Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Podsumowanie projektu edukacyjnego klasy IIa

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Podsumowanie projektu edukacyjnego klasy IIa"— Zapis prezentacji:

1 Podsumowanie projektu edukacyjnego klasy IIa
Janusz Korczak Podsumowanie projektu edukacyjnego klasy IIa Prezentację przygotowali: Paweł Lipiór, Mateusz Bryk, Dominik Dolot i Adam Szot

2 Korczak dla mnie, dla ciebie, dla nas

3 Nauczyciele prowadzący
W przeprowadzeniu całego projektu pomagali nam nasi opiekunowie. W naszym przypadku była to pani mgr Beata Mazur i pani mgr Grażyna Gurbiel. Były one dla nas bardzo pomocne, poczynając od motywacji do pracy, kończąc na ocenie pracy uczniów.

4 Główne cele projektu Popularyzacja tekstów Janusza Korczaka wśród dzieci i młodzieży Kształtowanie: umiejętności wyszukiwania informacji i poprawnego ich przedstawienia umiejętności organizacji i systematyczności wyobraźni i kreatywności

5 Działania podjęte podczas realizacji projektu

6 Przeprowadzenie konkursu biograficznego

7 Konkurs biograficzny – informacje ogólne
Konkurs biograficzny został przeprowadzony w naszej szkole w dwóch etapach. Jego tematem przewodnim była twórczość i życie „Starego Doktora” Pierwszy z nich polegał na rozwiązaniu krótkiego testu, drugi zaś na rozwiązaniu krzyżówki. Niektóre pytania były bardzo proste, natomiast inne mogły przysporzyć uczestnikom niemałych problemów.

8 Działania grupy przygotowującej konkurs
W skład grupy wchodzili uczniowie: Klaudia Guła, Sylwia Pietrzycka, Justyna Helowicz i Rafał Ćwik. Mieli oni nie lada wyzwanie. Musieli sporządzić jasny i przejrzysty regulamin, opracować pytania konkursowe i na dodatek znaleźć sponsorów, którzy sfinansowaliby nagrody. Pokonali wszystkie trudności i spisali się na medal.

9 Pierwszy etap konkursu
Konkurs wzbudził spore zainteresowanie uczniów. W pierwszym etapie wzięło udział 58 uczniów.

10 Drugi etap konkursu Drugi etap konkursu polegał na rozwiązaniu przygotowanej przez organizatorów krzyżówki. Wzięło w nim udział 24 uczestników. W tym etapie ostatecznie wyłoniono zwycięzców konkursu.

11 Zwycięzcy i rozdanie nagród
Po konkursie oczywiście przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Pierwsze miejsce zajęła Magdalena Wójcik, drugie miejsce Oliwia Rusin, Monika Wacławska i Agata Wilk, a trzecie Faustyna Piłat i Klaudia Knap.

12 Przeprowadzenie konkursu plastycznego

13 Konkurs plastyczny – informacje ogólne
Konkurs został ogłoszony w naszej szkole 26 listopada 2012 roku. Od tej daty uczniowie mieli dokładnie dwa tygodnie na złożenie swoich prac. Dzięki uprzejmości pana Wojciecha Kaszuba uczniowie mogli wykonywać i dopracowywać swoje dzieła na lekcjach plastyki. Do konkursu zgłoszono 70 prac konkursowych, które zostały ocenione przez jury 11 grudnia 2012 r.

14 Działania grupy przygotowującej konkurs
W skład grupy wchodzili: Ilona Piwnica, Łukasz Skrzypek, Krzysztof Słomba, Katarzyna Lelek, Adriana Furtak, Katarzyna Miśtura i Sabina Noga. Uczniowie musieli m.in. opracować regulamin, ogłosić konkurs, wybrać najlepsze prace i znaleźć sponsorów chcących dofinansować nagrody dla zwycięzców.

15 Prace jury Ze względu na dużą ilość prac konkursowych jury, w składzie pani dyrektor Barbary Dybskiej, pani Beaty Mazur, pana Wojciecha Kaszuba i Ilony Piwnicy miało pełne ręce roboty. Ostatecznie jednak wybrano najlepsze prace i ogłoszono wyniki.

16 Wyniki konkursu I. Jagoda Augustyn kl. I d
II. Klaudia Cynkier kl. III e III. Elżbieta Knap kl. III e Krzysztof Strzelczyk kl. III e Anna Ozimek kl. III g Praca, która zajęła pierwsze miejsce

17 Wybrane prace

18

19 Audycja radiowa

20 Audycja radiowa – informacje
Audycja radiowa w naszej szkole została nadana przez szkolny radiowęzeł 26 listopada 2012 roku podczas trwania piątej godziny lekcyjnej. Dodatkowym uatrakcyjnieniem audycji był podkład muzyczny, którym był utwór „Polskie drogi” - Leszek Możdżer & Sinfonia Varsovia .

21 Działania grupy i cele projektu
Głównym celem audycji było włączenie się w przeżywanie Roku Korczaka i zapoznanie uczniów z biografią i jego cytatami . W skład grupy wchodziły trzy uczennice naszej klasy: Alicja Lubera, Weronika Salamon i Adriana Furtak. Miały twardy orzech do zgryzienia, gdyż musiały opracować tekst do przeczytania, umówić termin audycji i w poprawny sposób ją przedstawić.

