Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Anna Chudziak DZIAŁALNOŚĆ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Anna Chudziak DZIAŁALNOŚĆ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO."— Zapis prezentacji:

1 Anna Chudziak DZIAŁALNOŚĆ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

2 Jakie są zalety funkcjonowania Samorządu Uczniowskiego: -uczeń ma poczucie przynależności do społeczności szkolnej, -uwrażliwienie na drugiego człowieka, -możliwość wypowiedzi na forum, -podejmowanie różnorakich inicjatyw, których pomysłodawcami są uczniowie, -rozwijanie zainteresowań, -pomoc potrzebującym, -działalność na rzecz ekologii, -urozmaicenie zajęć i szkolnej szarej codzienności, -umiejętność planowania swoich działań i nauka konsekwentnego dążenia do wyznaczonych celów, -integracja, -pomoc uczniom z problemami.

3 Nasze akcje

4 Akcja trwała miesiąc. Zebraliśmy 187,69 zł. Oprócz puszek do zbiórki uczniowie sprzedawali pyszne domowe wypieki, w ramach akcji CIASTA – CIASTECZKA.

5 Współpraca z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu. Nakrętki zostaną przekazane na pomoc dziesięcioletniemu Jakubowi. Koszt wózka inwalidzkiego dla chłopca to 7000 zł. WKRĘĆ SIĘ W NAKRĘTKI

6

7 Dobry pomysł na baterie każdego dnia Zbiórka trwa cały rok. Poprzedzona została projektem ekologicznym PORADNIK ODPADNIK. Posiadamy dwa pojemniki przystosowane do zbiórki tego typu odpadów.

8 Certyfikat Promotora Recyklingu

9 Sala z klasą Motywowanie uczniów do poszanowania dobra wspólnego i pokazanie, że praca jest przyjemniejsza gdy wokół panuje porządek.

10 Zabawkoland

11 Poradnik Odpadnik

12 Dzień ZIELONY

13

14 Dzień NIEBIESKI

15 Zbiórka produktów spożywczych w okresie bożonarodzeniowym Pomóż Świętemu Mikołajowi. Kartki bożonarodzeniowe dla pracowników szkoły. Walentynki- DZIEŃ CZERWONY. Dyskoteka andrzejkowa. Przyjęcie na Dzień Kobiet i Podkoziołek. Wiosenny wystrój szkoły - Sala z klasą. Opieka nad gazetkami na korytarzach. Pomoc przy organizacji Drzwi Otwartych w naszej szkole.

16 Plany na przyszłość: -Wkręć się w nakrętki, -Dobry pomysł na baterie każdego dnia, -Zabawkoland, -wiosenny festyn plenerowy, -loteria fantowa, -akcja integracyjna Magnesik, -zbiórka wielkanocna, -Przygarnij Kurczaczka, -publikacja artykułów w Fabianku, -Ciasta - Ciasteczka, -ProTerra - recycling telefonów komórkowych.


Pobierz ppt "Anna Chudziak DZIAŁALNOŚĆ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO."

Podobne prezentacje


Reklamy Google