Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Możemy Wam zaprezentować inteligentny dom w różny sposób…

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Możemy Wam zaprezentować inteligentny dom w różny sposób…"— Zapis prezentacji:

1

2 Możemy Wam zaprezentować inteligentny dom w różny sposób…
• potrafi komunikować się z użytkownikiem, • otwiera drzwi, • załącza oświetlenie wg poruszania się osób, • napełnia wieczorem wanne, • mówi do Was … Czy zwykły człowiek potrafi stworzyć takie mieszkanie? Spróbujemy odpowiedzieć na takie pytanie.

3 • ściemnianie wybranych oświetleń,
To gdzie tak naprawde zaczyna się inteligencja w instalacjach domowych… Podczas zwiększonych wymagań na komfort mieszkania dopatrujemy się uzupełnić naszą instalację o kolejne funkcje, którymi mogą być na przykład: • ściemnianie wybranych oświetleń, • elektroniczne sterowanie żaluzjami lub bramami garażowymi, • system alarmowy, ale możemy mówić o inteligencji? Na pewno nie. Powodem dlaczego nie, jest potrzeba wzajemnej harmonii takich systemów.

4 Więc przejdźmy o krok dalej…
… wyobrażmy sobie taką inteligentną elektroinstalację …

5 Światło wg komendy … … dowolne sterowanie oświetleniem z kilku miejsc,
… automatyczne załączanie oświetlenia na korytarzach, … możliwość trwałego włączenia lub aktywacji scen świetlnych, … centralne wyłączenie wszystkich oświetleń w domu z kilku miejsc, … włączenie ośietlenia całego domku jeżeli się czujeci niepewnie, … a dlaczego jednym wyłącznikiem nie obsługiwać oświetlenie i żaluzje lub inne fukcje wg aktualnej potrzeby … no i co jak chcemy zmienić miejsce sterowania lub funkcje ?

6 Poczucie ciepła przy posłuchaniu fajnej muzyki…
… ustawienie różnych temperatur w pojedynczych pomieszczeniach domu, … tak może być w domku nie tylko przyjemne, ale zaoszczędzicie jak i koszty za ogrzewanie, … jeżeli lubicie słuchać muzykę, można sobie automatycznie wł. radio podczas kąpieli lub wykonywania prac domowych.

7 Sam w domu … Największą zaletą „prawdziwego“ inteligentnego systemu jest umiejętność łączenia technologii i sterowanie nimi. Wyobraźcie sobie sytuację, kiedy wracacie do domu… Wasz dom zaczyna myśleć za Was … … włączy się płynnie oświetlenie przy klawiaturze systemu alarmowego, … i po wprowadzeniu kodu przełączy się ogrzewanie do trybu komfortowego, … po czym włączy się Wasza ulubiona muzyka. Takie możliwości macie już dziś !

8 Pomyśleliśmy o wszystkim …
Przy tym co Wam zaprezentowaliśmy kryje się mnóstwo innych funkcji o których nie muśicie nawet pamiętać … … w zimie w czasie mrozów… rozmrażają się rynny, … zaczyna wiać silny wiatr – opuszczają się żaluzje aby nie spowodować szkód … zaczyna padać – wyłączy się podlewanie trawnika … ogrzewanie sterowane… zdalnie poprzez telefon komórkowy, … i jako bonus możecie mieć interaktywny panel dotykowy .

9 Inteligentna elektroinstalacja INELS naprawde może pomóc…
Niechcemy osiągnąć poziomu, kiedy nasze domy będą myśleć za nas … Ale chcemy … … zwiększyć komfort Waszego mieszkania, … zapewnić luksus, … podnieść standard, … dać poczucie przyjemności w domu. Inteligentna elektroinstalacja INELS naprawde może pomóc… Wasz dom Was lubi !

10 Co znaczy  INELS? System INELS jest inteligentną elektroinstalacją, która oferuje kompleksowe rozwiązanie dla różnych obiektów. System INELS steruje Państwa domem, mieszkaniem lub biurem w inteligentny i łatwy sposób.

11 Co znaczy inteligentna elektroinstalacja?
Poprzez używanie systemu INELS można zaprogramować funkcje czasowe systemu, sterować różnymi urządzeniami, itp. Ten system ma również wiele innych funkcji, które sprawią, że praca i odpoczynek będą  bardziej przyjemne i łatwiejsze. INELS pozostaje w Państwa rękach – mogą Państwo komunikować się z nim poprzez używanie telefonu lub internetu.

12 Czym różni się INELS od standardowej elektroinstalacji?
Komunikacja w tym systemie oparta jest na magistrali. Sterowane urządzenia mają oddzielne kable do podłączenia.  Gdy porównamy ze standardowym systemem okazuje się to być bardziej elastyczny ze względu na instalację kabli. W dowolnym momencie istnieje możliwość zmiany funkcji lub sterowania poszczególnymi urządzeniami za pomocą prostego programu. Kiedy zaczynają Państwo budowę istalacji nie potrzebują Państwo wiedzieć dokładnie czym i w jaki sposób będziecie sterować. Jest możliwość łatwej zmiany wszystkiego podczas używania systemu.

13 Czym jest MAGISTRALA i do czego jest przydatna?
Magistrala jest komunikatorem pomiędzy czujnikami i aktorami (elementy łączeniowe, ściemniacze, itp.). Magistrala łączy wszystkie elementy systemu, które są sterowane programem IDM.

14 Czy jest możliwość zastosowania tylko niektórych komponentów INELS?
System INELS jest całkowicie zmienialny i może być zainstalowany w dowolnej konfiguracji, która będzie pasować do Waszych potrzeb. Poprzez użycie magistrali systemu istnieje możliwość dołączenia innych jednostek do INELS, co oznacza tylko podłączenie ich do przygotowanej magistrali.

15 Jak można naprawić wady powstałe podczas pracy w systemie?
W przypadku, gdy doświadczą Państwo jakichkolwiek błędów podczas używania systemu (wstępne nastawienia, rozszerzenia, nastawienia),  które będą niezbędne do rozwiązania, jesteśmy w stanie zapewnić pełny serwis. W przypadku gdy system jest podłączony do Internetu możemy także przeprowadzić zdalne ustawienia systemu, czym zaoszczędzimy Wasz czas i pieniądze.

16 Jaki jest wskaźnik inwestycji i oszczędzania energii?
System INELS może zaoszczędzić aż do 30% kosztów związanych z oświetleniem i ogrzewaniem. Wszystko zależy od ustawień systemu i jego rozmiaru. Zaoszczędzą Państwo energię elektryczną i koszty związane z ogrzewaniem.


Pobierz ppt "Możemy Wam zaprezentować inteligentny dom w różny sposób…"

Podobne prezentacje


Reklamy Google