Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Logo Add Your Company Slogan Wywieranie wpływu na ludzi Na podstawie książki Roberta Cialdiniego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Logo Add Your Company Slogan Wywieranie wpływu na ludzi Na podstawie książki Roberta Cialdiniego."— Zapis prezentacji:

1 Logo Add Your Company Slogan Wywieranie wpływu na ludzi Na podstawie książki Roberta Cialdiniego

2 Logo Co właściwie sprawia, że jeden człowiek ulega wpływowi innego? Jakie techniki wpływania na innych okazują się skuteczne? DROGI = DOBRY?

3 Które dobre? Logo 125 zł 58 zł 20 zł 43 zł 25 zł 22 zł 43 zł 7 zł 12 zł

4 Logo REGUŁA WZAJEMNOŚCI Reguła ta stwierdza, że zawsze powinniśmy starać się odpowiednio odwdzięczyć osobie, która nam dostarczyła jakieś dobro. Jest rozpowszechniona w wielu kulturach.

5 Logo ZAANGAŻOWANIE I KONSEKWENCJA Kiedy dokonamy już wyboru lub zajmiemy stanowisko w jakiejś sprawie, napotykamy zarówno wewnątrz nas, jak i w innych, silny nacisk na zachowanie konsekwentne i zgodne z tym, w co już się zaangażowaliśmy. Ludzie biorą osobistą odpowiedzialność za własne postępowanie jeżeli myślą, że sami je wybrali pod nieobecność jakichś silnych nacisków zewnętrznych.

6 Które drzwi? Logo

7 SPOŁECZNY DOWÓD SŁUSZNOŚCI Uważamy jakieś zachowanie za poprawne w danej sytuacji o tyle, o ile widzimy innych, którzy tak właśnie się zachowują. Im więcej ludzi wierzy w jakąś ideę, tym bardziej prawdziwa wydaje się ta idea jednostce

8 Logo LUBIENIE I SYMPATIA Zgadzamy się spełniać prośby ludzi, których znamy i lubimy. KOGO LUBIMY? Atrakcyjność fizyczna Podobieństwo Komplementy Kontakt i współpraca (lubimy to, co znamy) Warunkowanie i skojarzenia (los posłańców; z jakim przestajesz…; kojarzenie produktów z Euro)

9 SIŁA AUTORYTETU Logo Ubiór Tytuły Samochód

10 SIŁA AUTORYTETU Logo

11 ZASADA NIEDOSTĘPNOŚCI Ograniczona ilość dóbr Ograniczony czas dostępności Zakazany owoc

12


Pobierz ppt "Logo Add Your Company Slogan Wywieranie wpływu na ludzi Na podstawie książki Roberta Cialdiniego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google