Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W JAKI SPOSÓB MOŻNA KOMUNIKOWAĆ SIĘ Z INNYMI ZA POMOCĄ INTERNETU ?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W JAKI SPOSÓB MOŻNA KOMUNIKOWAĆ SIĘ Z INNYMI ZA POMOCĄ INTERNETU ?"— Zapis prezentacji:

1 W JAKI SPOSÓB MOŻNA KOMUNIKOWAĆ SIĘ Z INNYMI ZA POMOCĄ INTERNETU ?

2 W EDŁUG JAKICH ZASAD POWINNY ODBYWAĆ SIĘ KONTAKTY W WYMIENIONYCH FORMACH KOMUNIKACJI ?

3 N ETYKIETA, CZYLI O KULTURZE W INTERNECIE

4 N ETYKIETA - INTERNETOWY SAVOIR - VIVRE

5 NETYKIETA To zbiór zasad właściwego zachowania w internecie, odpowiednik etykiety, Wymogiem stosowania tych zasad jest kultura osobista, Stosowanie zasad wpływa na Twój pozytywny wizerunek u innych internautów, Poprawia też skuteczność Twoich działań w sieci, ułatwia porozumienie.

6 ZADANIE Jakie zjawiska, typowe dla forów internetowych, obserwujemy w tej rozmowie? Jakie błędy popełniają poszczególni użytkownicy? Dlaczego na forach internetowych z łatwością przychodzi nam obrażanie innych osób?

7 K OMUNIKACJA INTERNETOWA A BEZPOŚREDNIA Komunikacja przez internet przebiega inaczej niż ta bezpośrednia, Netykieta jest więc stosowana do innych sposobów przekazywania treści, Niektóre aspołeczne zachowania są możliwe tylko w internecie, np. floodowanie czy rozsyłanie spamu, Także wiele technik trollowania byłoby trudnych do zastosowania w bezpośredniej rozmowie.

8 ZADANIE Każda grupa wyobraża sobie, że jest odbiorcą poszczególnych wiadomości. Wskażcie błędy, które popełnia nadawca maila. Jak one wpływają na odbiór wiadomości przez adresata? Wprowadźcie do wiadomości niezbędne poprawki, które zwiększą szansę pozytywnego rozpatrzenia zawartej w nich prośby lub propozycji.

9 Z ASADY NETYKIETY – PAMIĘTAJ O : nienadużywaniu wielkich liter - wypowiedź zapisana wielkimi literami jest odbierana jako wykrzyczana, unikaniu nadmiernego stosowania emotikonek - Twój przekaz będzie dużo jaśniejszy, jeśli nie będziesz wstawiał buźki co drugie słowo, trafnym formułowaniu tematów maili - odbiorca będzie od razu wiedział, czego dotyczą, a później szybciej odnajdzie właściwy list, niezaśmiecaniu sieci - nie publikuj treści niepotrzebnych, powtarzających inne źródła, nieprzydatnych, dokładnym przeszukaniu internetu przed zadaniem nowego pytania administratorowi lub na forum - nikt nie lubi kilkukrotnie odpowiadać na to samo pytanie, dostosowaniu formy wypowiedzi do wybranego środka komunikacji - inaczej piszemy maile, a inaczej wiadomości na czacie.

10 Z A POŚREDNICTWEM INTERNETU NIEUSTANNIE KONTAKTUJEMY SIĘ Z INNYMI. W ARTO PAMIĘTAĆ, ŻE T WOI WIRTUALNI ZNAJOMI WYRABIAJĄ SOBIE ZDANIE NA T WÓJ TEMAT NA PODSTAWIE TEGO, CO I JAK PISZESZ LUB JAKIE ZAMIESZCZASZ ZDJĘCIA.


Pobierz ppt "W JAKI SPOSÓB MOŻNA KOMUNIKOWAĆ SIĘ Z INNYMI ZA POMOCĄ INTERNETU ?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google