Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

JAK WSTAWIĆ RYSUNEK DO TEKSTU? Ta prezentacja wykonana w programie OpenOffice poprowadzi cię prosto do celu jakim jest OZDOBIENIE TEKSTU RYSUNKIEM. OZDOBIENIE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "JAK WSTAWIĆ RYSUNEK DO TEKSTU? Ta prezentacja wykonana w programie OpenOffice poprowadzi cię prosto do celu jakim jest OZDOBIENIE TEKSTU RYSUNKIEM. OZDOBIENIE."— Zapis prezentacji:

1 JAK WSTAWIĆ RYSUNEK DO TEKSTU? Ta prezentacja wykonana w programie OpenOffice poprowadzi cię prosto do celu jakim jest OZDOBIENIE TEKSTU RYSUNKIEM. OZDOBIENIE TEKSTU RYSUNKIEM. Czy Masz jaszcze jakieś pytania? :) Jeżeli nie to do dzieła! Życzę miłej pracy ;)

2 Na początku musisz mieć otwarty program do pisania (czyli Edytor tekstowy np. Microsoft Works) W edytorze tekstowym otwierasz dokument do którego będzie wstawiony rysunek przez: - Na początku musisz mieć otwarty program do pisania (czyli Edytor tekstowy np. Microsoft Works) W edytorze tekstowym otwierasz dokument do którego będzie wstawiony rysunek przez: - Plik – otwórz – pulpit – Zaproszenie Ustawiasz kursora tekstowego w miejscu w którym chcesz wstawić rysunek (czyli clip) i...)

3 Z paska narzędzi wybierasz ikonę Wstaw Clip Art. klikasz na niej lewym przyciskiem myszki

4 Właśnie otwarłeś Galerię Clip Art., w której znajdują się gotowe rysunki czyli Clipy. Aby ujrzeć Clipy musisz kliknąć na ikonę oznaczającą kategorię, np. Ozdobniki

5 Znalazłeś się w kategorii Ozdobniki przewijając suwakiem możesz obejrzeć wszystkie znajdujące się tam rysunki. Chcąc wstawić Clip, musisz naprowadzić kursora myszki na wybrany rysunek i kliknąć lewym przyciskiem. Z otwartego Menu podręcznego wybrać pierwszą ikonę czyli Wstaw

6 Właśnie wstawiłeś pierwszy w życiu Clip Art. Czy czujesz się już artystą grafikiem? :) To dopiero część pracy jaką wykonują graficy komputerowi.

7 Rysunek należy odpowiednio ustawić względem tekstu, zmienić jego wymiary itd. Lecz to już inna historia...) Dziękuję za uwagę! Do zobaczenia w następnej prezentacji!!! :) Do zobaczenia w następnej prezentacji!!! :) Projekt i wykonanie Krzysztof Błaszczak


Pobierz ppt "JAK WSTAWIĆ RYSUNEK DO TEKSTU? Ta prezentacja wykonana w programie OpenOffice poprowadzi cię prosto do celu jakim jest OZDOBIENIE TEKSTU RYSUNKIEM. OZDOBIENIE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google