Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Konkurs MY TEŻ CHCEMY POMAGAĆ

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Konkurs MY TEŻ CHCEMY POMAGAĆ"— Zapis prezentacji:

1 Konkurs MY TEŻ CHCEMY POMAGAĆ
ROK SZKOLNY 2012/2013 Konkurs MY TEŻ CHCEMY POMAGAĆ

2 MY TEŻ CHCEMY POMAGAĆ W grudniu 2005 roku w naszej szkole powstało Szkolne Koło Caritas.

3 MY TEŻ CHCEMY POMAGAĆ Członkowie SKC

4 MY TEŻ CHCEMY POMAGAĆ Od tamtej pory włączamy się do różnych inicjatyw czyniących dobro, okazujących miłosierdzie. W tym roku szkolnym podejmowaliśmy następujące działania.

5 MY TEŻ CHCEMY POMAGAĆ Braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego „Adopcja na odległość” . Obejmujemy swoją opieką dzieci z Salezjańskiej Placówki Misyjnej Bosko Boys z Kenii.

6 MY TEŻ CHCEMY POMAGAĆ „Adopcja na odległość” .

7 MY TEŻ CHCEMY POMAGAĆ „Pola Nadziei” Rozprowadzaliśmy cebulki kwiatów żonkili, które są symbolem nadziei. Dochód przeznaczony został na rzecz Ośrodka Hospicjum Domowego Zgromadzenia Księży Marianów w Warszawie.

8 MY TEŻ CHCEMY POMAGAĆ „Pola Nadziei” Kwitnące przed szkołą rabatki żonkili przypominają nam o potrzebie pomocy cierpiącym. W tym roku szkoła ubiega się o tytuł „Przyjaciela Pól Nadziei”

9 „A choć ich życia płomień zgasł, to myśli o nich są przecież w nas”.
MY TEŻ CHCEMY POMAGAĆ „A choć ich życia płomień zgasł, to myśli o nich są przecież w nas”. W listopadowe święta pamiętaliśmy o zmarłych nauczycielach i pracownikach naszej szkoły, oraz osobach zasłużonych dla naszej miejscowości. Gromadziliśmy się przy grobach pamiętając, że modlitwą pomagamy zmarłym . Zapalaliśmy znicze i składaliśmy kwiaty, oraz teksty zapewniające o naszej pamięci.

10 MY TEŻ CHCEMY POMAGAĆ Braliśmy udział w ogólnopolskim konkursie „Psie troski” organizowanym przez pierwsze w Polsce „ Pogotowie Dla Zwierząt” . Zadaniem uczestników było stworzenie ilustracji do opowiadania pt. „Psie serce” Organizatorzy chcieli uwrażliwić młode pokolenie na sprawy zwierząt, potrzeby istot, które same nie potrafią prosić o pomoc.

11 MY TEŻ CHCEMY POMAGAĆ Konkurs „Karta świąteczna dla chorego – ubogi Jezus w Betlejem nadzieją dla ubogich” Przygotowaliśmy karty z okazji Świąt Bożego Narodzenia, które zostały przekazane podopiecznym hospicjum. Dwie uczennice z naszej szkoły zostały wyróżnione za swoje prace.

12 MY TEŻ CHCEMY POMAGAĆ „Skrzydła Anioła” 5 grudnia, z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu, odbyła się Gala Caritas DWP „Wolontariat łączy pokolenia”, podczas której statuetkami „Skrzydła Anioła” oraz wyróżnieniami uhonorowano najlepszych wolontariuszy działających z ramienia praskiej Caritas. W kategorii Seniorzy PZC znalazła się wytypowana przez nas przewodnicząca naszego Caritas Parafialnego Helena Lewandowska.