22 Zajęcia czytelnicze

23 Zajęcia czytelnicze – informacje ogólne
W ramach projektu edukacyjnego część uczniów naszej klasy wybrała się do miejscowego przedszkola. Tam przeprowadzili zajęcia czytelnicze dla dwóch grup dzieci. Przygotowali scenariusz zajęć w trakcie których czytali fragment książki napisanej przez Janusza Korczaka pt. „Kajtuś Czarodziej”.

24 Działania grupy Grupę tworzyło dziesięć osób: Hubert Kopacz, Rafał Ćwik, Łukasz Skrzypek, Marek Turek, Seweryn Tracz, Mateusz Hodur, Krystian Gawryś, Katarzyna Lelek, Ilona Piwnica i Krzysztof Słomba. Członkowie grupy przygotowali scenariusz zajęć, wybrali tekst książki i opracowali różne zabawy dla dzieci. Podsumowując, całość wypadła znakomicie, dzieci z uwagą słuchały przygotowanych fragmentów tekstu.

25 Zdjęcia z przedszkola

26 Specjalne wydanie gazetki

27 Praca grupy Grupa opracowująca gazetkę składała się z 6 osób: Rafał Ćwik, Arkadiusz Helowicz, Artur Markulis, Hubert Kopacz, Katarzyna Miśtura, Sabina Noga. Te osoby przygotowały między innymi artykuły o biografii i twórczości Janusza Korczaka, ciekawostki z jego życia i działalności, unikatowy „Przystanek Korczak” oraz specjalnie na tą okazję przygotowaną krzyżówkę.

28 Przygotowanie materiałów na szkolne tablice informacyjne

29 Działania grupy Grupa składała się z pięciu uczniów, którymi byli: Seweryn Tracz, Krystian Gawryś, Marek Turek, Mateusz Hodur i Arkadiusz Helowicz. Podjęli się oni zadania wyszukania i przywieszenia na tablicach informacyjnych znanych cytatów i złotych myśli Janusza Korczaka.

30 Strona internetowa

31 Działania grupy Grupa składająca się z dwóch osób: Patryka Czopura i Piotrka Chmury podjęła się stworzenia strony internetowej poświęconej projektowi. Tworząc stronę musieli opanować języki programowania, obróbkę skomplikowanej grafiki etc. Mimo sporych trudności jakie napotykali w czasie swojej pracy ukończyli zadanie w terminie. Efekt końcowy można obejrzeć na stronie : KLIK

32 Prezentacja podsumowująca

33 Działania grupy Do wykonania prezentacji podsumowującej zgłosiło się cztery osoby : Paweł Lipiór, Mateusz Bryk, Dominik Dolot i Adam Szot. Wykonali oni właśnie tę prezentację. Nie możemy sami jej ocenić, więc krytykę pozostawiamy widzowi. Możemy tylko powiedzieć, że włożyliśmy w nią dużo pracy. Jej wykonanie zajęło wiele godzin, a zdobywanie materiałów do jej wykonania było równie trudne.

34 Cele, które kierowały nami przy tworzeniu prezentacji
Chcieliśmy stworzyć ładną i profesjonalną prezentację, która podsumuje cały projekt edukacyjny klasy IIa. Staraliśmy się wiernie odwzorować trudy pracy nad projektem, poświęcenie wszystkich grup i ich wkład w rozpowszechnianie uniwersalnych idei Janusza Korczaka.

35 Elementarz Korczaka

36 Dodatkowa praca w ramach projektu
Elementarz Korczaka nie był zaplanowanym działaniem projektowym. Jednak gdy tylko uczniowie dowiedzieli się o nim, od razu zgłosili się do programu. Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy. Każda z nich rywalizowała w kilku zadaniach, które rozwiązywały na platformie Wirtualnego Elementarza. Jednej z grup udało się wygrać dwa zadania. Podsumowując, ta praca przyniosła uczniom wiele radości i satysfakcji.

37 Wirtualny Elementarz

38

39

40 Zwycięzcy Po zaciętej rywalizacji przyszedł również czas na ogłoszenie wyników W wirtualnym elementarzu wyróżnione zostały: Justyna Helowicz, Alicja Lubera, Klaudia Guła, Weronika Salamon i Sylwia Pietrzycka. Uczestniczki otrzymały od CEO pamiątkowe dyplomy i zestaw lektur szkolnych.

41 Artykuł na stronie CEO

42 Próba samorządności „ Uczniowie Gimnazjum im. ks. Popiełuszki w Przecławiu podzielili się zadaniami i dzięki temu przygotowali bardzo różnorodny projekt edukacyjny o Korczaku.” – fragment artykułu na stronie CEO Cały artykuł : KLIK

43 Bibliografia – czyli materiały i strony, z których korzystaliśmy
2012korczak.pl > Link <- > Link <- wikipedia.pl > Link <- szuflada.net > Link <- Tło > Link <-

44 Koniec


Pobierz ppt "Podsumowanie projektu edukacyjnego klasy IIa"

Podobne prezentacje


Reklamy Google