 7. Michał Bąk 8. Damian Gołba 9. Damian Ogrodnik 10. Mateusz Brania

3 Co udało się nam osiągnąć?
Przygotowanie i analiza ankiet: dla szkoły podstawowej dla gimnazjum i dorosłych Zajęcia edukacyjne dla przedszkola Gazetki edukacyjno-informacyjne Uzyskanie sponsorów Happening – 16 maj: zrób z nami flagę przebieranka klasowa przemarsz ulicami Bachowic konkursy dla gimnazjum dyskoteka happeningowa Udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Projektów Młodzieżowych

4 Ankiety W badaniu ankietowym wzięło udział:
70 uczniów szkoły podstawowej, 90 uczniów gimnazjum, 140 dorosłych mieszkańców Bachowic. Na umieszczonych wykresach można zauważyć, że dorośli udzielali więcej poprawnych odpowiedzi niż uczniowie. Być może jest to wynik większego zainteresowania polityką tej grupy wiekowej, wynikający z zainteresowania, a także zaangażowania w życie polityczne kraju . Porównując wykresy szkoły podstawowej i gimnazjum zauważamy, że większą wiedzę wykazują uczniowie ze szkoły podstawowej. Co jest tego powodem? Przede wszystkim fakt, że ankiety dla młodszych uczniów były dostosowane do ich poziomu wiedzy.

5 Ankiety Pomimo wysokiego stopnia trudności ankiety dla gimnazjum, klasa III b poradziła sobie znakomicie. Lecz trzeba tutaj dodać , że 10 uczniów tej klasy bierze udział w projekcie „ Młodzi Aktywiści Prezydencji” , który ma na celu uświadomienie ludziom czym jest : Unia Europejska, Prezydencja w Unii Europejskiej i jakie są priorytety naszej Prezydencji. Działania podjęte w projekcie miały wpływ na poziom wiedzy MAP-owców.

6 Ankiety Zarówno gimnazjalistom jak i dorosłym , najwięcej problemu sprawiło pytanie: „Ile osób z polskiej administracji jest zaangażowanych w przygotowania do Prezydencji?”. Rzeczywiście było to najtrudniejsze z pytań zawartych w ankiecie. Lecz znaleźli się i tacy którzy potrafili poprawnie odpowiedzieć na to pytanie. Uczniom szkoły podstawowej trudność sprawiło pytanie o datę rozpoczęcia prezydencji Polski w UE. Pytanie , które szkole podstawowej nie stworzyło żadnych problemów, brzmiało następująco: „ile gwiazdek widnieje na fladze Unii Europejskiej”.

7 Zajęcia edukacyjne w przedszkolu
Długo zastanawiałyśmy się jak przeprowadzić te zajęcia, w końcu to małe dzieci, które nie wszystko jeszcze rozumieją. Skorzystałyśmy z scenariusza znalezionego w internecie, który pomógł nam w prosty sposób przedstawić ważne informacje związane z tym tematem. Przed zajęciami zastanawiałyśmy się jak zostaniemy przyjęci, czy dzieci będą zainteresowane tym tematem. Jednak już od samego początku udało nam się złapać dobry kontakt z grupą, a współpraca z nimi była przyjemnością. Najtrudniejszą rzeczą było zaangażowanie wszystkich dzieci. Większość już od razu zaczęły czynnie uczestniczyć w zajęciach, natomiast kilka osób po prostu się wstydziło. Panie z przedszkola mówiły nam, że tak jest zawsze i nie musimy się tym przejmować. My jednak nie dałyśmy z wygraną i każde dziecko przynajmniej raz przykleiło coś na naszej tablicy.

8 Zajęcia edukacyjne w przedszkolu
ZDJĘCIA

9 Zajęcia edukacyjne w przedszkolu
ZDJĘCIA

10 Gazetki edukacyjno-informacyjne
Stworzyliśmy także gazetkę o naszej działalności, umieściliśmy na niej nazwiska członków grupy, opiekuna, działania przez nas prowadzone, a także sponsorów. Oto kilka zdjęć:

11 ZDJĘCIA

12 ZDJĘCIA

13 Sponsorzy De Heus Sp. z o.o. Oddział Spytkowice Spytkowice ul. Wadowicka 102 Producent okien i drzwi PVC PULS s.j Bachowice ul. ks. Gołby 82 Gmina Spytkowice Spytkowice ul. Zamkowa 12 Rada Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bachowicach

14 Happening Dzień 16 maja był pełen atrakcji dla naszych rówieśników. Zorganizowaliśmy m.in.: „Przebierankę Klasową” – polegała ona na stylizacji charakterystycznej dla wcześniej wylosowanych państw przez klasy szkoły podstawowej i gimnazjum. „Zrób z nami flagę” – zachęcaliśmy osoby odwiedzające szkołę, jak i samych uczniów do tworzenia flag państw Unii Europejskiej. „Przemarsz ulicami Bachowic” – wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami przeszli jedną z głównych ulic naszej wioski. Prowadząc pochód śpiewaliśmy hymn Unii Europejskiej. „Konkursy dla gimnazjum” – klasy gimnazjum konkurowały ze sobą w konkursie sprawdzającym wiedzę na temat Unii Europejskiej. „Dyskoteka happeningowa” - po wytrwałej rywalizacji nadszedł czas na główną atrakcję dnia. Uczniowie dobrze się bawili, a my byliśmy usatysfakcjonowani dużą frekwencją.

