Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kronika Świetlicy Szkoły Podstawowej nr 32 im. Armii Krajowej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kronika Świetlicy Szkoły Podstawowej nr 32 im. Armii Krajowej"— Zapis prezentacji:

1 Kronika Świetlicy Szkoły Podstawowej nr 32 im. Armii Krajowej w Toruniu

2 Rok szkolny 2012/2013

3 Wraz z pierwszym dzwonkiem nowego roku szkolnego rozpoczęła działalność świetlica w naszej szkole.
W tym roku opiekowały się dziećmi następujące osoby: kierowniczka świetlicy pani Małgorzata Kuźmińska, wychowawczynie: pani Hanna Pater pani Elżbieta Okraszewska pani Joanna Sobczuk pani Katarzyna Szymeczko pani Stella Zielińska nauczyciele wspierający (1 h w ramach art. 42 KN): pani Anna Czarnomska pan Mariusz Czerwonka pani Katarzyna Dessoulavi ks. Waldemar Konczalski pan Przemysław Łosoś pani Katarzyna Mokwińska pani Dorota Myjkowska ks. Michał Napierała pani Ewa Parczewska pani Violetta Rybicka pani Helena Stysiek pani Katarzyna Płócieniak pan Tomasz Strużanowski pan Adam Załuski

4 Wrzesień 2012 Wrzesień to miesiąc, w którym dzieci z klas pierwszych zapoznają się z nowym miejscem, zasadami w nim obowiązującymi oraz z nowymi kolegami. Dla pierwszaków wszystko jest nowe, a poczuć się pewniej pomagają im wychowawczynie i starsi koledzy, którzy przebywają w naszej świetlicy dłużej.

5 11 Listopada 2012 W świetlicy staramy się często rozmawiać na różne tematy. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości wychowawczynie przybliżyły nam rys historyczny odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Po raz kolejny postanowiliśmy włączyć się w akcję „Kotylion na 11 listopada”, do której Prezydent RP Bronisław Komorowski zaprosił wszystkie polskie szkoły- z białej i czerwonej bibuły zrobiliśmy ten znak polskości z 1918 roku.

6 Listopad 2012 roku Wspólnie robimy kotyliony i rysujemy godło

7 Listopad 2012 roku Uczymy się pieśni legionowych

8 W bibliotece, po sąsiedzku, Pluszowy Miś obchodził swoje doroczne święto i zapragnął odwiedzić również nas- dzieci ze świetlicy. Pierwszaki opowiadały nam o spacerze, który zrobiły sobie z misiem, oglądając prezentację o toruńskich zabytkach. Było oczywiście czytanie misiowych książeczek, tym razem wsłuchaliśmy się w historie o misiu Paddingtonie a potem przystąpiliśmy do wykonania plakatu pluszowego misia z własnoręcznie pokolorowanych misiowych obrazków. Każdy miś był jedyny w swoim rodzaju i po prostu piękny!

9 Listopad 2012 roku Światowy Dzień Pluszowego Misia

10 Styczeń 2013 roku Dzień Babci i Dziadka
W tym roku zaprosiliśmy nasze Babcie i naszych Dziadków na przedstawienie, z nami w roli głównej oczywiście, pod tytułem „Betlejemska dobranocka”. Ćwiczyliśmy długo pod czujnym okiem pani Hanny Pater i wreszcie nadszedł dzień przedstawienia. Naszym gościom bardzo się nasz występ podobał, potem zasiedliśmy wspólnie do stołu i spędziliśmy ze sobą czas przy smakołykach i rozmowie.

11 Dzień Babci i Dziadka

12 Gry i zabawy świetlicowe
Czas spędzany w świetlicy płynie szybko. Mamy do dyspozycji gry planszowe, klocki drewniane i lego, farby, plastelinę i masę solną. Często panie czytają nam książki. Lubimy zabawy z kolorową chustą, grę w warcaby, często też sami przynosimy zabawki, które umilają nam czas, w tym roku rekordy popularności biły karty z podobiznami piłkarzy. Zajmowały się też nimi dziewczyny! W świetlicy uczymy się piosenek i wierszy. Kiedy sprzyja nam pogoda, wychodzimy na boisko, gdzie między innymi gramy w piłkę, rysujemy kredą i skaczemy na skakance . Odwiedzili nas policjanci z psami i pokazali, jak mądre są te zwierzęta, które służą naszemu bezpieczeństwu. W tym roku nasza świetlica zmieniła swój wygląd, dostaliśmy nowe piękne stoły i krzesła, zmieniły się kolory naszych mebli, jest coraz piękniej.

13 Gry i zabawy świetlicowe

14 Gry i zabawy świetlicowe

15 Gry i zabawy świetlicowe

16 Wizyta policjantów z psami

17 Międzyszkolny Konkurs „Ja i moi przyjaciele”
W czerwcu zaprosiliśmy koleżanki i kolegów z innych toruńskich świetlic do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. Pogoda nam sprzyjała, na szkolnym boisku wykonywaliśmy piękne prace rysując kolorową kredą na temat „Ja i moi przyjaciele”. Wygrały dzieci ze świetlicy Zespołu Szkół nr 28 serdecznie gratulujemy!!!

18 Międzyszkolny Konkurs „Ja i moi przyjaciele”

19 Wyjazd do Sarbinowa nad morze
Skończył się rok szkolny ale na nas dzieci ze świetlicy czekał jeszcze ponad tygodniowy wyjazd nad morze do Sarbinowa. Dziećmi opiekowały się panie: Katarzyna Weręgowska – kierowniczka wycieczki, Joanna Gietek Małgorzata Kuźmińska Katarzyna Szymeczko Stella Zielińska. Czy wyjazd był udany? Też pytanie! Oczywiście, że tak. Chodziliśmy na plażę, kąpaliśmy się w morzu. Płynęliśmy statkiem „Pirat”, byliśmy w Skansenie Chleba, gdzie wypiekaliśmy bułki. W ośrodku, gdzie mieszkaliśmy, panie wychowawczynie zorganizowały nam liczne atrakcje: zabawy, konkursy. Odwiedziliśmy także Kołobrzeg i latarnię morską. Próbowaliśmy też wędzonych ryb. Wróciliśmy naprawdę zadowoleni.

20 Wyjazd do Sarbinowa nad morze

21 Wyjazd do Sarbinowa nad morze

22 Wyjazd do Sarbinowa nad morze

23 Wyjazd do Sarbinowa nad morze

24 Szybko minęło 10 miesięcy roku szkolnego 2012/13 spędzonego w naszej szkolnej świetlicy. Zaczęły się wakacje, świetlica opustoszała, życzymy wszystkim udanego wypoczynku. DO ZOBACZENIA!!!! Kronikę opracowała Joanna Sobczuk. Wykorzystano zasoby internetowe – grafika Google.


Pobierz ppt "Kronika Świetlicy Szkoły Podstawowej nr 32 im. Armii Krajowej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google