Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykonały: Beata Wierzgoń I Klaudia Tomala. Ciekawe informacje Jowisza Jowisz jest gigantem Układu Słonecznego, odległym od Słońca o 778 mln km, którego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykonały: Beata Wierzgoń I Klaudia Tomala. Ciekawe informacje Jowisza Jowisz jest gigantem Układu Słonecznego, odległym od Słońca o 778 mln km, którego."— Zapis prezentacji:

1 Wykonały: Beata Wierzgoń I Klaudia Tomala

2 Ciekawe informacje Jowisza Jowisz jest gigantem Układu Słonecznego, odległym od Słońca o 778 mln km, którego średnica na równiku wynosi 142 800 km Jest też masywniejszy niż wszystkie planety razem wzięte. Elementem najwyraźniej widocznym w chmurach jest wielka czerwona plama, istniejąca co najmniej 140 lat. Symbolem Jowisza jest

3 Saturn Saturn jest szóstą planetą Układu Słonecznego według oddalenia od Słońca. Saturn znany był już w świecie starożytnym. Charakterystyczną jej cechą są pierścienie składające się głównie z lodu i (w mniejszej ilości) z odłamków skalnych. Nazwa planety pochodzi od imienia rzymskiego boga - Saturna. Symbolem Saturna jest

4

5 Uran Uran – siódma w kolejności od Słońca planeta Układu Słonecznego. Jest także trzecią największą i czwartą najbardziej masywną planetą naszego systemu. Nazwa planety pochodzi od greckiego boga Uranosa. Symbolami Urana są oraz

6 Ważne informacje o Neptunie Neptun – ósma i ostatnia planeta Układu Słonecznego. Posiada 13 odkrytych księżyców, spośród których największy jest Tryton. Nazwa tej planety pochodzi od rzymskiego boga – władcy mórz – Neptuna. Jego symbolem jest trójząb – broń Posejdona – odpowiednika Neptuna w mitologii greckiej.

7

8 Ziemia Ziemia – trzecia w kolejności (licząc od Słońca) i piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Wokół Ziemi krąży jeden naturalny satelita – Księżyc oraz prawdopodobnie dwa księżyce pyłowe i znaczna liczba sztucznych satelitów. Uformowała się około 4,5 miliarda lat temu. Ziemia ma właściwą masę i grawitację dla utrzymania atmosfery, która chroni przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Symbolem Ziemi jest:

9

10 Pluton Został on odkryty dopiero w 1930 r. przez astronoma amatora. Był nim Clyde Tombaugh. Od odkrycia do 24 sierpnia 2006 r. Pluton był uznawany za dziewiątą planetę Układu Słonecznego. Tego dnia astronomowie na Zgromadzeniu Ogólnym Międzynarodowej Unii Astronomicznej w Pradze odebrali Plutonowi status planety, co oznacza, że w układzie słonecznym jest teraz tylko 8 planet. Jego symbolem jest :

11

12


Pobierz ppt "Wykonały: Beata Wierzgoń I Klaudia Tomala. Ciekawe informacje Jowisza Jowisz jest gigantem Układu Słonecznego, odległym od Słońca o 778 mln km, którego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google