Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

CHEMIA OD PRZEDSZKOLA Nauka nie musi być nudna Prezentacja przygotowana w ramach projektu Kompetencje kluczowe drog ą do kariery współfinansowanego ze.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "CHEMIA OD PRZEDSZKOLA Nauka nie musi być nudna Prezentacja przygotowana w ramach projektu Kompetencje kluczowe drog ą do kariery współfinansowanego ze."— Zapis prezentacji:

1

2 CHEMIA OD PRZEDSZKOLA

3 Nauka nie musi być nudna Prezentacja przygotowana w ramach projektu Kompetencje kluczowe drog ą do kariery współfinansowanego ze ś rodków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego wraz z logotypami Projektu, WSP TWP, Unii Europejskiej i Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

4 ZESPÓ Ł w4c OPIEKUN ANNA NORKOWSKA-POLOWCZYK

5 A O TO MY: SZALENI CHEMICY

6

7

8

9 Chcielibyśmy pokazać poprzez Nasz projekt, że nauki ścisłe – a w tym przypadku chemia – nie są takie straszne jak się o nich mówi. Dlatego pomyśleliśmy, że najlepiej byłoby przekonać do chemii już przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej klasy 1-3. Postanowiliśmy, że przedstawimy chemie w sposób zabawny i ciekawy, oraz łatwy do zrozumienia.

10 Działania swe rozpoczęliśmy od wyszukania ciekawych i jednocześnie budzących zainteresowanie doświadczeń. Nie było to łatwe zadanie. Musieliśmy najpierw sami wejść w rolę przedszkolaka, aby uświadomić sobie co ich może zainteresować. Postanowiliśmy, że część doświadczeń wykonamy w taki sposób aby stwarzały wrażenie magicznych, natomiast druga część będzie opierała się na doświadczeniach, które dzieci będą mogły zrobić w domu np. z rodzicami.

11 Do grupy magicznych doświadczeń zaliczyliśmy 1. Wywołanie ducha nauki; 2. Woda w sok, a następnie sok w wodę; 3. Magiczna piana; 4. Burza w probówce; 5. Palący się banknot; 6. Magiczne atramenty; 7. Czarodziejski wulkan.

12 Natomiast doświadczenia, które można było wykonać również w domu to: 1. Wystrzałowe korki od szampana; 2. Atrament z cytryny; 3. Dmuchanie balonów; 4. Magiczne kwiaty. Oczywi ś cie zaznaczyli ś my, ż e wszystkie do ś wiadczenia wykonuje si ę w obecno ś ci osoby dorosłej.

13 Kiedy byliśmy już gotowi postanowiliśmy pójść z propozycją pokazu do jednego z przedszkoli w naszym mieście. Pani dyrektor wyraziła zgodę na nasz pokaz w jednej z grup przedszkolaków. Oczywiście byliśmy pełni obaw czy doświadczenia wzbudzą zainteresowanie dzieci, i czy wszystko nam się uda. Nadszedł dzień pokazu.

14 Publiczność nam dopisała

15 Doświadczenia się udały

16 Dzieci chętnie brały udział w pokazie

17 Zaciekawione buzie uczestników mówiły nam, że pokaz się udał.

18 A o to nasi pierwsi widzowie.

19 Dziękujemy za uwagę. Zespół badawczy w4c z ZSP w Czarnkowie PIERWSZY POKAZ ZA NAMI. MY JAKO WYKONAWCY JESTEŚMY ZADOWOLENI Z OSIĄGNIĘTYCH EFEKTÓW, RÓWNIEŻ UCZESTNICY POKAZU WYSZLI PEŁNI WRAŻEŃ I ZADOWOLENIA. MYŚLIMY, ŻE TO NIEZŁY POMYSŁ NA POPULARYZACJĘ NAUKI JAKĄ JEST CHEMIA. DZIŚ JUŻ MAMY ZAPROSZENIA DO KOLEJNYCH PRZEDSZKOLI I DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ.


Pobierz ppt "CHEMIA OD PRZEDSZKOLA Nauka nie musi być nudna Prezentacja przygotowana w ramach projektu Kompetencje kluczowe drog ą do kariery współfinansowanego ze."

Podobne prezentacje


Reklamy Google