Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sławne osoby z Zielonej Góry

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sławne osoby z Zielonej Góry"— Zapis prezentacji:

1 Sławne osoby z Zielonej Góry
Kabaret Ciach – kabaret założony zimą 1994 roku przez Janusza Rewersa, Tomasza Kowalskiego, Zbigniewa Gawrońskiego, Mariusza Matysika, Adama Magiera i Małgorzatę Czyżycką – wówczas studentów ówczesnej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze (dziś Uniwersytet Zielonogórski).

2 Kabaret Ciach Obecnie grupa występuje w składzie: Janusz Rewers, Małgorzata Czyżycka, Tomasz Kowalski i Leszek Jenek (od r.). W przeszłości w kabarecie Ciach występowali również Jarosław Marek Sobański (obecnie kabaret Słuchajcie) i Przemysław Żejmo (obecnie kabaret Jurki).Kabaret Ciach związany jest z Zielonogórskim Zagłębiem Kabaretowym.

3 Grzegorz Halama Oklaski
Grzegorz Halama Oklasky – polski kabaret, którego założycielem jest Grzegorz Halama. Wraz z nim występuje Jarosław Jaros, a w przeszłości członkiem kabaretu był także Marek Grabie.

4 Kabaret Jurki Kabaret Jurki powstał w 1994 roku, pochodzi z Zielonej Góry i od lat należy do Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego.Jest przedstawicielem tradycyjnego w formie kabaretu. Na jego program składają się skecze, monologi i piosenki o różnorodnej tematyce obyczajowo-społecznej. Członkowie kabaretu pozwalają sobie na improwizowanie w trakcie skeczy, dzięki czemu występ jest żywy, dynamiczny i za każdym razem nieco inny. Tworzą również piosenkę kabaretową.

5 Zielonogórskie Zagłębie Kabaretowe
Zielonogórskie Zagłębie Kabaretowe to żartobliwe określenie fenomenu, jakim było pojawienie się w latach 90. XX wieku ogromnej liczby kabaretów w Zielonej Górze. Autorem tego określenia jest Piotr Bałtroczyk. Kabarety ZZK wywodziły się z ruchu studenckiego (Wyższa Szkoła Pedagogiczna, a następnie Uniwersytet Zielonogórski) i powiązane były z tamtejszymi klubami studenckimi "Gęba" i "Zatem", a przede wszystkim z wieloletnim nieformalnym animatorem zielonogórskiego środowiska kabaretowego, Władysławem Sikorą. Pierwszym i jednocześnie najsłynniejszym kabaretem "Zagłębia" był kabaret Potem.

6 Patron miasta Patronem Zielonej Góry jest św. Urban I (papież i męczennik), który w tradycji chrześcijańskiej uznawany jest za patrona winiarzy, ogrodników, winnej latorośli oraz dobrych urodzajów. 25 listopada 2009 Rada Miasta (na wniosek mieszkańców skupionych w społecznym komitecie, który zebrał blisko 2 tys. podpisów na czterysta wymaganych) przyjęła oświadczenie, w którym wyraziła chęć przyjęcia św. Urbana I patronem Zielonej Góry i zwróciła się z prośbą do władz kościelnych – ks. bpa Stefana Regmunta – o uznanie przez Stolicę Apostolską św. Urbana I patronem miasta Zielona Góra.

7 Żużel Jarosław Hampel Licencję żużlową uzyskał w 1998 roku w barwach Polonii Piła, choć starty zaczynał na położonym niedaleko Leszna minitorze w Pawłowicach, które później kontynuował w szkółce Unii Leszno. Po dwóch latach treningów w Lesznie, skontaktowali się z nim włodarze Polonii Piła, mający wielkie żużlowe aspiracje. Sternicy najmłodszego wówczas klubu w żużlowej pierwszej lidze, skusili Hampela i jego rodziców lepszymi warunkami do rozwoju i stypendium sportowym


Pobierz ppt "Sławne osoby z Zielonej Góry"

Podobne prezentacje


Reklamy Google