Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SPRZĘT W UBUNTU 1. Sterowniki do sprzętu w naszym komputerze? Większość sterowników jest już dostępnych w ramach jądra Linuksa i są zainstalowane wraz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SPRZĘT W UBUNTU 1. Sterowniki do sprzętu w naszym komputerze? Większość sterowników jest już dostępnych w ramach jądra Linuksa i są zainstalowane wraz."— Zapis prezentacji:

1 SPRZĘT W UBUNTU 1. Sterowniki do sprzętu w naszym komputerze? Większość sterowników jest już dostępnych w ramach jądra Linuksa i są zainstalowane wraz z systemem Ubuntu. Są wbudowane w jądro albo występują w postaci modułu jądra, ładowanego w momencie wykrycia urządzenia. 2. Inne źródła ze sterownikami. - z ograniczeniami licencyjnymi – oferowane w ramach repozytoriów: restricted, universe, multiverse - bezpośrednio ze strony producenta - bez licencji open source (płatne) 3. Dodawanie drukarek. - przez interfejs USB - przez interfejs sieciowy - przez interfejs równoległy (port LPT)

2 DODAWANIE DRUKARKI Sprawdzamy w System Preferencje Napędy i nośniki wymienne czy nasza drukarka, którą podłączyliśmy do komputera jest widziana przez system:

3 DODAWANIE DRUKARKI Jeśli nie ma tak jak na rysunku to wybieramy System Administracja Drukowanie i pojawia nam się okno: Wybieramy Nowa drukarka

4 DODAWANIE DRUKARKI Trwa wyszukiwanie i pojawia nam się okno: Wybieramy właściwą dla nas i naciskamy Do przodu

5 DODAWANIE DRUKARKI Trwa wyszukiwanie sterowników i pojawia nam się okno z bazą danych drukarek: Wybieramy właściwą dla nas i naciskamy Do przodu

6 DODAWANIE DRUKARKI Wybieramy najlepszy sterownik dla naszej drukarki: Naciskamy Do przodu

7 DODAWANIE DRUKARKI Podajemy nazwę, opis i położenie naszej drukarki: Naciskamy Zastosuj

8 DODAWANIE DRUKARKI I mamy już naszą drukarkę zainstalowaną:

9 DODAWANIE DRUKARKI Ustawienia konfiguracyjne mamy dostępne pod zakładkami:

10 DODAWANIE DRUKARKI Ustawienia konfiguracyjne mamy dostępne pod zakładkami:

11 SIEĆ - POŁĄCZENIE 1. Ustawienia karty sieciowej Wybieramy System Administracja Sieć i pojawia nam się okno, w którym możemy wybrać interesujące nas połączenie i je odpowiednio skonfigurować.

12 SIEĆ - POŁĄCZENIE 2. Ustawienia narzędzi sieciowych. Wybieramy System Administracja Narzędzia sieciowe:

13 SIEĆ - POŁĄCZENIE Na poprzednim slajdzie widoczne były zakładki, reprezentujące różne narzędzia diagnostyczne, które mają następujące znaczenie: - urządzenia: wyświetla konfigurację ruchu sieciowego dla każdego z dostępnych interfejsów (ifconfig w terminalu) - ping: analiza pakietów zwrotnych (ping w terminalu) - netstat: informacje o aktywnych i dostępnych w systemie sieciach TCP i UDP (netstat w terminalu) - traceroute: informacje o routerach pośredniczących przez, które odbywa się komunikacja ze wskazanym hostem (traceroute w terminalu) - skanowanie portów: informacje o otwartych portach i usługach sieciowych (nmap w terminalu) - wyszukaj: informacje o adresie IP i dostępnych aliasach DNS określonego systemu (host w terminalu) - finger: informacje personalne na temat wskazanego użytkownika zdalnego hosta (finger w terminalu) - whois: informacje na temat instytucji rejestrującej oraz techniczne dane wskazanej domeny internetowej (whois lub bwhois w terminalu)


Pobierz ppt "SPRZĘT W UBUNTU 1. Sterowniki do sprzętu w naszym komputerze? Większość sterowników jest już dostępnych w ramach jądra Linuksa i są zainstalowane wraz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google