Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

CHEMIA OD PRZEDSZKOLA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "CHEMIA OD PRZEDSZKOLA."— Zapis prezentacji:

1 CHEMIA OD PRZEDSZKOLA

2 „Nauka nie musi być nudna”
„Prezentacja przygotowana w ramach projektu „Kompetencje kluczowe drogą do kariery” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego wraz z logotypami Projektu, WSP TWP, Unii Europejskiej i Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki” „Nauka nie musi być nudna”

3 ZESPÓŁ w4c OPIEKUN ANNA NORKOWSKA-POLOWCZYK

4 A O TO MY: „SZALENI CHEMICY”

5 HUBERT PAULINA ANKA

6 ILONA MILENA PAULINA

7 JOASIA SYLWIA MIRKA

8 Chcielibyśmy pokazać poprzez Nasz projekt, że nauki ścisłe – a w tym przypadku chemia – nie są takie straszne jak się o nich mówi. Dlatego pomyśleliśmy, że najlepiej byłoby przekonać do chemii już przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej klasy 1-3. Postanowiliśmy, że przedstawimy chemie w sposób zabawny i ciekawy, oraz łatwy do zrozumienia.

9 Działania swe rozpoczęliśmy od wyszukania ciekawych i jednocześnie budzących zainteresowanie doświadczeń. Nie było to łatwe zadanie. Musieliśmy najpierw sami wejść w rolę przedszkolaka, aby uświadomić sobie co ich może zainteresować. Postanowiliśmy, że część doświadczeń wykonamy w taki sposób aby stwarzały wrażenie magicznych, natomiast druga część będzie opierała się na doświadczeniach, które dzieci będą mogły zrobić w domu np. z rodzicami.

10 Do grupy magicznych doświadczeń zaliczyliśmy
Wywołanie „ducha nauki”; Woda w sok, a następnie sok w wodę; Magiczna piana; Burza w probówce; Palący się banknot; Magiczne atramenty; Czarodziejski wulkan. Do grupy magicznych doświadczeń zaliczyliśmy

11 Natomiast doświadczenia, które można było wykonać również w domu to:
„Wystrzałowe” korki od szampana; Atrament z cytryny; Dmuchanie balonów; Magiczne kwiaty. Natomiast doświadczenia, które można było wykonać również w domu to: Oczywiście zaznaczyliśmy, że wszystkie doświadczenia wykonuje się w obecności osoby dorosłej.

12 Kiedy byliśmy już gotowi postanowiliśmy pójść z propozycją pokazu do jednego z przedszkoli w naszym mieście. Pani dyrektor wyraziła zgodę na nasz pokaz w jednej z grup przedszkolaków. Oczywiście byliśmy pełni obaw czy doświadczenia wzbudzą zainteresowanie dzieci, i czy wszystko nam się uda. Nadszedł dzień pokazu.

13 Publiczność nam dopisała

14 Doświadczenia się udały

15 Dzieci chętnie brały udział w pokazie

16 Zaciekawione buzie uczestników mówiły nam, że pokaz się udał.

17 A o to nasi pierwsi widzowie.

18 Dziękujemy za uwagę. Zespół badawczy w4c z ZSP w Czarnkowie
Pierwszy pokaz za nami. My jako wykonawcy jesteśmy zadowoleni z osiągniętych efektów, również uczestnicy pokazu wyszli pełni wrażeń i zadowolenia. Myślimy, że to niezły pomysł na popularyzację nauki jaką jest chemia. Dziś już mamy zaproszenia do kolejnych przedszkoli i do szkoły podstawowej. Dziękujemy za uwagę. Zespół badawczy w4c z ZSP w Czarnkowie


Pobierz ppt "CHEMIA OD PRZEDSZKOLA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google