13 MY TEŻ CHCEMY POMAGAĆ 10 listopada delegacja z naszej szkoły uczestniczyła w obchodach Jubileuszu 20 - lecia Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej. W katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana braliśmy udział w uroczystej Mszy Św. koncelebrowanej w intencji pracowników, wolontariuszy, i darczyńców tej instytucji, której przewodniczył abp Henryk Hoser. Uroczystość uświetnił koncert Antoniny Krzysztoń i agapa.

14 MY TEŻ CHCEMY POMAGAĆ Kotyliony Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przygotowaliśmy szkolny kiermasz z kotylionami.

15 MY TEŻ CHCEMY POMAGAĆ Uczestniczyliśmy w warsztatach ekologiczno – przyrodniczych „Ekosianko” prowadzonych przez twórców ludowych z Podhala. Wykonaliśmy figurki z siana na kiermasz świąteczny – aniołki, żłobki z małym Jezuskiem, bałwanki, wiewiórki.

16 MY TEŻ CHCEMY POMAGAĆ Wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Rozprowadzaliśmy świece.

17 MY TEŻ CHCEMY POMAGAĆ Wzięliśmy udział w Integracyjnym Koncercie Mikołajkowym zorganizowanym przez stowarzyszenie na rzecz dzieci upośledzonych umysłowo „Dzieciom radość”

18 MY TEŻ CHCEMY POMAGAĆ 7 grudnia dzieci ze SP w Dębem Wielkim uczestniczyły w spotkaniu mikołajkowym zorganizowanym przez Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej. Spotkanie ze Świętym ,w którego rolę wcielił się biskup Marek Solarczyk odbyło się w auli Wyższej Szkoły Menadżerskiej.

19 MY TEŻ CHCEMY POMAGAĆ Po wspólnej zabawie, dzieci obdarowane zostały paczkami pełnymi łakoci.

20 MY TEŻ CHCEMY POMAGAĆ Przygotowaliśmy w szkole i na przedstawieniu teatralnym dla dzieci kiermasz świąteczny.

21 MY TEŻ CHCEMY POMAGAĆ 20 stycznia 2013 w naszej szkole odbył się „Koncert kolęd i przedstawienie jasełkowe” uczniowie SKC brali udział w organizacji tej imprezy i wielu z nich wystąpiło jako „aktorzy” i laureaci konkursów.

22 MY TEŻ CHCEMY POMAGAĆ „Koncert kolęd i przedstawienie jasełkowe”

23 MY TEŻ CHCEMY POMAGAĆ Z całą szkołą modliliśmy się na Mszy Świętej za Olę uczennicę naszej szkoły chorą na białaczkę.

24 MY TEŻ CHCEMY POMAGAĆ W marcu odwiedziły nas siostry Loretanki i uczyły nas jak bardzo ważna jest miłość w rodzinie. Opowiadały o Świętej Rodzinie wzorze wszystkich rodzin.

25 MY TEŻ CHCEMY POMAGAĆ W czasie peregrynacji figury Matki Bożej Loretańskiej w kościele parafialnym modliliśmy się, abyśmy umieli dostrzegać potrzeby innych i z chęcią umieli się dzielić swoimi dobrami.

26 MY TEŻ CHCEMY POMAGAĆ Ojciec Grzegorz Gutek z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów uczył nas o franciszkańskim ubóstwie. Rozumianym jako naśladowanie człowieczeństwa Chrystusa, który stał się ubogi z miłości do ludzi.

27 MY TEŻ CHCEMY POMAGAĆ Braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Caritas Jałmużna Wielkopostna 2013

28 MY TEŻ CHCEMY POMAGAĆ Przygotowaliśmy Wielkanocny Kiermasz Świąteczny z własnym rękodziełem.

29 Przekazaliśmy karty świąteczne naszym darczyńcom i sympatykom.
MY TEŻ CHCEMY POMAGAĆ Przekazaliśmy karty świąteczne naszym darczyńcom i sympatykom.

30 MY TEŻ CHCEMY POMAGAĆ


Pobierz ppt "Konkurs MY TEŻ CHCEMY POMAGAĆ"

Podobne prezentacje


Reklamy Google