Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

to uporządkowany zestaw klawiszy służący do ręcznego sterowania urządzeniem lub ręcznego wprowadzania danych. W zależności od spełnianej funkcji klawiatura.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "to uporządkowany zestaw klawiszy służący do ręcznego sterowania urządzeniem lub ręcznego wprowadzania danych. W zależności od spełnianej funkcji klawiatura."— Zapis prezentacji:

1

2

3 to uporządkowany zestaw klawiszy służący do ręcznego sterowania urządzeniem lub ręcznego wprowadzania danych. W zależności od spełnianej funkcji klawiatura zawiera różnego rodzaju klawisze – alfabetyczne, cyfrowe, znaków specjalnych, funkcji specjalnych, o znaczeniu definiowanym przez użytkownika. Na klawiaturze komputerowej każde naciśnięcie lub puszczenie klawisza powoduje wysłanie sygnału do komputera. urządzenie wskazujące używane podczas pracy z systemem komputerowym. Mysz umożliwia poruszanie kursorem po ekranie monitora poprzez przesuwanie jej po powierzchni płaskiej. Najczęściej wyposażona jest w kółko do przewijania ekranu.

4

5 Popatrz na komputer. Czy zastanawia ł e ś si ę kiedy ś, w jaki sposób on dzia ł a i z czego jest zbudowany? Wiesz ju ż, ż e dzia ł a zgodnie z napisanymi przez programistów programami. Jak my ś lisz, z czego musi sk ł ada ć si ę komputer, ż eby móg ł realizowa ć programy.

6

7 jest urz ą dzeniem s ł u żą cym do zapisywania i przechowywania informacji. Mo ż emy powiedzie ć, ż e jest on dla komputera tym, czym dla nas – notatnik, z którego korzystamy przy pisaniu np. wypracowa ń. Dane zapisane na twardym dysku mo ż emy dowolnie d ł ugo przechowywa ć. Mimo, ż e dysk twardy znajduje si ę we wn ę trzu jednostki centralnej, zaliczamy go do typów pami ę ci zewn ę trznej komputera.

8

9

10 To nic innego jak płytka wykonana z laminatu (materiał izolacyjny) z naniesionymi na jej powierzchnię tzw. ścieżkami, przez które płynie prąd do różnych układów elektronicznych. Na niej zamontowane są m.in. procesor pamięci oraz karty We/Wy. Zadaniem płyty głównej jest połączenie ze sobą wszystkich tych układów.

11 Karta rozszerzeń, umiejscawiana na płycie głównej poprzez gniazdo PCI lub AGP, która odpowiada w komputerze za obraz wyświetlany przez monitor. Karty graficzne różnią się między sobą szybkością pracy, wielkością pamięci RAM, wyświetlaną rozdzielczością obrazu, liczba dostępnych kolorów oraz częstotliwością odświeżania obrazu. Każda karta graficzna składa się z czterech podstawowych elementów: płytki drukowanej, głównego procesora, pamięci wideo i układu RAMDAC (który często jest zintegrowany z procesorem w jednej obudowie)

12 Karta rozszerzeń pozwalająca na odgrywanie oraz nagrywanie na komputerze dźwięku w formie plików muzycznych. Karty muzyczne umożliwiają także podłączenie do nich głośników, wzmacniacza, mikrofonu oraz urządzeń MIDI. Obecnie w prawie każdym pececie znajduje się jakaś karta dźwiękowa. Proces nagrywania nazywany jest samplingiem. Obecnie nawet najtańsze na rynku karty są już 16 bitowe.

13 Dostarcza komputerowi energii, czyli w tym przypadku – niezbędnych napięć elektrycznych, potrzebnych elementom elektronicznym do pracy. Wyposażony jest w wentylator, który chłodzi jego elementy.

14

15

16


Pobierz ppt "to uporządkowany zestaw klawiszy służący do ręcznego sterowania urządzeniem lub ręcznego wprowadzania danych. W zależności od spełnianej funkcji klawiatura."

Podobne prezentacje


Reklamy Google