Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

JAK ZROBIĆ STRONE WWW PIERWSZA STRONA W INTERNECIE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "JAK ZROBIĆ STRONE WWW PIERWSZA STRONA W INTERNECIE"— Zapis prezentacji:

1 JAK ZROBIĆ STRONE WWW PIERWSZA STRONA W INTERNECIE Czyli jak połączyć się z FTP i wgrać nasza stronę na serwer

2 Zanim przejdziesz dalej, musisz mieć:
Konto hostingowe, po którego utworzeniu będziesz mieć 3 dane: host: ebiznes.etin.pl username, login: ebiznes hasło: ********** Program do obsługi FTP: np. program Total Commander do łączenia się z FTP Stronę WWW: Pamiętaj, aby twoja strona miała plik index.htm, index.html albo index.php.

3 1. Umieszczanie strony na serwerze przy pomocy programu Total Commander.
1. Wybieramy z menu sieć/FTP Połączenia (CTRL+F), klikamy w nowe połączenie

4 2. Wpisujemy dane konta hostingowego
sesja - nazwa własna, tylko dla nas , potem będzie się na liście wyświetlała nazwa hosta - adres serwera ftp użytkownik - najczęściej jest to nazwa konta hasło - hasło do konta PO UZUPEŁNIENIU DANYCH ZATWIERDZAMY. Jeśli wystąpią problemy z połączeniem (zbyt wolno), możesz spróbować ustawić tryb pasywny (opcja na dole). Jeśli nie używasz swojego komputera, nie uzupełniaj pola hasło, tak by osoby trzecie nie dostawały się na twój serwer. Jeśli zostawisz to pole puste, program przy każdym połączeniu będzie prosił o podanie hasła.

5 3. Po ustawieniu konta ponownie wejdź: sieć/FTP Połączenia na liście powinno pojawić się twoje połączenie. Wybierz je i naciśnij połącz. Masz teraz przed sobą dwa okna, na jednym przejdź do zawartości twojej strony na dysku twardym, na drugim masz natomiast zawartość serwera.

6 W oknie numer 1 należy wejść na miejsce gdzie znajduje się nasza strona WWW. W tym przypadku: szablon orange. Powinno to wyglądać tak (po rozpakowaniu pliku):

7 W oknie numer 2 powinniśmy mieć teraz zawartość naszego serwera
Zawartość katalogu powinna być widoczna przez WWW, oznacza to że wpisując w przeglądarce adres strony otwieramy zawartość tego katalogu. Dodatkową ważną informacją jest to, że przeglądarka otwiera najpierw plik index.htm (.html, .php3, .php3 itd.), dlatego ważne jest aby tam ten plik umieścić.

8 4. Kolejnym etapem jest skopiowanie naszej strony na serwer, tak aby była ona widoczna po wpisaniu. Aby to wykonać należy skopiować zawartość okna 1 (okna z nasza stroną, zawartością dysku) do okna numer 2 (okna z zawartością katalogu na serwerze). Aby skopiować plik w programie Total Commander, należy najechać na plik który chcemy skopiować (możemy zaznaczyć grupę plików - klawiszem insert), następnie wcisnąć klawisz F5 (lub wybrać z poleceń na dolnym menu kopiuj) i zatwierdzić.

9 Gdy skopiujemy naszą stronę wraz z plikiem index
Gdy skopiujemy naszą stronę wraz z plikiem index.htm, powinniśmy mieć w tej chwili naszą stronę widoczną pod naszym adresem. Serwery najczęściej działają w różnych systemach operacyjnych. Niektóre OS rozróżniają wielkość liter w nazwach plików, i pliki mi.pdf a Mi.pdf to dwa różne pliki, dlatego też przyjęło się że używa się tylko małych liter. Katalog na serwerze. Gdy stworzymy sobie katalog na naszym serwerze np. grafika, to dostajemy się do niego w ten sposób: strony/grafika/ działa on dokładnie tak samo jak byśmy umieszczali pliki w katalogu głównym, tylko dostajemy się do niego przez taki adres: strony/grafika/ tu również można wstawić plik index.htm

10 ZASADY PRZESYŁANIA Warto znać podstawowe zasady przesyłania stron. Często okazuje się, że pomimo skopiowania stron na serwer, nie można ich zobaczyć... Najważniejszą sprawą jest wielkość liter w nazwach plików. Pamiętaj, że ten sam plik pisany dużymi i małymi literami, to zupełnie inne dokumenty! Strona INDEX.HTML nie oznacza strony index.html - jeżeli to tylko możliwe staraj się używać zawsze małych liter, wtedy nie będziesz mieć problemu z nazwami. Dotyczy to nazw plików i odnośników w treści stron WWW. Niektóre programy umożliwiają automatyczną zamianę wszystkich znaków w nazwie plików na małe podczas ich przesyłania. Sprawdź ile zajmuje strona WWW. Zwykle każde konto ma określoną pojemność, np. 10 MB. To dużo dla zwykłego tekstu, ale jeżeli chcesz umieszczać pliki muzyczne i wideo, może okazać się, że po prostu zabraknie miejsca. Musisz poprosić o zwiększenie limitu lub dokupić większą przestrzeń w ramach swojego konta. Może też być tak, że objętość dotyczy konta WWW i poczty . Jeżeli masz dużo poczty, możesz nie mieć miejsca na strony WWW i również trzeba poprosić o zwiększenie limitu pojemności. Czasem nawet najlepszym i najdroższym dostawcom usług zdarza się, że nie są dostępni w Sieci. Chwilowa awaria łącza lub wymiana serwera może powodować przerwy w działaniu. W razie kłopotów z połączeniem, sprawdź, czy administratorzy nie zapowiedzieli awarii. Upewnij się też, że jesteś prawidłowo połączony do Internetu. Pamiętaj o poprawnych ścieżkach i katalogach. Również zapisuj je z małych liter. Jeżeli nie widzisz obrazków, sprawdź czy pliki graficzne są pobierane z odpowiednich katalogów i czy odpowiadają one katalogom na serwerze FTP. Jeżeli używasz skryptów CGI, na serwerze FTP z pewnością będzie gdzieś katalog /cgi-bin/ umieść je w tym miejscu nadając im odpowiednie prawa (czytanie i wykonywanie dla wszystkich, zapisywanie tylko dla użytkownika).

11 Prezentację wykonał : Kamil Ryś
KONIEC Prezentację wykonał : Kamil Ryś


Pobierz ppt "JAK ZROBIĆ STRONE WWW PIERWSZA STRONA W INTERNECIE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google