Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„KSIB”: Raport z realizacji umowy

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„KSIB”: Raport z realizacji umowy"— Zapis prezentacji:

1 „KSIB”: Raport z realizacji umowy
dr Marcin Zych Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego

2 Optymalizacja działania systemu GENESIS przechowującego informacje o roślinach zgromadzonych w Ogrodzie Botanicznym oraz herbariach Ogrodu Botanicznego i Zakładu Systematyki i Geografii Roślin UW

3 Wprowadzono zmiany w formularzu KARTA_ZIELNIKOWA mające na celu ułatwienie odczytu i edycji danych o małej zmienności: pola których wartości są takie same we wszystkich rekordach w danej aplikacji posiadają teraz wartości domyślne i są ukryte z możliwością ich wyświetlenia; wartości domyślne są konfigurowalne przez administratora systemu; nowe funkcjonalności są konfigurowalne, tzn. bez zmiany kodu zachowanie aplikacji w Ogrodzie i Systematyce może być różne np. inne wartości domyślne, inne ukrywanie pól. Dotąd zmiana zachowania aplikacji oznaczała przeważnie inny kod, który trzeba było oddzielnie pielęgnować.

4 Stworzono niestandardowy widok do odczytu…

5 Widok okna lokalizacji karty:

6 Widok przykładowego okna edycji danych:

7 Zmiany w formularzu ZDJĘCIA także dotyczą poprawy ergonomii pracy:
1. Stworzono mechanizm synchronizacji z katalogiem zdalnym: Użytkownik wrzuca dużą liczbę zdjęć do systemu plików na serwerze, wykorzystując ogólnie dostępnie menedżery plików np. Eksplorator Windows lub WinSCP poprzez jeden z protokołów: NFS, SSH. Następnie wykorzystując mechanizm synchronizacji doprowadza do przejęcia zarządzania zdjęciami przez aplikację. 2. Stworzono mechanizm automatycznego przypisywania zdjęć do obiektów w herbarium: W przypadku gdy, użytkownik dodając zdjęcie do aplikacji będzie przestrzegać odpowiedniej konwencji nazewniczej, zdjęcie zostanie przypisane do odpowiedniego obiektu w herbarium. Mechanizm współpracuje z mechanizmem synchronizacji z katalogiem zdalnym.

8 Przypisywanie zdjęć do obiektów w herbarium:

9 Stworzenie raportu ETYKIETA KARTY ZIELNIKOWEJ na potrzeby drukowania etykiet:

10 Z systemu GENESIS przekazano do KSIB ponad 2808 zweryfikowanych rekordów z danymi
o roślinach z kolekcji żywych Ogrodu Botanicznego

11 …oraz wszystkie istniejące rekordy dotyczące zbiorów zielnikowych WA (1025 kart)
i WABG (2797 kart)

12 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "„KSIB”: Raport z realizacji umowy"

Podobne prezentacje


Reklamy Google