Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KOSMOS WEJŚCIE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KOSMOS WEJŚCIE."— Zapis prezentacji:

1 KOSMOS WEJŚCIE

2 Jak powstał wszechświat
Badania w przestrzeni kosmicznej Pierwszy człowiek w kosmosie Pierwszy człowiek na księżycu Układ Słoneczny Gwiazdy Test

3 Jak powstał wszechświat
Naukowcy uważają, że wszechświat powstał w wyniku wybuchu około 15 miliardów lat temu. W pewnej chwili istniała niewyobrażalnie mała, niezwykle gorąca kula; w chwilę później powstał wszechświat po największej w historii eksplozji – Wielkim Wybuchu.

4 Badania w przestrzeni kosmicznej
Badania przestrzeni kosmicznej rozpoczęły się w 1957 roku. Pierwszą żywą istotą, która okrążyła Ziemię, był rosyjski pies Łajka. Przez tydzień żyła w przestrzeni kosmicznej.

5 Pierwszy człowiek w kosmosie
Pierwszym człowiekiem, który wyruszył w przestrzeń kosmiczną był Rosjanin, Jurij Gagarin. W kwietniu 1961 okrążył raz Ziemię w statku kosmicznym Wostok-1.

6 Pierwszy człowiek na Księżycu
Po raz pierwszy ludzie postawili stopę w innym świecie 21 lipca 1969 roku. Astronauta Neil Armstrong opuścił statek kosmiczny i stanął na powierzchni księżyca.

7 Układ Słoneczny Ziemia jest jednym z ośmiu dużych ciał niebieskich zwanych planetami, które krążą bezustannie wokół Słońca. Wokół Słońca, poza planetami i ich księżycami, krążą też inne ciała –meteory, komety itp. Wszystkie one tworzą Układ Słoneczny.

8 SŁOŃCE Żyjemy tuż obok prawdziwej gwiazdy - Słońca, głównego ciała w naszym Układzie Planetarnym. Otrzymujemy od niego światło i ciepło, co podtrzymuje życie na Ziemi. To olbrzymia kula gazów., której temperatura osiąga 15 milionów stopni Celsjusza. Dla astronomów Słońce jest gwiazdą szczególną, bo znajduje się najbliżej nas, w odległości 150 milionów kilometrów. Przejechanie takiej drogi zwykłym samochodem zabrałoby prawie 200 lat, zatem nawet do naszej najbliższej gwiazdy jest daleko.

9 MERKURY To pierwsza planeta w Układzie Słonecznym. Jest położona tak blisko Słońca, że jest prawie niewidoczna. Planeta ta nie ma księżyców.

10 WENUS Znajduje się najbliżej Ziemi i jest bardzo jasna, gdyż pokrywają ją chmury, które odbijają światło słoneczne. Kręci się w przeciwną stronę niż inne planety.

11 ZIEMIA Jest to trzecia planeta Układu Słonecznego. Ma ona jeden księżyc. Jej obieg wokół Słońca trwa 365 dni. Jest jedyną planetą na której żyją żywe istoty.

12 MARS Jest znana jako „Czerwona Planeta”, powodu czerwonego pyłu, który pokrywa jej powierzchnię. Być może na Marsie znajduje się woda.

13 JOWISZ Jest największą z planet. Jego powierzchnię pokrywają pasy obłoków Jej charakterystyczna cecha to Wielka Czerwona Plama, utworzona przez szalejącą burzę. Ma 16 księżyców.

14 SATURN Ze swoimi szerokimi i kolorowymi pierścieniami jest najbardziej widowiskową planetą. Gdyby znaleźć dostatecznie wielkie jezioro, unosiłby się na wodzie. Ma 21 księżyców.

15 URAN Jest ogromną gazową planetą. Krążąc wokół Słońca przechyla się dziwnie na bok. Ma 15 księżyców.

16 NEPTUN Jest ósmą planetą w Układzie Słonecznym Ma kształt bladoniebieskiego dysku. Posiada 8 księżyców.

17 GWIAZDY Kilka tysięcy gwiazd mrugających do nas na nocnym niebie to tylko maleńka cząstka wszystkich rozrzuconych po wszechświecie. Podobnie jak Słońce są to ogromne ogniste kule rozgrzanego gazu.

18 TEST Wybierz pytanie 2 1 4 5 3

19 Pytanie 1 Jak miał na imię pierwszy pies w kosmosie? Następne Azor
Łajka Kajtek

20 Pytanie 2 Następne Czy Słońce jest gwiazdą? TAK NIE

21 Pytanie 3 Którą planetą w Układzie Słonecznym jest Ziemia? Następne 1
7

22 Pytanie 4 Ufo to inaczej: Następne latający nóż latający widelec
latający talerz

23 Pytanie 5 Ile jest planet Układu Słonecznego ? 10 8 3

24 Wróć BARDZO DOBRZE !!!

25 Wróć BŁĄD!!!


Pobierz ppt "KOSMOS WEJŚCIE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google