Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Celem projektu jest podwyższenie poziomu edukacji i znaczenia wykształcenia dla życia zawodowego wśród społeczności lokalnej, a zwłaszcza uczniów Zespołu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Celem projektu jest podwyższenie poziomu edukacji i znaczenia wykształcenia dla życia zawodowego wśród społeczności lokalnej, a zwłaszcza uczniów Zespołu."— Zapis prezentacji:

1 Celem projektu jest podwyższenie poziomu edukacji i znaczenia wykształcenia dla życia zawodowego wśród społeczności lokalnej, a zwłaszcza uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach. W ramach projektu odbywają się: -zajęcia z zakresu kształcenia zawodowego: Tajniki sztuki kulinarnej Księgowość moja pasja Logistyka i promocja w działalności firmy -zajęcia doskonalące i wyrównawcze z języka niemieckiego i angielskiego, matematyki, fizyki, biologii - zajęcia z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego - wyjazdy edukacyjne

2 Koordynator projektu: Pani Renata Skibińska Asystent koordynatora: Pani Magdalena Skubiszewska Pracownik ds. obsługi finansowej: Pani Bożena Kołodziejek Pracownik ds. monitoringu i ewaluacji: Pani Magdalena Rokoszewska Projekt obsługują również pracownicy administracji: Główna księgowa: Pani Aneta Szczerbicka Sekretarz szkoły: Pani Krystyna Królak Pracownik ds. kadrowo-płacowych: Pani Agnieszka Pęgowska Partnerem projektu jest Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Poddębicach.

3 Zajęcia Tajniki sztuki kulinarnej prowadzą Panie Barbara Kosecka i Wioletta Jasiak. Uczestnicy zajęć uatrakcyjniają wszystkie imprezy i uroczystości szkolne: -Ślubowanie Klas Pierwszych - Europejski Dzień Języków Obcych poprzez przygotowanie oryginalnych potraw charakterystycznych dla wybranych krajów europejskich, których skosztować mogli wszyscy uczestnicy uroczystości.

4 Podczas Święta Niepodległości uczniowie wykorzystali wiadomości zdobyte na zajęciach projektowych, organizując uroczysty bankiet. Oprócz umiejętności przygotowania smacznych potraw i dekorowania stołów wykazali się także sztuką obsługi gości w profesjonalnym stroju i stylu. Uczestnicy zajęć współorganizowali Spotkanie Wigilijne. Byli odpowiedzialni za aranżację stołów wigilijnych, popisali się również umiejętnościami kulinarnymi, przygotowując potrawy wigilijne.

5 Projekt jest promowany w środowisku szkolnym i lokalnym, szczególnie podczas uroczystości szkolnych. Promocja projektu przygotowywana jest na zajęciach z Logistyki i promocji w działalności firmy, które prowadzą Panie Beata Biernasiak, Natalia Iwańska i Bożena Jakubek.

6 Uczniowie na zajęciach Logistyka i promocja w działalności firmy poznają zagadnienia teoretyczne związane z promocją, dowiadują się, jak skutecznie reklamować swoją firmę. W praktyce wykorzystali już zdobytą wiedzę, przygotowując stoiska reklamowe, a także gadżety reklamowe tj. ulotki informacyjne i kartki bożonarodzeniowe dla gości zapraszanych na uroczystości szkolne.

7 Zajęcia Księgowość moja pasja prowadzą Panie Aleksandra Murawska i Elżbieta Madajska. Na zajęciach młodzież poznaje tajniki prowadzenia uproszczonych form księgowości. Doskonali swoje umiejętności sporządzania dokumentów księgowych, płacowych, sprzedażowych i magazynowych z wykorzystaniem oprogramowania komputerowego.

8 Zajęcia doskonalące i wyrównawcze z języka angielskiego i niemieckiego prowadzą Panie Wioletta Jendrzejczak, Urszula Ruda i Ewa Boniecka. Uczestnicy zajęć mają możliwość rozwijania wiedzy językowej, przede wszystkim poprzez poszerzanie słownictwa z zakresu takich dziedzin jak: rodzina, dom, czas wolny, szkoła. Uczestnicy zajęć przygotowują różnego typu projekty, które ułatwiają im przyswajanie wiedzy. Dla uczniów przygotowane są również materiały edukacyjne ułatwiające naukę, takie jak: podręczniki, czy tablica interaktywna.

9 Na zajęciach doskonalących i wyrównawczych z biologii, które prowadzi Pani Barbara Polak uczniowie uczą się korzystać z mikroskopu i zestawu do mikroskopowania, dokumentują wyniki obserwacji mikroskopowej, przygotowują preparaty, obliczają powiększenie mikroskopu. Na zajęciach przygotowywane są również prezentacje multimedialne, projekty foliogramów oraz plansze.

10 Zajęcia wyrównawcze z fizyki prowadzi Pani Anna Drynkowska. Uczestnicy projektowych zajęć w ciekawy sposób poznają podstawowe zagadnienia z zakresu najważniejszych działów. Uczniowie rozwiązują typowe zadania dotyczące poszczególnych zakresów tematycznych, ale także tworzą ciekawe prezentacje multimedialne.

11 Uczestnikami zajęć doskonalących i wyrównawczych z matematyki prowadzonych przez Panią Edytę Zamojską są uczniowie klas pierwszych. Zajęcia te, pozwalają uczniom wyrównać braki edukacyjne, jak również poznać wiele nowych, ciekawych zagadnień, rozwijających wyobraźnię i logiczne myślenie.

12 Zajęcia z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego prowadzą Panie Sylwia Kraska i Monika Krasińska. Wspólnie z uczniami zaplanowały karierę zawodową i przygotowanie do przyszłej pracy. Pomagają uczestnikom zajęć w rozwijaniu wiedzy o sobie, właściwej ocenie swoich uzdolnień i możliwości, w podejmowaniu decyzji dotyczącej dalszego kierunku kształcenia.

13 WYJAZDY EDUKACYJNE 23 października 2009 r. dla uczniów uczestniczących w projekcie Dobry zawód sukcesem edukacji zorganizowano wyjazd na Targi Zdrowej Żywności. Wycieczka współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego umożliwiła uczestnikom projektu poznanie regionów Polski, w których pozyskuje się zdrową żywność, a co więcej pokazała sposoby przetwarzania jej, które na pewno zostaną wykorzystane w czasie ćwiczeń kulinarnych na zajęciach Tajniki sztuki kulinarnej.

14 W dniu 11 XII 2009 r. odbyła się wycieczka do pizzerii K 2. Uczestnicy projektu - uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Poddębicach - zwiedzili zaplecze pizzerii, zostali zapoznani z wyposażeniem gastronomicznym lokalu, a następnie zjedli przygotowaną dla nich pizzę.

15 TWORZYMY ZESPÓŁ LUDZI ZAINTERESOWANYCH DOBRYM ZAWODEM I SUKCESEM W EDUKACJI ZAPRASZAMY NA STRONĘ INTERNETOWĄ PROJEKTU: www.zsppoddebice.pl/efs_kl


Pobierz ppt "Celem projektu jest podwyższenie poziomu edukacji i znaczenia wykształcenia dla życia zawodowego wśród społeczności lokalnej, a zwłaszcza uczniów Zespołu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google