Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Najczęstsze usterki Karty Graficznej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Najczęstsze usterki Karty Graficznej"— Zapis prezentacji:

1 Najczęstsze usterki Karty Graficznej
Wojciech Kamiński 2cm

2 SPIS TREŚCI PRZEGRZEWANIE SIĘ KARTY GRAFICZNEJ BRUDNE CHŁODZENIE
WYSCHNIĘTA PASTA / BRAK PASTY NIEDOSTATECZNY TERMOOBIEG NADIERNE OC BRAK OBRAZU ALE SYSTEM SIĘ ŁADUJE WYŚWIETLANIE ARTEFAKTÓW SAMOISTNE RESTARTY

3 Przegrzewanie się karty graficznej.
SPIS Przegrzewanie się karty graficznej. Przegrzewanie się karty to najczęstsza bolączka użytkowników . Do monitorowania temperatury bardzo przydatny jest program : GPU-Z lub RivaTuner

4 Przyczyny przegrzewania
SPIS Przyczyny przegrzewania ZABRUDZONE CHŁODZENIE WYSCHNIĘTA PASTA / BRAK PASTY NIEDOSTATECZNY TERMOOBIEG NADMIERNE OC

5 SPIS Ad.1 Brudne Chłodzenie Zbyt duża ilość kurzu na karcie graficznej może spowodować , jej przegrzewanie. Najbardziej narażone na tego typu działanie są karty posiadające tylko 1 wentylator lub, te które mają mały wentylator i jest on zamontowane w małej odległości między żebrami radiatora. W celu wyczyszczenia naszego sprzętu najlepiej użyć sprężonego powietrza, pędzelka, patyczków higienicznych. Po oczyszczeniu naszej karty wyniki powinny się znacząco poprawić.

6 Ad.2 Wyschnięta pasta / brak pasty
SPIS Ad.2 Wyschnięta pasta / brak pasty Jeżeli po wyczyszczeniu naszego chłodzenia temperatury dalej są ponad normę warto zajrzeć trochę głębiej w naszą kartę graficzną i zobaczyć jak wygląda nasza pasta. Jeżeli jest wyschnięta lub jej niema należy kupić pastę ( koszt takiej past to 5-30zł, w zależności od producenta i jakości). Pastę należy równomiernie rozprowadzić na powierzchni. I zamontować radiator.

7 Ad.3 Niedostateczny cyrkulacja
SPIS Ad.3 Niedostateczny cyrkulacja Słaba cyrkulacja powietrza lub jej brak w naszym komputerze to jeden z największych błędów, który może doprowadzić do przegrzewania się nie tylko karty ale także innych podzespołów. Najbardziej tyczy się to kart, które nie posiadają własnego chłodzenia aktywnego. Najczęściej wystarczy zamontować wentylator na obudowie, który będzie nawiewał na kartę ale najlepiej wykonać pełną aranżację chłodzenia w komputerze.

8 SPIS Ad.4 Nadmierne OC Nadmierny overclocking może być także bezpośrednią przyczyną przegrzewania się, ponieważ firmowe chłodzenie może nie dać rady z większymi osiągami karty. W takim przypadku konieczna jest wymiana chłodzenia na naszej karcie. Wymiana chłodzenia najczęściej wiąże się z utratą gwarancji.

9 Brak obrazu ale system się ładuje
SPIS Brak obrazu ale system się ładuje Jeżeli istnieje taka możliwość należy podłączyć monitor do zintegrowanej karty graficznej . Jeżeli obraz jest poprawny należy podłączyć kabel do karty graficznej. Brak sygnału może powodować niewłaściwe podłączenie przewodów. Ostatecznością jest zamontowanie innej karty graficznej i przetestowanie. Jeżeli sprzęt nie zadziała to znaczy, że nasza karta jest uszkodzona.

10 Wyświetlanie artefaktów
SPIS Wyświetlanie artefaktów Jeżeli zjawisko to następuje od nowości naszego sprzętu to znaczy, że jest on uszkodzony. Jeżeli problem pojawił się po jakimś okresie użytkowania może być to spowodowane : Przegrzewaniem się naszego układu graficznego Uszkodzonym kablem przesyłającym obraz Takiej wady nie wolno lekceważyć, może to doprowadzić do trwałego uszkodzenia karty graficznej.

11 Samoistne restarty / bluescreen
SPIS Samoistne restarty / bluescreen Może być to spowodowane starą wersją sterownika. W takim przypadku należy odinstalować całe oprogramowanie dotyczące kart graficznej i zainstalować je na nowo. Firma nvidia zastosowało bardzo wygodne dla użytkowników rozwiązanie wprowadzając program, który automatycznie dobiera sterowniki do naszego sprzętu. Brak odpowiednich sterowników może także spowodować wolniejszą pracę naszej karty

12 Wojciech Kamiński kl. 2cm
SPIS DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ Wojciech Kamiński kl. 2cm


Pobierz ppt "Najczęstsze usterki Karty Graficznej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google