Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co nas jeszcze oczekuje? Jakie nagłówki oczekują nas w tym roku?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co nas jeszcze oczekuje? Jakie nagłówki oczekują nas w tym roku?"— Zapis prezentacji:

1 Co nas jeszcze oczekuje? Jakie nagłówki oczekują nas w tym roku?

2 Co nas jeszcze oczekuje? Czy można jeszcze uratować dolara?

3 Co nas jeszcze oczekuje? A co z euro ?

4 Co nas jeszcze oczekuje? Która z firm ogłosi jako następna bankructwo?

5 Co nas jeszcze oczekuje? Czy zagrożonych jest coraz więcej miejsc pracy?

6 Co nas jeszcze oczekuje? Czy kryzys jest tylko pretekstem do masowych zwolnień?

7 Co nas jeszcze oczekuje? Czy można jeszcze zalepić dziurę w systemie?

8 Co nas jeszcze oczekuje? Szukają eksperci rzeczywiście zaciekle nowych rozwiązań?

9 Co nas jeszcze oczekuje? Albo, pozostawiają nas samotnie siedzieć w deszczu?

10 Co nas jeszcze oczekuje? W jaki sposób chronię swój majątek?

11 Co rzeczywiście nas jeszcze oczekuje? Co nas jeszcze oczekuje?

12 Jesteśmy handlarzami przypraw... Robimy małą podróż w czasie do 1900. roku!... i zakupiliśmy w Bombaju (Indie) towar! Kilka ton towarów musi zostać przetransportowanych do Europy drogą morską! Co robimy?

13 Idziemy do portu, szukamy statku i znajdujemy... Robimy małą podróż w czasie do 1900. roku!... 2 statki, wyglądające dokładnie tak samo, identycznych rozmiarów, o tej samej prędkości, równie piękne, równie...! Który z tych dwóch statków wybierzemy? 1 2

14 Poniższe informacje ułatwią nam decyzję: Robimy małą podróż w czasie do 1900. roku! 1 2 Kapitan 1. statku......otrzyma prowizję, jeśli osobiście nim popłynie i towary dotrą do Europy! Kapitan 2. statku......otrzyma zapłatę za każdą tonę załadowanego towaru. Swoją prowizję może zachować także w przypadku przeładowania statku. Nawet, jeśli statek zatonie, zostanie obrabowany przez piratów, lub nie dotrze do Europy! Na który ze statków zdecydujemy się teraz? W taki sposób zostały załadowane w ostatnich latach na 2. statek wszystkie gospodarki światowe, których upadek aktualnie obserwujemy!

15 »Pozbawieni skrupułów, chciwi bankierzy wpędzili nas w ruinę. Powinni wrócić na nowo do swojego rzemiosła. Gierki wolnorynkowe zawiodły, dlatego powinni podlegać ścisłym zasadom i państwowej konroli polityki pieniężnej.« Teraz może się wydawać: »Jesteś na dobrej drodze, jednak twój sposób myślenia nie dostrzega sedna problemu.

16 ...kiedy osioł idzie i widzi trzymaną przed sobą marchewkę, to podąża za nią i nie widzi nic innego poza nią. Wiemy bowiem, że... Jeśli osioł podąża jednak w złym kierunku, to nie jest to winą osła, ani jego żądzy posiadania marchewki, lecz błędu osoby trzymającej, która nie uważała na to, w jakim kierunku trzyma marchewkę.

17 Chciwość jest dobra! Gdyż pozwala ona tak osła – jak i bankiera - ukierunkować. Zaskakujące, jak to może zabrzmieć: To zawiodły rządy państw, które pozwoliły chciwości rynków finansowych na swobodne ruchy i nie skierowały je na odpowiednie tory.

18 PIK-Notes Przykładem na to są... Jest to zadziwiająca forma pożyczki, dzięki której inwestorzy finansowi w ostatnich latach finasowali ryzykowne przejęcia firm. W przypadku PIK-Notes nie płaci kredytobiorca początkowo zarówno odsetek, jak również rat kredytu. Całą należność płaci na koniec – być może! Przykładowo przy 9% oprocentowaniu PIK-Note przez okres 5 lat za zakup firmy Krasnal ogrodowy w wysokości 100 milionów euro, obiecuje »Konik polny« zapłacić na koniec z powrotem 154 miliony.

19 Niektórzy pomyślą teraz być może: »To jest przecież wspaniała możliwość, kupienia sobie czegoś, na co mnie kompletnie nie stać! Jutro wypróbuję to od razu. Pójdę do mojego banku i stosując PIK-Notes kupię sobie dom, w którym będę mieszkać przez następne 5 lat.« Ten pomysł nie ma żadnych szans powodzenia, gdyż żaden bakier przy zdrowych zmysłach nie zgodzi się na to, aby przez cały okres trwania kredytu, zrezygnować z rat kredytowych, jak i z odsetek!

20 …oczywiście – jak w przypadku PIK-Notes – sprzedając dalej tak zatruty produkt, nie ponosi żadnego ryzyka, tylko kasuje prowizję, wtedy nabiera cała sprawa innego oblicza! Jeśli bankier… W ten sposób zostały sprzedane w ostanich latach PIK-Notes o wartości setek bilionów euro, które – tak jak ryzykowne kredyty mieszkaniowe, mające wpływ na kryzys na rynku kredytów hipotecznych – mogą być preludium do następnej katastrofy finansowej, jeśli za 2 do 4 lat zacznie się ich spłacanie.

21 Dokładniej: Fundusz hedgingowy firmę Krasnal ogrodowy kupuje za 100 milionów euro Co otrzyma za to fundusz hedgingowy? Opłata managerska: 1,5% na rok x 5 lat = 7,5 miliona 20% zakładanego wzrostu wartości ze 100 milionów euro na 154 miliony euro = 10,8 miliona Fundusz hedgingowy otrzyma w całości 18,3 miliona Dla funduszu hedgingowego całość przebiega bez ryzyka, łącznie z zachowaniem pełnej prowizji, nawet w momencie, gdyby cała sprawa kupna firmy Krasnal ogrodowy zakończyłaby się fiaskiem, a inwestorzy straciliby wszystko!

22 Fundusz hedgingowyfirma Krasnal ogrodowy kupuje za 100 milionów euro 100 milionów euro Ubezpieczenia Fundusze emerytalne Fundusze mieszkaniowe sprzedaje za 124 miliony euro obiecuje za 5 lat 154 miliony euro 5,7 miliona 18,3 miliona 124 miliony euro strat dla oszczędzających i małych inwestorów! Tak to funkcjonuje: ? Private Equity

23 Jochen Sanio – szef BaFin – powiedzia ł 14 maja 2007 roku: »Mam nadzieję, że Ci co igrają z ogniem, wiedzą co robią, zanim poparzą sobie palce. Jestem szczególnie zaniepokojony powodzią lewarowanych przejęć firm, która by nie zaowocowała rzezią, w przypadku zmiany obecnych korzystnych warunków rynkowych.« W tym czasie, objętość przejęć firm poprzez lewarowane fundusze inwestycyjne, wynosiła według BIZ (Bank für internationalen Zahlungs- ausgleich/ Bank Rozrachunków Międzynarodowych z siedzibą w Bazylei) około 415 bilionów dolarów.


Pobierz ppt "Co nas jeszcze oczekuje? Jakie nagłówki oczekują nas w tym roku?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google