Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

,,Wady postawy u dzieci i młodzieży. Spis treści: Typy wad postawy Przyczyny wad postawy Zapobieganie złym postawom Wniosek i podsumowanie Bibliografia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ",,Wady postawy u dzieci i młodzieży. Spis treści: Typy wad postawy Przyczyny wad postawy Zapobieganie złym postawom Wniosek i podsumowanie Bibliografia."— Zapis prezentacji:

1 ,,Wady postawy u dzieci i młodzieży

2 Spis treści: Typy wad postawy Przyczyny wad postawy Zapobieganie złym postawom Wniosek i podsumowanie Bibliografia Slajd końcowy

3 Typy wad postawy plecy okrągłe plecy wklęsłe plecy okrągło – wklęsłe plecy płaskie skolioza

4 Przyczyny wad postawy Powinnaś nosić plecak. Torba krzywi twoje plecy! No coś Ty! Plecaki wyszły już z mody.

5 Niewłaściwe pozycje Dzieci i młodzież zbyt dużo czasu spędzają przed komputerem czy telewizorem, na dodatek w bardzo nieodpowiednich pozycjach.

6 Szkolne przyczyny Już mnie plecy bolą! Będą musiał wziąć tornister w rękę. Ta wysoka ławka jest idealna pod moją głowę a nie rękę!

7 O przepraszam, ja nie ćwiczę… Na w-fie to się,,byczę!!! W,, S kręgosłup ci się składa, pochylona twa postawa. Ciężki brzuszek ci opada, Bo nie ćwiczysz! To jest WADA!!!

8 OTYŁOŚĆ Coraz częściej spotykana u osób w młodym wieku. Spowodowana złym odżywianiem i brakiem ruchu, zniekształca naszą sylwetkę. Deformuje plecy oraz nogi, na których jest wielkie obciążenie.

9 Zapobieganie wadom postawy Miałeś rację! Plecak to super sprawa. Zdrowy, wygodny i podobno znów stał się modny!

10 ZAPAMIĘTAJ! TAKNIE

11 Więcej ruchu! Zamiast wjechać windą – wejdź po schodach Zamiast autobusem – pojedź rowerem Ćwicz na w-f Dużo spaceruj Ruch to zdrowie, ja już zapamiętałem to sobie! Ty też weź to do siebie – nie ma czasu na siedzenie!

12 WNIOSEK Dbajmy o naszą postawę nim będzie za późno! Jeśli dostrzeżesz zmiany w swojej sylwetce, udaj się do lekarza specjalisty. Zalecę odpowiedni zestaw ćwiczeń do korekty sylwetki. Lepiej teraz pamiętać o kilku zasadach, niż w przyszłości spotykać się ze mną. Pamiętaj o sporcie, zdrowym odżywianiu, a przede wszystkim prostowaniu pleców.

13 Bibliografia wskazapobieganie.htmhttp://nauczyciel.szm.com/nauczaniepoczatkowe/Chybo wskazapobieganie.htm lodz.pl/Dokumenty/profilaktyka_wad_postawy.pdfhttp://www.wczp- lodz.pl/Dokumenty/profilaktyka_wad_postawy.pdf

14 Dziękuję za uwagę Prezentację przygotowała: Aleksandra Sztybor kl. IIIb


Pobierz ppt ",,Wady postawy u dzieci i młodzieży. Spis treści: Typy wad postawy Przyczyny wad postawy Zapobieganie złym postawom Wniosek i podsumowanie Bibliografia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google