Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dzień Bezpiecznego Internetu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dzień Bezpiecznego Internetu"— Zapis prezentacji:

1 Dzień Bezpiecznego Internetu
„Serfuję. Respektuję.”

2 Film

3 4 zasady bezpiecznego internetu
Nie podawaj swoich danych! Nie ufaj osobom poznanym w sieci! Mów, jeśli coś jest nie tak! Zabezpiecz swój komputer!

4

5 Jak reagować na natrętne pytania?

6 Netykieta    Netykieta jest to zbiór zasad kultury dobrego zachowania obowiązującej wszystkich w Internecie.   Pamiętaj nie wszystko co spotkasz w sieci jest dobre i poprawne. Główne zasady: Myśl Nie działaj na czyjąś szkodę Nie nadużywaj

7 Netykieta Bądź kulturalny. Bądź odpowiedzialny za to co piszesz.
Nie kradnij. Nie bądź wścibski. Szanuj czas innych. Szanuj przestrzeń. Nie śmieć. Nie pisz samymi wielkimi literami. Dokładnie adresuj i podawaj temat listu. Nie rozsyłaj wirusów.

8 Przestrzegaj 3 podstawowych zasad
Dobrze się zastanów, zanim wyślesz maila lub SMS. Pamiętaj, że mogą go przeczytać także inne osoby. Nie dokuczaj innym. Traktuj ich tak, jak chcesz, by traktowano ciebie. Nie zamieszczaj cudzych zdjęć bez zgody sfotografowanych osób.

9 ŚCIĄGANIE I UDOSTĘPNIANIE PLIKÓW A PRAWA AUTORSKIE ©
Co jest legalne w sieci? Udostępnianie plików które sami stworzyliśmy. Co jest nielegalne? Udostepianie, umieszczanie i pobieranie plików z muzyką czy filmami bez zgody właściciela praw autorskich jest nielegalne na całym świecie. Czy to jest niebezpieczne? Udostępnianie plików sprawia, że Wasz komputer może zostać zarażony wirusami, a osoby nieupoważnione mogą mieć dostęp do Waszych danych osobowych i wysyłać spam lub wiadomości o treści niezgodnej z prawem.

10 S i e c i a k i Sieciaki czyli Ajpi, Spociak, Netka i Kompel to dzieciaki, które świetnie znają się na Necie. Dzięki swoim superumiejętnościom potrafią sprawnie i bezpiecznie surfować po Sieci. Sztuczna Inteligencja zwerbowała ich po to, aby wspólnie z NetRobim walczyć ze wstrętnymi Sieciuchami, które zagrażają bezpieczeństwu Internautów.

11 ZAGADKA NR 1 „To ja zostałam pierwszym Sieciakiem. Jeśli w Internecie zostawisz jakikolwiek ślad zidentyfikuję Cię po numerze IP. Żaden Sieciuch – śmieciuch nie może czuć się bezpiecznie. Interesuje mnie historia i astronomia. Czy już wiesz jak mam na imię?”

12 A J P I Hejka! To ja, Ajpi. Potrafię sprawnie korzystać z Netu, dlatego Sztuczna Inteligencja zaprosiła mnie do drużyny Sieciaków. A poza tym mam mnóstwo energii, wprost nie mogę usiedzieć w miejscu, pewnie dlatego tak bardzo kręci mnie sport! 

13 ZAGADKA NR 2 „Cześć, ściśle współpracuję z AjPi, potrafię zablokować dostęp do sieci każdej osobie. Poza siecią kręci mnie jazda na desce i kocham hip-hop. Moim ulubionym kolorem jest niebieski. Jak mam na imię?”

14 S P O C I A K Witam Was! Jestem Spociak. Kręci mnie jazda na desce i dobry hip-hop. Kumpluję się z Ajpi, razem z nią wyszukuję i blokuję dostęp do Internetu złym Sieciuchom.

15 ZAGADKA NR 3 „Hejka, daj mi parę sekund, a znajdę każdą informacje w necie, nikt mnie nie oszuka. Uwielbiam czytać i serfować po Internecie. W szkole umiem odpowiedzieć na każde pytanie. Jak się nazywam?”

16 N E T K A Cześć! Nazywam się Netka. Jestem ciekawa wszystkiego co się wokół mnie dzieje. Świetnie poruszam się w sieci. Daj mi kilka sekund, a znajdę w Necie każdą informację!

17 ZAGADKA NR 4 „Cześć, potrafię sprawdzić zawartość twojego dysku z każdego miejsca na świecie, żadne zabezpieczenie nie jest mi straszne. Potrafię szybko określić kto jest po drugiej stronie. Kocham sport, a najbardziej koszykówkę. Jak mam na imię.”

18 K O M P E L Hej, jestem Kompel. Moją zajawką jest komputer. Wiem wszystko na temat zabezpieczeń i skutecznej ochrony przed wirusami. Potrafię szybko i poprawnie rozpoznać, kto jest Sieciuchem.

19 Dbamy o bezpieczeństwo młodych użytkowników nowych technologii.
Gdzie szukać pomocy? Infolinia Strona internetowa Dbamy o bezpieczeństwo młodych użytkowników nowych technologii. Możesz na nas liczyć! Pomagamy dzieciom, młodzieży, rodzicom i profesjonalistom.

20 „Dzień Bezpiecznego Internetu”
Posłuchaj koleżanko Posłuchaj kolego Internet jest skarbem Lecz wiele w nim złego Gdy po necie serfujesz I zasad nie respektujesz Naprawdę ryzykujesz Cyberprzestępcy w ukryciu czekają Małe potknięcie i już „cię mają” Dasz sobie jednak spokojnie radę Gdy do rodzica pójdziesz po poradę Pomoże ci również pani nauczycielka Zna wiele zasad, jest w tym wielka! Posłuchasz, poczytasz poćwiczysz czasami A później tym wszystkim podzielisz się z nami Tak by bezpiecznie z sieci Korzystały wszystkie dzieci! Klasa III

21 W prezentacji wykorzystano materiały pobrane ze stron:

22 Prezentację wykonali uczniowie klasy VI
Dziękujemy Prezentację wykonali uczniowie klasy VI


Pobierz ppt "Dzień Bezpiecznego Internetu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google