Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sprawozdanie z pracy wolontariatu szkolnego

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sprawozdanie z pracy wolontariatu szkolnego"— Zapis prezentacji:

1 Sprawozdanie z pracy wolontariatu szkolnego
Rok szkolny 2010/2011

2 Współpraca ze Stowarzyszeniem Pierwszy Krok przy ul
Współpraca ze Stowarzyszeniem Pierwszy Krok przy ul. Pułaskiego we Wrocławiu Od pięciu lat kontynuujemy projekt „ Rodzina Rodzinie” zorganizowany przez Centrum Projektów Obywatelskich. Po raz kolejny zebraliśmy odzież i obuwie. Zbiórka trwała od 10 września do października. Ośrodek ten odwiedziliśmy z darami w październiku. Szczególne podziękowania, za przekazanie ogromnej ilości odzieży, składamy pani Lepkowskiej, siostrze uczennicy z klasy trzeciej La.

3 Akcja dla fundacji pomocy humanitarnej Redemptoris Misio „Puszka dla maluszka”
Za pieniądze z akcji fundacja dokona zakupów ratujących życie małych pacjentów misyjnych. Akcja przeprowadzona została we wrześniu. Zebraliśmy 11 kg. puszek.

4 Akcję „Nakrętka” zorganizowała fundacja „ Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”
Pieniądze, które uda się zebrać zostaną przeznaczone na budowę nowej siedziby Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej –Przylądek Nadziei. Akcja trwa cały rok. Zebraliśmy już bardzo dużo nakrętek.

5 Współpraca z fundacją „Dziewczynka z zapałkami” z siedzibą w Łodzi
Wolontariusze nasi kwestowali dla podopiecznych fundacji w październiku i listopadzie w marketach Carrefour przy ul.Hallera i Kaufland przy ul.Bardzkiej. Wolontariusze pomagali klientom marketów przy pakowaniu zakupów.

6 Uczniowie, którzy brali udział w akcjach „Dziewczynka z zapałkami”:
- K.Kocyła K.Przebiarała M.Kimliczko J.Drewla A.Sawicz A.Szast

7 Akcja wolontariatu –sprzątanie grobów
Przed Świętem Zmarłych 26 października po raz kolejny wolontariusze udali się na Cmentarz Grabiszyński, by posprzątać groby byłych nauczycieli z naszej szkoły. Zapalili także znicze pod krzyżem, który upamiętnia zamordowanych w Katyniu.

8 Uczniowie, którzy brali udział w akcji sprzątanie grobów:
D.Olbert D.Wróblewska K.Paczków K.Huk K.Pistorius A.Proficz K.Rzetelski M.Grędka

9 Zdjęcia z akcji:

10 Współpraca z fundacją „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”
Nasi wolontariusze przystąpili do akcji „ Pola Nadziei”. Jest to międzynarodowy program, którego celem jest pozyskanie pieniędzy na rzecz hospicjów i pomoc ludziom terminalnie chorym. Jednocześnie jest to szeroka i długotrwała akcja edukacyjna propagująca poczucie wspólnoty i solidarności z potrzebującymi. Wyrazem solidarności ze wszystkimi cierpiącymi jest akcja sadzenia żonkili - kwiatów symbolizujących nadzieję oraz zwycięstwo życia nad śmiercią. Zakupiliśmy za własne środki 50 cebul żonkili i zasadziliśmy przed naszą szkołą. Otrzymaliśmy pamiątkową tabliczkę, którą umieścimy w rabacie wiosną.

11 Uczniowie, którzy brali udział w sadzeniu żonkili:
M.Kimliczko A.Celeda J.Drewla K.Kocyła K.Przebierała M.Trojanowski A.Krężołek U.Hołubecka A.Wawrzynów E.Trentkiewicz G.Mierzwa O.Sikorska E.Binek K.Kotwicka S.Krysiak M.Jurkiewicz

12 Zdjęcia z akcji:

13 Koncert Symfoniczny w ramach współpracy z „Wrocławskim Hospicjum dla Dzieci”, wolontariusze nasi obsługiwali - Koncert Symfoniczny- w wykonaniu młodych artystów pod batutą brazylijskiego dyrygenta Fabio Loutfi Pereiry. Wolontariusze rozdawali także ulotki o fundacji i zbierali do puszek datki.

14 Uczniowie, którzy brali udział w obsłudze koncertu:
M.Szumigalska

15 Zdjęcia z akcji:

16 Dzień Życzliwości wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w „Dniu Życzliwości”. Uczniowie naszej szkoły byli obecni na Wrocławskim Rynku i w Aquaparku. W czasie tej akcji kwestowali, rozdawali pocztówki Dnia Życzliwości, ulotki i baloniki, które otrzymali z Biura Promocji Miasta Wrocławia.

17 Uczniowie, którzy brali udział w akcji „Dzień Życzliwości”:
J.Drewla K.Kocyła M.Kimliczko M.Biesiekierska J.Białek M.Krychowska A.Faściszewska

18 Zdjęcia z akcji:

19 Mikołajkowa Akcja z Pasażem Grunwaldzkim
odbyła się w Pasażu Grunwaldzkim „Mikołajkowa Akcja z Pasażem Grunwaldzkim. Nie mogło i tam zabraknąć naszych kochanych wolontariuszy. Akcja była piękna, ciepła, świąteczna. Wolontariusze malowali dzieciom buzie, pomagali w kolorowankach, wydzierankach i tworzyli z dziećmi przepiękne dekoracje świąteczne. Uczennica klasy pierwszej La Agnieszka Faściszewska cudownie śpiewała tradycyjne polskie kolędy. Za swój koncert zebrała gromkie brawa.

20 Uczniowie, którzy brali udział w akcji mikołajkowej:
A.Faściszewska E.Tadeusiak A.Kłaniewska K.Gęsicki K.Pietruszewski P.Jankowiak D.Wypych D.Rogala

21 Zdjęcia z akcji:

22 Stroiki świąteczne dla „Wrocławskiego Hospicjum Dla Dzieci”
Fundacja „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” przygotowała Mikołajkowe Spotkanie dla swoich podopiecznych, które odbyło się Na tym spotkaniu obdarowano potrzebujących różnymi prezentami. Wśród prezentów były bożonarodzeniowe stroiki na świąteczne stoły. 10 najpiękniejszych stroików wykonali nasi wolontariusze pod czujną opieką pani Renaty Karaszewskiej.

23 Uczniowie, którzy pomogli w wykonaniu stroików to: O.Celeda, A.Szast.

24 Lekcja nauki tańca W listopadzie 2010 odbyła się, w Stowarzyszeniu Pierwszy Krok przy ul.Pułaskiego we Wrocławiu, pierwsza lekcja nauki tańca towarzyskiego dla dzieci. Magda Wolf, wolontariuszka z klasy drugiej La wprowadzała maluchy w tajniki tańca. Zajęcia te sprawiły, że dzieci poczuły się szczęśliwe i były bardzo radosne .Od stycznia systematycznie raz w miesiącu Magda sprawi radość tym dzieciom.


Pobierz ppt "Sprawozdanie z pracy wolontariatu szkolnego"

Podobne prezentacje


Reklamy Google