Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja na temat: Porównanie Windows XP i Windows 7

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja na temat: Porównanie Windows XP i Windows 7"— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja na temat: Porównanie Windows XP i Windows 7
Wykonał: TiDin

2 Kilka zdjęć Windows XP

3 Kilka zdjęć Windows 7

4 Windows XP Windows XP jest to wersja systemu operacyjnego Microsoft Windows z rodziny Windows NT (oparty na jądrze NT) firmy Microsoft, wydana oficjalnie 25 października 2001 roku. Koniec wsparcia technicznego dla tego systemu operacyjnego planowany jest na 8 kwietnia 2014. System opiera się na kodzie NT z dodanym nowym interfejsem graficznym Luna zawierającym wiele nowości i usprawnień w stosunku do interfejsu użytego w poprzednich wersjach. Ponadto, zawiera zintegrowaną zaporę sieciową. Zapora sieciowa obecna w Windows XP jest prostym filtrem pakietów, który jest domyślnie aktywny po zainstalowaniu systemu z dodatkiem Service Pack 2 lub nowszym (bez tego dodatku zapora jest aktywowana dopiero po skonfigurowaniu sieci). System wyposażono w przeglądarkę Internet Explorer 6 i odtwarzacz multimedialny Windows Media Player (wersja 7.1 w systemie bez dodatku Service Pack, 8 z Service Pack 1 lub 9 z Service Pack 2). Dodano także funkcję pulpitu zdalnego, dzięki któremu możliwa jest zdalna pomoc innemu użytkownikowi. Dodanie tych aplikacji do systemu pociągnęło za sobą dalsze oskarżenie w kierunku firmy Microsoft o praktyki monopolistyczne. Kontrowersje i sprzeciwy obrońców prywatności budziło także zintegrowanie z systemem usługi .NET Passport. Po raz pierwszy w historii systemów Microsoft Windows została wprowadzona do systemu aktywacja mająca zapobiegać piractwu. Jeżeli użytkownik nie aktywuje produktu w 30-dniowym okresie, przy każdym następnym zalogowaniu jedyną dopuszczalną operacją, na jaką system pozwoli będzie aktywacja produktu. Po dokonaniu aktywacji przywrócona zostanie pełna funkcjonalność systemu Windows XP. Poprzednikiem tej wersji systemu operacyjnego był Windows 2000, a następcą jest Windows Vista.

5 Windows 7 Windows 7 – wydanie systemu operacyjnego Windows firmy Microsoft, następca systemu Windows Vista. W maju 2010 używało go 20,09% użytkowników, wśród wszystkich użytkowników systemów z rodziny Windows. Oznacza to, że system ten w ciągu roku został zainstalowany na większej ilości komputerów niż jego poprzednik, system Vista. W lipcu 2012 Microsoft ujawnił, że sprzedał 630 milionów licencji systemu Windows 7. Windows 7 został oznaczony nazwą kodową „Windows NT 6.1”. Oznaczenie to ma na celu zwiększenie kompatybilności programów napisanych na poprzednie wersje systemu z Windows 7. Microsoft argumentuje decyzję tym, że wiele programów sprawdza czy numer wersji mieści się w pewnym przedziale. Mogą się one nie uruchomić jeśli liczba ta będzie za duża mimo, że sam program działałby poprawnie w nowym środowisku. Windows 7 jest dostępny w wersjach 32-bitowej i 64-bitowej. Jest on kompatybilny z poprzednimi wersjami systemu Windows. Poprzednikiem tej wersji systemu operacyjnego był Windows Vista, a następcą jest Windows 8.

6 Minimalne wymagania Windows XP

7 Minimalne wymagania Windows 7

8 Windows XP i Windows 7 Windows XP: Windows 7:
Starsze oprogramowanie, ale więcej poradników, wyszukanych błędów, wsparcie. Większość programów uruchamia się bez problemów. Przestarzały wygląd interfejsu. Windows 7: Nowe oprogramowanie, mniej poradników, wyszukanych luk i błędów, wsparcie, aktualizacje, a także mocniejszy system operacyjny. Większość programów uruchamia się bez problemów, szybkość działania większa zwiększyła się znacznie w porównaniu z Windows XP. Nowy, świeży interfejs z nowymi funkcjami, ładnie się prezentujący. Zaawansowany system, sam Windows Update potrafi wyszukać nam sterowniki do wszystkich podzespołów komputera.

9 Podsumowanie Lepiej odejść od starego Windows XP i przerzucić się na nowe rozwiązania które oferuje nam firma Microsoft, Windows 7 na pewno lepiej i płynniej chodził będzie nam na szybszych maszynach (w domu, pracy, szkole).


Pobierz ppt "Prezentacja na temat: Porównanie Windows XP i Windows 7"

Podobne prezentacje


Reklamy Google