Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autorka : Gosia Okrasa Kl. 2 gim. CZĘŚĆ I - PODSTAWY

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autorka : Gosia Okrasa Kl. 2 gim. CZĘŚĆ I - PODSTAWY"— Zapis prezentacji:

1 Autorka : Gosia Okrasa Kl. 2 gim. CZĘŚĆ I - PODSTAWY
EDYTOR GRAFIKI PIXIA Autorka : Gosia Okrasa Kl. 2 gim. CZĘŚĆ I - PODSTAWY

2 Aby rozpocząć pracę w programie PIXIA należy kliknąć myszą na:
Klawisz Start Programy Tacmi > Pixia

3 Po uruchomieniu programu, aby rozpocząć pracę, musimy wcisnąć ikonę z białą kartką ‘NOWY’, znajdującą się w lewym górnym rogu ekranu, tam gdzie pokazuje strzałka .

4 Otworzy się wtedy okienko,w którym wybieramy rozmiar i ustawienie kartki na której będziemy pracować. Przyciskamy Lista i wybieramy jedną z opcji np.: Krajobraz B5 i przyciskamy OK.

5 Pasek narzędziowy po prawej stronie składa się z 4, osobnych palet.
1. Służy do ustalenia techniki graficznej np. malowania farbami, pastelami, węglem itp. 2. Tu wybieramy kolor farby. 3. Tu dobieramy kształt pędzla. 4. To okienko zawiera narzędzia dla zaawansowanych. Nie włączać!

6 Ikony na górze strony służą kolejno do :
tworzenia nowego pliku ‘NOWY’ Otwierania pliku ‘OTWÓRZ’ Zapisywania ‘ZAPISZ’ Drukowania ‘DRUKUJ’ Cofania i wracania ruchu - zielone strzałki ‘COFNIJ’ i ‘PONÓW’ Kopiowania ‘KOPIUJ’ Wklejania ‘WKLEJ’ Rysowania - kredka - musi być wciśnięty ‘FREEHAND’ Rysowania lub zazmnaczania : czworokąta ,linii , koła , wielokąta , Łączenia linii oraz rysowania krzywych Beziera Wypełniania - buteleczka z niebieskim oczkiem farby Wyłączania selekcji - kwadrat z czerwonym X Wlewania farby w tło - słoiczek z farbą Przybliżania i oddalania - lupa z + i -

7 Wstawianie tekstu Aby wstawić tekst należy wbrać z menu maluj > tekst i w otwartym okienku wypełnić podane pola i ustawić opcje.

8 Aby wkleić tekst do obrazka, trzeba kliknąć OK
Aby wkleić tekst do obrazka, trzeba kliknąć OK. _____________________________________ 1. Ustawić obiekt z napisem w wybramym miejscu. 2. Wybrać kolor z palety kolorów. 3. Kliknąć prawym przyciskiem myszy na widocznym napisie i z rozwiniętej listy wybrać opcję wklej.

9 Były to podstawowe informacje o pracy w programie PIXIA. Miłej zabawy
Były to podstawowe informacje o pracy w programie PIXIA. Miłej zabawy ! ZAPRASZAM DO CZĘŚCI II PREZENTACJI


Pobierz ppt "Autorka : Gosia Okrasa Kl. 2 gim. CZĘŚĆ I - PODSTAWY"

Podobne prezentacje


Reklamy Google