Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkolny klub europejski Rok 2011/2012. Projekt Volare*U Projekt zrealizowany w lipcu 2011r. w Köszeg na Węgrzech Cel projektu: promocja wolontariatu Uczestnicy:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkolny klub europejski Rok 2011/2012. Projekt Volare*U Projekt zrealizowany w lipcu 2011r. w Köszeg na Węgrzech Cel projektu: promocja wolontariatu Uczestnicy:"— Zapis prezentacji:

1 Szkolny klub europejski Rok 2011/2012

2 Projekt Volare*U Projekt zrealizowany w lipcu 2011r. w Köszeg na Węgrzech Cel projektu: promocja wolontariatu Uczestnicy: Anglia, Czechy, Włochy, Malta, Polska oraz Węgry.

3

4

5 Projekt VolunTEAMing Projekt zrealizowany w sierpniu 2011r. w Sherborne w Anglii Cel: poszerzenie wiedzy na temat wolontariatu i wymiana doświadczeń z młodzieżą z innych krajów. Uczestnicy: Anglia, Polska, Dania, Węgry, Bułgaria, Rumunia, Malta oraz Litwa.

6

7

8 Zbieranie funduszy na szpital w Siret W okresie przedświątecznym członkowie klubu postanowili pomóc szpitalowi psychiatrycznemu dla młodych ludzi, znajdującemu się w mieście Siret w Rumunii.

9 Aby zebrać niezbędne fundusze młodzież upiekła ciasteczka na podstawie przepisów pochodzących z różnych części Europy.

10 Uczniowie sprzedawali ciasteczka podczas zebrania rodziców oraz na wspólnym posiedzeniu Komisji Rady Miejskiej w Chojnie, jak i w Starostwie Powiatowym w Gryfinie. Akcja odniosła sukces i członkom klubu udało się pomóc potrzebującym.

11 Nowy projekt: Postaw na kobiety Stworzony w tym roku szkolnym przez członków klubu, w ramach Akcji Młodzież w działaniu - Inicjatywy młodzieżowe. Zatwierdzony przez Agencję Narodową w styczniu i dofinansowany kwotą 8600.

12 Projekt realizowany będzie we współpracy z czeskim partnerem – miastem Sušice w terminie luty-lipiec 2012r. Celem projektu jest przeciwdziałanie dyskryminacji oraz promowanie równości płci poprzez uczestnictwo młodzieży z różnych krajów.

13 Kurs szkoleniowy Miasto partnerskie z Malty: Marsaskala złożyło w ostatnim czasie wniosek w ramach akcji Młodzież w działaniu. Zadaniem kursu będzie promowanie i przybliżanie zasad tejże akcji.

14 Rozmawiaj, tańcz, myśl – realizuj się Wniosek projektu złożony został przez nas w styczniu, w ramach akcji Młodzież w działaniu. Realizowany będzie wspólnie z Węgrami oraz Rumunią. Głównym celem będzie promocja różnorodności kulturowej oraz tolerancji i wzajemnego zrozumienia wśród młodzieży.

15 Opowieść o dwóch rzekach: Niemnie i Odrze Wniosek projektu złożony został przez nas w styczniu, w ramach Polsko - Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. Realizowany będzie we współpracy z litewskim miastem Prienai. W działania zaangażowana zostanie także lokalna społeczność Chojny.

16 W ramach działań porównamy rolę Niemna i Odry jako najważniejszych rzek w danych regionach. Poznamy ich historię oraz znaczenie pod względem geograficznym, ekologicznym oraz kulturowym.

17 Wnioski złożone przez miasta partnerskie Let it be green – projekt stworzony przez słowackie miasto Zvolen. Głównym tematem będą globalne wyzwania ekologiczne i zmiana klimatu. Projekt złożony przez położone na Węgrzech Köszeg, będący kontynuacją corocznych letnich projektów integrujących młodzież z różnych krajów Europy. Uczestnicy: Portugalia, Włochy, Czechy, Malta, Polska, Węgry.


Pobierz ppt "Szkolny klub europejski Rok 2011/2012. Projekt Volare*U Projekt zrealizowany w lipcu 2011r. w Köszeg na Węgrzech Cel projektu: promocja wolontariatu Uczestnicy:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google