Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mechanik samochodowy. Kilka słów o zawodzie Mechanik samochodowy jest pierwszą osobą, do której ludzie zwracają się o pomoc, gdy ich auto odmawia współpracy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mechanik samochodowy. Kilka słów o zawodzie Mechanik samochodowy jest pierwszą osobą, do której ludzie zwracają się o pomoc, gdy ich auto odmawia współpracy."— Zapis prezentacji:

1 Mechanik samochodowy

2 Kilka słów o zawodzie Mechanik samochodowy jest pierwszą osobą, do której ludzie zwracają się o pomoc, gdy ich auto odmawia współpracy. O ile z naprawą pomniejszych usterek można sobie dać radę samodzielnie, o tyle gdy w grę wchodzą bardziej poważne uszkodzenia, wizyta w zakładzie mechaniki pojazdowej staje się nieunikniona. Dobry mechanik pojazdowy potrafi szybko zdiagnozować, w czym tkwi problem oraz znaleźć stosowne rozwiązanie. Od jakości jego pracy w dużym stopniu zależy bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, ponieważ błędy w sztuce lub diagnozie stanu technicznego auta mogą być katastrofalne w skutkach.

3 Obowiązki zawodowe Mechanik samochodowy powinien mieć wykształcenie zawodowe lub średnie techniczne samochodowe oraz prawo jazdy kat. B, a także doświadczenie zawodowe w wykonywaniu usług samochodowych (np. wymiana opon, oleju, montaż układu wydechowego itp.). Toteż mechanik musi posiadać dogłębną znajomość budowy i zasady działania wszystkich zespołów i układów pojazdu, zwłaszcza w obrębie obsługiwanej marki i typu pojazdu. Istotną cechą w tym zawodzie jest zdolność koncentracji uwagi, która pozwala na znalezienie usterki, a także spostrzegawczość i zdolność logicznego myślenia. Poza tym, osoba taka powinna cechować się cierpliwością, dokładnością oraz dobrą koordynacją wzrokowo-ruchową, dużą sprawnością fizyczną i manualną oraz dobrym wzrokiem, słuchem i węchem. Alergia na substancje chemiczne, tj. oleje, smary, paliwa itp. i wada wzroku, której nie ma możliwości skorygować okularami oraz zaburzenia koordynacji ruchowej - dyskwalifikują kandydata do wykonywania tego zawodu.

4 wykształcenie Zawodowe Technikum-Średnie Zawodowe Wyższe politechniczne

5 wynagrodzenie Średnie zarobki kształtują się od 1500 do 4000 brutto Najwięcej bo nawet ponad 10000 tyś złotych można zarobić będąc właścicielem warsztatu samochodowego

6 Wykorzystane strony internetowe http://www.umownie.pl/umowa_o_prace_z_mechnikiem_samoch odowym http://www.umownie.pl/umowa_o_prace_z_mechnikiem_samoc http://www.umownie.pl/umowa_o_prace_z_mechnikiem_samoch odowym http://www.umownie.pl/umowa_o_prace_z_mechnikiem_samoch odowym http://www.praca.pl/poradniki/lista-stanowisk/serwis-technika- montaz/mechanik-samochodowy_pr- 644.htmlhttp://www.katalog-zawodow.pl/177,mechanik- samochodowy.html http://www.praca.pl/poradniki/lista-stanowisk/serwis-technika- montaz/mechanik-samochodowy_pr- 644.html

7 Prezentację wykonał Wojciech Gwiazda Klasa 3b Rok szkolny 2012/2013


Pobierz ppt "Mechanik samochodowy. Kilka słów o zawodzie Mechanik samochodowy jest pierwszą osobą, do której ludzie zwracają się o pomoc, gdy ich auto odmawia współpracy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google