Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Opracowała: Dorota Maciejewska RAJ NA ZIEMI. opracowała: Dorota Maciejewska DESTRUKTYWNE sekty i nowe ruchy religijne po czym je rozpoznamy?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Opracowała: Dorota Maciejewska RAJ NA ZIEMI. opracowała: Dorota Maciejewska DESTRUKTYWNE sekty i nowe ruchy religijne po czym je rozpoznamy?"— Zapis prezentacji:

1 opracowała: Dorota Maciejewska RAJ NA ZIEMI

2 opracowała: Dorota Maciejewska DESTRUKTYWNE sekty i nowe ruchy religijne po czym je rozpoznamy?

3 PROJEKCJA FILMU IMPERIUM GNIEWU

4 UNIWERSYTET KSZTAŁCENIA UMYSŁU MĘCZY CIĘ STRES? MASZ PROBLEMY Z NAUKĄ? CHCESZ SZYBCIEJ UCZYĆ SIĘ? PROPONUJEMY Kursy na wielu poziomach zaawansowania Wykłady i seminaria Warsztaty terenowe UWAGA !!! Pierwsze spotkanie bezpłatne Ulgi dla młodzieży

5 FASADOWOŚĆ DZIAŁALNOŚĆ PARAWANOWA

6 SOCJOTECHNIKI UŻYWANE DO PSYCHOMANIPULACJI W SEKTACH

7 DWA OBLICZA SOCJOTECHNIK ĆWICZENIE

8 REGUŁA WZAJEMNOŚCI Zawsze powinniśmy starać się odpowiednio odwdzięczyć osobie, która nam dostarczyła jakieś dobro. Na mocy reguły jesteśmy, zatem zobowiązani do przyszłego rewanżowania się za przysługi, prezenty, zaproszenia i tym podobne dobra, jakie sami otrzymaliśmy.

9 KAPITANOZA Polega na tym, że ludzie nie reagują na katastrofalną pomyłkę kogoś, kogo uważają za eksperta w danej sprawie i automatycznie podporządkowują się jego poleceniom – skoro mówi to autorytet, to tak zapewne jest.

10 REGUŁA KONSEKWENCJI Kiedy dokonamy już wyboru lub zajmiemy stanowisko w jakiejś sprawie, napotykamy zarówno wewnątrz nas, jak i w innych, silny nacisk na zachowanie konsekwentne i zgodne z tym, w co już się zaangażowaliśmy.

11 REGUŁA LUBIENIA Polega na tym, że jeżeli nie można posłużyć się już istniejącymi więzami przyjaźni, próbujemy nakłonić ofiary swego wpływu, aby nas polubiły wiedząc, że ludzie łatwiej spełniają prośby tych, których lubią i darzą sympatią.

12 REGUŁA NIEDOSTĘPNOŚCI Polega na przypisywaniu większej wartości tym możliwościom, które stają się dla ludzi niedostępne.


Pobierz ppt "Opracowała: Dorota Maciejewska RAJ NA ZIEMI. opracowała: Dorota Maciejewska DESTRUKTYWNE sekty i nowe ruchy religijne po czym je rozpoznamy?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google