Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W ramach projektu odbywają się:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W ramach projektu odbywają się:"— Zapis prezentacji:

1 W ramach projektu odbywają się:
Celem projektu jest podwyższenie poziomu edukacji i znaczenia wykształcenia dla życia zawodowego wśród społeczności lokalnej, a zwłaszcza uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach. W ramach projektu odbywają się: -zajęcia z zakresu kształcenia zawodowego: Tajniki sztuki kulinarnej Księgowość moja pasja Logistyka i promocja w działalności firmy zajęcia doskonalące i wyrównawcze z języka niemieckiego i angielskiego, matematyki, fizyki, biologii - zajęcia z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego - wyjazdy edukacyjne

2 Koordynator projektu: Pani Renata Skibińska Asystent koordynatora: Pani Magdalena Skubiszewska Pracownik ds. obsługi finansowej: Pani Bożena Kołodziejek Pracownik ds. monitoringu i ewaluacji: Pani Magdalena Rokoszewska Projekt obsługują również pracownicy administracji: Główna księgowa: Pani Aneta Szczerbicka Sekretarz szkoły: Pani Krystyna Królak Pracownik ds. kadrowo-płacowych: Pani Agnieszka Pęgowska Partnerem projektu jest Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Poddębicach.

3 Zajęcia „Tajniki sztuki kulinarnej” prowadzą Panie Barbara Kosecka i Wioletta Jasiak. Uczestnicy zajęć uatrakcyjniają wszystkie imprezy i uroczystości szkolne: -Ślubowanie Klas Pierwszych - Europejski Dzień Języków Obcych poprzez przygotowanie oryginalnych potraw charakterystycznych dla wybranych krajów europejskich, których skosztować mogli wszyscy uczestnicy uroczystości.

4 Podczas Święta Niepodległości uczniowie wykorzystali wiadomości zdobyte na zajęciach projektowych, organizując uroczysty bankiet. Oprócz umiejętności przygotowania smacznych potraw i dekorowania stołów wykazali się także sztuką obsługi gości w profesjonalnym stroju i stylu. Uczestnicy zajęć współorganizowali Spotkanie Wigilijne. Byli odpowiedzialni za aranżację stołów wigilijnych, popisali się również umiejętnościami kulinarnymi, przygotowując potrawy wigilijne.

5 Projekt jest promowany w środowisku szkolnym i lokalnym, szczególnie podczas uroczystości szkolnych. Promocja projektu przygotowywana jest na zajęciach z Logistyki i promocji w działalności firmy, które prowadzą Panie Beata Biernasiak, Natalia Iwańska i Bożena Jakubek.

6 Uczniowie na zajęciach Logistyka i promocja w działalności firmy poznają zagadnienia teoretyczne związane z promocją, dowiadują się,  jak skutecznie reklamować swoją „firmę”. W praktyce wykorzystali już zdobytą wiedzę, przygotowując stoiska reklamowe, a także gadżety reklamowe tj. ulotki informacyjne i kartki bożonarodzeniowe dla gości zapraszanych na uroczystości szkolne.

7 Zajęcia „ Księgowość moja pasja” prowadzą Panie Aleksandra Murawska i Elżbieta Madajska.
Na zajęciach młodzież poznaje tajniki prowadzenia uproszczonych form księgowości. Doskonali swoje umiejętności sporządzania dokumentów księgowych, płacowych, sprzedażowych i magazynowych z wykorzystaniem oprogramowania komputerowego.

8 Zajęcia doskonalące i wyrównawcze z języka angielskiego i niemieckiego prowadzą Panie Wioletta Jendrzejczak, Urszula Ruda i Ewa Boniecka.  Uczestnicy zajęć mają możliwość rozwijania wiedzy językowej, przede wszystkim poprzez poszerzanie  słownictwa z zakresu takich dziedzin jak: rodzina, dom, czas wolny, szkoła.   Uczestnicy zajęć przygotowują różnego typu projekty, które ułatwiają im przyswajanie wiedzy.  Dla uczniów przygotowane są również materiały edukacyjne ułatwiające naukę, takie jak:  podręczniki, czy tablica interaktywna.

9           Na zajęciach doskonalących i wyrównawczych z biologii, które prowadzi Pani Barbara Polak uczniowie uczą się korzystać z mikroskopu i zestawu do mikroskopowania, dokumentują wyniki obserwacji mikroskopowej, przygotowują preparaty, obliczają powiększenie mikroskopu. Na zajęciach przygotowywane są również prezentacje multimedialne, projekty foliogramów oraz plansze.

10 Zajęcia wyrównawcze z fizyki prowadzi Pani Anna Drynkowska
Zajęcia wyrównawcze z fizyki prowadzi Pani Anna Drynkowska. Uczestnicy projektowych zajęć w ciekawy sposób poznają podstawowe zagadnienia z zakresu najważniejszych działów. Uczniowie rozwiązują typowe zadania dotyczące poszczególnych zakresów tematycznych, ale także tworzą ciekawe prezentacje multimedialne.

11 Uczestnikami zajęć doskonalących i wyrównawczych z matematyki prowadzonych przez Panią Edytę Zamojską są uczniowie klas pierwszych. Zajęcia te, pozwalają uczniom  wyrównać braki edukacyjne, jak również poznać wiele nowych, ciekawych zagadnień, rozwijających wyobraźnię i logiczne myślenie.  

12 Zajęcia z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego prowadzą Panie Sylwia Kraska i Monika Krasińska. Wspólnie z uczniami zaplanowały karierę zawodową i przygotowanie do przyszłej pracy. Pomagają uczestnikom zajęć w rozwijaniu wiedzy o sobie, właściwej ocenie swoich uzdolnień i możliwości, w podejmowaniu decyzji dotyczącej dalszego kierunku kształcenia.

13 23 października 2009 r. dla uczniów uczestniczących w projekcie Dobry zawód sukcesem edukacji zorganizowano wyjazd na Targi Zdrowej Żywności. Wycieczka współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego umożliwiła uczestnikom projektu poznanie regionów Polski, w których pozyskuje się zdrową żywność, a co więcej pokazała sposoby przetwarzania jej, które na pewno zostaną wykorzystane w czasie ćwiczeń kulinarnych na zajęciach Tajniki sztuki kulinarnej WYJAZDY EDUKACYJNE                        .

14 W dniu 11 XII 2009 r. odbyła się wycieczka do pizzerii „K 2”
        W dniu 11 XII  2009 r. odbyła się wycieczka do pizzerii „K 2”.  Uczestnicy projektu - uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Poddębicach - zwiedzili zaplecze pizzerii, zostali zapoznani z wyposażeniem gastronomicznym lokalu, a następnie zjedli przygotowaną dla nich pizzę.  

15 ZAPRASZAMY NA STRONĘ INTERNETOWĄ PROJEKTU:
TWORZYMY ZESPÓŁ LUDZI ZAINTERESOWANYCH DOBRYM ZAWODEM I SUKCESEM W EDUKACJI ZAPRASZAMY NA STRONĘ INTERNETOWĄ PROJEKTU:


Pobierz ppt "W ramach projektu odbywają się:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google