Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

My w Europie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "My w Europie."— Zapis prezentacji:

1 My w Europie

2

3 Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Drużbicach z siedzibą w Rasach

4 Szkolny Klub Europejski „Euroorły”

5 Działania zrealizowane w ramach EREO
Konkursy: ekologiczny: Ekologia w Unii. My w Unii, wiedzy o UE, Poznawaj Polskę 2006 III edycja programu: Moja szkoła w Unii Europejskiej, Projekty edukacyjne: Polska i Parlament Europejski, Dzień Ziemi, Dzień Europy, Akcje charytatywne, Konkurs na pracę nt. „Który z programów edukacyjnych UE wykorzystałbym i dlaczego?”,

6 Działania zrealizowane w ramach EREO
Debaty europejskie, Uroczystości rocznicowe: 3 maja, 11 listopada, rocznica śmierci Sienkiewicza, Młodzieżowe wybory parlamentarne, prezydenckie i szkolne.

7 Konkurs ekologiczny

8 Cele konkursu: Kreowanie właściwej postawy obywatelskiej wobec problemów ochrony środowiska naturalnego w Polsce i UE, Poszerzenie wiedzy na temat ochrony środowiska w Polsce i UE, Ukazanie zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z zasobów środowiska naturalnego.

9 Akcja charytatywna Po przeczytaniu informacji w lokalnej prasie dotyczących problemów, z jakimi boryka się Dom Samotnej Matki w Biłgoraju, grupa nauczycieli postanowiła nawiązać kontakt z tą instytucją i włączyć młodzież do działań charytatywnych: zbiórka odzieży i artykułów spożywczych.

10 Efekty: Akcja charytatywna, którą zorganizowano i przeprowadzono pozwoliła nie tylko wspomóc potrzebujących, ale przede wszystkim pełniła aspekt wychowawczy – uwrażliwiła młodzież na potrzeby drugiego człowieka.

11 Moja szkoła w Unii Europejskiej

12 Cele programu: Zapoznanie z zasadami kształcenia w krajach UE,
Zapoznanie z programami edukacyjnymi UE, Wskazanie korzyści wynikających z możliwości kształcenia w UE.

13 Projekt edukacyjny Polska i Parlament Europejski.

14 Cele programu: - Zapoznanie z historią i działalnością instytucji europejskich, - Zapoznanie z historią i działalnością Parlamentu Europejskiego. - Ukazanie znaczenia działalności Parlamentu Europejskiego dla obywateli UE.

15 Efekty: Realizacja projektu pozwoliła na nowe spojrzenie młodych obywateli na istotę naszego członkostwa w UE. Wzmocniła rolę i znaczenie określenia Polak-Europejczyk. Uświadomiła znaczenie obecności Polski w strukturach europejskich.

16 Projekt edukacyjny Dzień Ziemi
Celem przygotowania uroczystości o tematyce ekologicznej jest zwrócenie uwagi na zagrożenia, jakie niesie szybki rozwój cywilizacji i naruszenie równowagi między człowiekiem a środowiskiem, w którym żyje. Realizacja tego typu działań realizowana była metodą projektu. Angażowany był duży zespół uczniów, stąd też kształtowało się u nich poczucie współodpowiedzialności za całość.

17 Uroczysty apel dotyczący uchwalenia Konstytucji 3 maja

18 Debaty europejskie SKE „Euroorły” zorganizował dwie debaty:
Czy Turcja powinna zostać przyjęta do UE? Czy należy przyjąć Konstytucję dla Europy? Zorganizowanie debat na bieżące tematy dyskutowane w UE pozwoliło na poruszenie ważnych kwestii dotyczących przyszłości Unii oraz wzbudzenia odpowiedzialności za jej przyszłość.

19 Projekt edukacyjny Dzień Europy
W dniu 1 czerwca 2005 r. Szkolny Klub Europejski ‘’EUROORŁY,, pod opieką pana Pawła Głowackiego, Samorząd Uczniowski pod opieką pani Agnieszki Wdowiak oraz pani Aleksandry Polańskiej - nauczyciela języka angielskiego zorganizowali Dzień Europy połączony z Dniem Dziecka.

20 Prezentacja historii Unii Europejskiej

21 Krakowiacy częstują komisję polskimi smakołykami (II c)

22 Taniec flamenco w wykonaniu Łukasza Walczaka i Mileny Krysiak.

23 Widzowie

24 Starożytna Grecja – bogowie, boginie i herosi.

25 Mecz.

26 Cancan w wykonaniu chłopców.

27 Projekt edukacyjny Wybory parlamentarne 2005
Uczniowie długo poszerzali swoja wiedzę na temat kampanii wyborczej, ordynacji wyborczej oraz organizacji i zasad przeprowadzania wyborów do parlamentu. Przygotowywały ich do tego lekcje WOS – u prowadzone przez pana J. K. Kozłowskiego. Gdy zbliżał się termin wyborów wszyscy ruszyli do urn.

28 Członkowie komisji wyborczej.

29 Młody obywatel z klasy I a dumnie niesie swój głos aby wrzucić do urny.

30 Głosowanie.

31 Komisja wyborcza wydaje karty do głosowania.

32 Wojtek Szewczyk z klasy III c oddaje swój głos.

33 Uroczysta chwila członkowie komisji otwierają urnę.

34 Konkurs: Poznawaj Polskę 2006

35 Cele konkursu: Rozwijanie i poszerzanie wiedzy o Polsce,
Zachęcanie do wykorzystania Internetu jako źródła zdobywania informacji i komunikacji, Kreowanie postawy patriotyczno-obywatelskiej wśród młodzieży.

36 Dzień Odzyskania Niepodległości
… w wykonaniu … Akademia w wykonaniu uczniów przybliżyły ważną dla każdego Polaka rocznicę.

37

38

39

40 Spis treści Strona główna; Nasza szkoła;
Szkolny Klub Europejski ,,Euroorły”; Konkurs ekologiczny ,,Ekologia w Unii. My w Unii”; Akcja charytatywna; Program Moja szkoła w UE; Projekt Polska i Parlament Europejski; Projekt edukacyjny: Dzień Ziemi;

41 Spis treści Uroczysty apel dotyczący uchwalenia Konstytucji 3 maja;
Debaty europejskie; Projekt edukacyjny: Dzień Europy; Wybory parlamentarne 2005 r.; Konkurs Poznawaj Polskę 2006; Dzień Odzyskania Niepodległości; Spis treści.


Pobierz ppt "My w Europie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google