Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NETYKIETA, CZYLI O KULTURZE W INTERNECIE. Netykieta to zbiór zasad przyzwoitego zachowania w Internecie, swoista etykieta obowiązująca w sieci. Została.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NETYKIETA, CZYLI O KULTURZE W INTERNECIE. Netykieta to zbiór zasad przyzwoitego zachowania w Internecie, swoista etykieta obowiązująca w sieci. Została."— Zapis prezentacji:

1 NETYKIETA, CZYLI O KULTURZE W INTERNECIE

2 Netykieta to zbiór zasad przyzwoitego zachowania w Internecie, swoista etykieta obowiązująca w sieci. Została stworzona przez internautów w celu poprawienia kultury w największym miejscu spotkań.

3 Służyć ma ona uświadomieniu bądź przypomnieniu pewnych zasad obowiązujących w bardzo już licznej społeczności internautów. A zasady służą nam wszystkim byśmy mogli tworzyć zdrową społeczność w sieci bez granic.

4 Najważniejsze zasady netykiety: - nie używamy wulgaryzmów

5 - nie ujawniamy swoich danych

6 -nie obrażamy się nawzajem

7 -nie podajemy fałszywych informacji

8 - nie spamujemy

9 -nie łamiemy praw autorskich

10 -staramy się pisać zwięźle i na temat

11 -nie odbiegamy od tematu na forach

12 -zapoznajemy się z regulaminami stron na które wchodzimy -nie podszywamy się pod kogoś innego -nie wysyłamy łańcuszków szczęścia.

13 Ku przestrodze Pamiętaj, że tak na prawdę w Internecie nikt nie jest anonimowy. Zawsze można dojść do tego kto, skąd, kiedy, gdzie i co. Nie ma jako-takich odgórnych czysto prawnych zasad obowiązujących w Internecie, lecz pamiętaj, że tu społeczność broni się sama i też nieraz mogą Cię spotkać niemiłe konsekwencje ze strony innych użytkowników lub administratorów.

14 http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta http://www.netykieta.dlawas.net/ http://protectam.pl/category/falszywa-bliskosc/ http://netykieta.prv.pl/ ŹRÓDŁA Wykonała Alicja Szarek


Pobierz ppt "NETYKIETA, CZYLI O KULTURZE W INTERNECIE. Netykieta to zbiór zasad przyzwoitego zachowania w Internecie, swoista etykieta obowiązująca w sieci. Została."

Podobne prezentacje


Reklamy Google