Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZAWODY :D.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZAWODY :D."— Zapis prezentacji:

1 ZAWODY :D

2 FRYZJER Fryzjer jest to osoba zajmująca się pielęgnacją włosów (na którą składa się ich strzyżenie, mycie, czesanie, układnie, modelowanie), a także farbowaniem, rozjaśnianiem i dekoloryzacją. Profesjonalny fryzjer potrafi ocenić rodzaj i stan włosów, zalecić niezbędne zabiegi pielęgnacyjne, dobrać fryzurę do kształtu twarzy i osobowości klienta.

3 KUCHARZ Kucharz jest artystą, a gotowanie sztuką. Przygotowanie posiłku jest jak malowanie: nigdy nie powstaną dwa identyczne obrazy ani.... potrawy. Niepowtarzalna osobowość, indywidualne podejście do gotowania, stosowanie różnych technik, przesądza o wyjątkowości jego "dzieła". Nie ma dwóch takich samych kuchni.

4 DETEKTYW Zawód detektywa
w ostatnich latach zyskał bardzo na popularności, a to za sprawą coraz większego zapotrzebowania na usługi detektywistyczne nie tylko ze strony osób prywatnych, ale również firm i instytucji.

5 DENTYSTA Lekarz stomatolog
, nazywany potocznie dentystą, jest specjalistą od chorób zębów i jamy ustnej. Do jego zadań należy diagnozowanie oraz leczenie chorób zębów, dziąseł, błony śluzowej jamy ustnej, korygowanie wad zgryzu, leczenie protetyczne, jak również udzielanie pacjentom informacji odnośnie zachowania właściwej higieny jamy ustnej.

6 POLICJANT Zawód policjanta
stanowi jedną z bardziej intrygujących profesji na rynku pracy. Do podstawowych zadań policji należy ochrona porządku publicznego, wykrywanie i walka z przestrzępczością, ściganie osób poszukiwanych oraz poszukiwania osób zaginionych. W zakresie zadań znajduje się również ochrona osób i mienia, działalność antykryzysowa w przypadku katastrof i klęsk żywiołowych, działalność antyterrostyczna oraz wszelkie działania prewencyjne.

7 STRAŻAK Zawód strażaka zalicza się do zawodów o wysokim stopniu ryzyka. Kojarzony jest zazwyczaj z gaszeniem pożarów i chociaż stanowią one jeden z elementów codziennej pracy to, obok udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych, do zajęć strażaków należy także działalność ratownicza, likwidowanie wszelkich zagrożeń o charakterze chemicznym, radiologicznym, ewakuacja ludności z zagrożonego terenu, likwidacja zagrożenia wodnego i drogowego.

8 ŻOŁNIERZ Żołnierz to osoba służąca na stałe lub tymczasowo w narodowych siłach zbrojnych danego kraju. Jego głównym zadaniem jest bronienie jego terytorium oraz udział w akcjach zbrojnych poza jego granicami jeśli pozostaje on w stanie wojny z innym państwem. W dzisiejszych czasach żołnierze biorą udział w działaniach militarnych o charakterze pokojowym.

9 ARCHITEKT Architekt to specjalista zajmujący się projektowaniem i wznoszeniem budowli.< Słowo „architekt” oznacza „budowniczego, kierującego budową” (gr. architékton). Zawód architekta łączy w sobie wiele dziedzin nauki i techniki.

10 ELEKTRYK Elektryk zajmuje się projektowaniem instalacji i sieci elektrycznych, montażem instalacji elektrycznych zgodnie z dokumentacją techniczną; instalowaniem i uruchamianiem maszyn i urządzeń elektrycznych, wykonywaniem przeglądów technicznych, konserwacją oraz naprawą instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych; wykonywaniem przeglądów technicznych, konserwacją oraz naprawą linii napowietrznych i kablowych; przeprowadzaniem konserwacji oraz napraw układów automatyki.

11 STOLARZ Stolarz to rzemieślnik, który wykonuje z drewna meble lub elementy potrzebne w budownictwie i wykończeniu wnętrz. Tak jak większość zawodów rzemieślniczych nie cieszy się on wysokim statusem społecznym w Polsce, ale ma długą tradycję. Pierwszy cech stolarski założono pod koniec XV wieku w Krakowie.

12 MURARZ Murarz to wykwalifikowany robotnik zajmujący się wznoszeniem ścian z cegieł, kamieni, elementów betonowych, gipsowych, ceramicznych i innych materiałów budowlanych.

13 HYDRAULIK Hydraulik (inaczej monter instalacji sanitarnych) zajmuje się montażem, instalacją i naprawą instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania.

14 NAUCZYCIEL Nauczyciel to osoba wykwalifikowana do prowadzenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach. Może pracować w placówkach edukacyjnych na różnym szczeblu oświaty (szkoła podstawowa, gimnazjum, technikum, liceum), ale także w szkolnictwie wyższym. Zwyczajowo profesję nauczycielską kojarzy się jednak ze szkolnictwem podstawowym lub średnim. Nauczyciel akademicki, w przeciwieństwie do nauczyciela z gimnazjum lub LO, nie musi posiadać przygotowania pedagogicznego.

15 PISARZ Sprecyzowanie kto dokładnie może określać się mianem pisarza jest bardzo trudne. Potocznie uważa się, że jest to osoba pisząca prozę, poezję, dramaty, również publicystykę, która jednak musi nosić znamiona literatury pięknej. W Polsce zawód pisarza jest zarejestrowany, ale niestety mamy zdecydowanie więcej pisarzy oficjalnych niż takich, którzy po prostu żyją z zysków ze sprzedaży swoich dzieł. Często alternatywą dla nich jest więc publikowanie w prasie tekstów publicystycznych, felietonów czy opowiadań.

16 MALARZ Malarz to osoba, która zajmuje się twórczością artystyczną polegającą na malowaniu obrazów, rysunków. Istnieje wiele technik i stylów malarskich. Artysta przystępując do pracy stwarza koncepcję tego, co zamierza namalować. Obraz ma być wypowiedzią artysty, w której zawiera swoje przemyślenia, emocje, wiedzę i doświadczenie oraz stosunek do świata. Malarz przed stworzeniem obrazu przygotowuje szkice wstępne, korzysta też z technik fotograficznych, komputera (np. stosując technikę wyklejanki, używa fragmentów zdjęć).

17 WYKONAŁY: WYKONAŁY: Milena Kirsz Wiktoria Piekarska


Pobierz ppt "ZAWODY :D."

Podobne prezentacje


Reklamy Google