15 Przebieranka klasowa ZDJĘCIA

16 Zrób z nami flagę ZDJĘCIA

17 Przemarsz ZDJĘCIA

18 Turniej międzyklasowy
ZDJĘCIA

19 Dyskoteka ZDJĘCIA

20 Jak nam się wspólnie pracowało
Nasza współpraca wypadła owocnie. Zawsze uzupełnialiśmy się wzajemnie i wymienialiśmy swoje poglądy na różne tematy. Podczas naszych spotkań toczyły się burzliwe dyskusje na temat dalszej realizacji projektu. Każdy z nas mógł podzielić się swoją opinią, która po czasie została odrzucona, bądź zrealizowana. Nasze spory zawsze rozstrzygała cudowna mentorka- pani Janina, która chętnie służyła pomocą nawet w najdrobniejszym konflikcie oraz udzielała nam właściwych wskazówek. Dzięki trzymiesięcznej współpracy cała ekipa nawiązała ze sobą przyjazne stosunki. Coraz częściej uczestnicy projektu spotykają się ze sobą, rozmawiają na różne tematy, a także chętnie uczestniczą w wspólnych imprezach.

21 Co było trudne w naszej pracy
Jednym z najtrudniejszych zadań które mieliśmy wykonać było zrealizowanie zajęć w przedszkolu. Długo zastanawiałyśmy się jak przeprowadzić te zajęcia, w końcu to małe dzieci, które nie wszystko jeszcze rozumieją. Skorzystaliśmy z scenariusza znalezionego w internecie, który pomógł nam w prosty sposób przedstawić ważne informacje związane z tematem Unii Europejskiej. Przed zajęciami zastanawialiśmy się jak zostaniemy przyjęci, czy dzieci będą zainteresowane tym tematem. Jednak już od samego początku udało nam się złapać dobry kontakt z grupą, a współpraca z nimi była przyjemnością. Najtrudniejszą rzeczą było zaangażowanie wszystkich dzieci. Większość już od razu zaczęła czynnie uczestniczyć w zajęciach, natomiast kilka osób po prostu się wstydziło. Panie z przedszkola mówiły nam, że tak jest zawsze i nie musimy się tym przejmować. My jednak nie dałyśmy za wygraną i każde dziecko przynajmniej raz przykleiło coś na naszej tablicy. Pomimo wiele trudności uważamy, że pomysł jak najbardziej się sprawdził.

22 Czego się nauczyliśmy W czasie realizacji naszego projektu sięgnęliśmy do nowych źródeł wiedzy i nauczyliśmy się jak efektownie współpracować. Wspólnie spędzony czas zbliżył nas do siebie i ułatwił nam pracę. Poprzez projekt nauczyliśmy się: pisania dłuższych , jak i krótkich form wypowiedzi m.in. zaproszeń, listów oficjalnych, notatek prasowych, a także ogłoszeń, organizować imprezy dla większej grupy osób, takich jak happening, dyskoteki i festyny, przekazywać informacje drogą internetową, prowadzić, aktualizować i stylizować blog, wykonywać informacyjno-edukacyjne gazetki ścienne, prezentować i promować projekt na OPPM nawiązywać nowe kontakty poszerzyliśmy wiedzę o Unii Europejskiej

23 Co zrobilibyśmy inaczej,
…gdybyśmy zaczynali od nowa? Nie jesteśmy do końca zadowoleni z jednego głównego powodu , a mianowicie: jesteśmy małą wsią i nie mamy tylu możliwości, co młodzież w większych miastach. Mieliśmy spory kłopot z rozpowszechnieniem naszych działań wśród mieszkańców Bachowic. Gdybyśmy zaczynali od nowa postaralibyśmy się rozszerzyć nasze działania na teren całego powiatu. Drugim, mniej znaczącym powodem do niezadowolenia są spore braki wiedzy w temacie Unii Europejskiej. Duża część mieszkańców nie potrafi odpowiedzieć na podstawowe pytania. Na podstawie wykresów możemy stwierdzić, że takowe braki występują głównie wśród uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Aby to zmienić powinniśmy organizować więcej akcji promujących Unię Europejską i zachęcić młodzież do udziału w kółku europejskim.

24 Dziękujemy! Na koniec naszej prezentacji chcielibyśmy serdecznie podziękować osobą, które pomagały nam w tworzeniu tego projektu, a w szczególności trzymającej nas mocną ręką pani Janinie Jezierskiej-Bobak, animatorce pani Ani Stokowskiej, pani Sylwii Żmijewskiej-Kwierg, wójtowi panu Mariuszowi Krystian, dyrektor szkoły pani Małgorzacie Balonek naszym sponsorom, oraz wszystkim tym, którzy byli zainteresowani i pozytywnie oceniali nasz projekt.


Pobierz ppt "Młodzi Aktywiści Prezydencji - Bachowice"

Podobne prezentacje


Reklamy Google